Novinka TTArtisan 35mm F0,95 je malá, lehká, velmi rychlá a především skutečně levná

28. prosince 2022
TWEET SDÍLET

Společnost TTArtisan uvedla na trh levný, lehký a velmi rychlý 35mm F0,95 objektiv pro bezzrcadlovky APS-C. Dodává se v šesti různých provedeních (Fuji X, Sony E, Nikon Z, Canon EOS-M, Canon RF, Leica L), a pokud jste si chtěli takto rychlý objektiv někdy vyzkoušet, mohl by pro vás být skvělou volbou. Je tomu jednoduše pro jeho cenu, protože je mezi konkurencí nejlevnější.

TTArtisan 35 mm F0,95 je objektiv s manuálním ostřením, což může být trochu obtížné kvůli velmi malé hloubce ostrosti. Přesto nelze očekávat, že u ultra rychlého objektivu za 200 dolarů (cca 4 600 Kč) bude přítomno automatické zaostřování. S takto rychlou clonou nicméně získáte ideální objektiv pro fotografování za špatných světelných podmínek.

Je zde přítomno 10 lamel pro vytvoření skutečně hladkého bokehu a 7 členů v 5 skupinách. Objektiv je určen pro fotoaparáty APS-C a poskytuje ekvivalentní ohniskovou vzdálenost 52,5 nebo 56 mm, v závislosti na značce fotoaparátu. Můžete jej použít i na full-frame fotoaparátu v režimu APS-C. Úhel záběru je 45 stupňů, rozměry pak 45 × 55 mm. Kupovat můžete třeba na Amazonu.

Via diyphotography.net

Témata článku: Objektivy, TTArtisan, Objektivy na Heureka.cz