Novinka pro plný formát – anamorfický objektiv Vazen 50 mm T2,1 1,8×

Novinka pro plný formát – anamorfický objektiv Vazen 50 mm T2,1 1,8×

Anamorfické objektivy se na trhu objevují v posledních letech stále častěji a není se čemu divit. Stále populárnější natáčení videa vyžaduje pokud možno originální přístup a tomu mohou anamorfické objektivy do značné míry pomoci.

Čínský Vazen doplnil svoji nabídku objektivů o anamorfický model s ohniskem 50 mm a světelností T2,1, který je určen pro plnoformátové snímače – v nabídce bude s bajonetem EF nebo PL. Dříve představené objektivy nabídnou ohnisko 85 a 135 mm.

PRd001-scaled.jpg

Při použití objektivu a následné úpravě poměru stran obrazu dosáhne autor horizontálního úhlu záběru, který odpovídá ohnisku 28 mm na plnoformátovém snímači. Ve výsledku je tato padesátka poměrně širokoúhlým sklem.

že je objektiv určen zejména pro video poznáte vedle bajonetu také podle vnějšího designu s dvojicí otočných prstenců, které mají výrazné ozubení pro upnutí ovládacího ostřicího mechanismu. Tělo objektivu je vyrobeno z hliníku, v přední části je pak závit pro filtry o průměru 86 mm. Ostřit zvládne objektiv od 1,1 m.

Main2-1024x634.jpg

Délka objektivu je 13,3 cm a průměr tubusu v nejširším místě činí 9,5 cm, to vše při úctyhodné hmotnosti 1,55 kg. Při použití redukce na jiný bajonet je třeba počítat s navýšením rozměrů i hmotnosti.

Dodávky na trh jsou plánované v průběhu srpna letošního roku, cena je poměrně vysokých 8 000 dolarů. Pokud však koupíte objektiv společně s d druhým ohniskem 85 mm, ušetříte 2000 dolarů.

Určitě si přečtěte

Články odjinud