Novinka: Pentax Optio M90

, 6. května 2010

Společnost Pentax představila nový model své kompaktní řady pro běžné uživatele s označením M90. Nový přístroj disponuje pětinásobným optickým transfokátorem s rozsahem ohnisek 28 – 140 mm (v přepočtu na velikost kinofilmového políčka). K dalším dílčím vylepšením oproti svému předchůdci patří přepracovaná funkce detekce obličejů, nyní ve spojení s detekcí úsměvů a mrkání. Model M90 také nabízí dvacet přednastavených scénických režimů pro každou situaci. Hliníkové tělo přístroje je potaženo jemným pogumováním pro příjemné a pohodlné fotografování. Model Pentax M90 bude určen výhradně pro evropský trh, k dispozici bude v průběhu června 2010.

Klepněte pro větší obrázek
Pentax Optio M90

Tisková zpráva:

PENTAX Imaging Systems s potěšením oznamuje uvedení modelu PENTAX Optio M90, lehkého kompaktního digitálního fotoaparátu, který je vybaven funkcemi i pro pokročilé uživatelé.

Díky svému snadnému použití, je Optio M90 ideální volbou pro nejrůznější fotografické scény. Mezi klíčové vlastnosti patří propracované kovové tělo s gumovým povrchem a úpravou „soft-touch“, snímač s rozlišením přibližně 12,1 megapixelů, velký a snadno čitelný 2,7'' LCD dipslay, stejně jako modernizovaný širokoúhlý objektiv s pětinásobným optickým zoomem. Optio M90 byl navržen tak, aby pořizoval vysoce kvalitní fotografie s minimálním zásahem uživatele. K dispozici je rovněž mnoho aktualizovaných funkcí, včetně zlepšení funkce rozpoznání obličejů, úsměvů a způsoby detekce mrknutí. Dále model umožňuje zvolit uživateli jeden z dvaceti scénických režimů, včetně Auto-Panorama, Podsvícení a Režimu kopírování.

Optio M90 je k dispozici ve dvou barevných provedením, černé a vínové.

Hlavní rysy

 1. Širokoúhlý objektiv s pětinásobných optický zoomem v kompaktním těle
  Optio M90 se vyznačuje velmi kompaktním tělem, které zapadne do každé dlaně a kapsy. Širokoúhlý objektiv disponuje ohniskovým rozsahem odpovídajícím přibližně 28 – 140 mm při přepočtu na velikost kinofilmového políčka. Tento úhel zobrazení umožňuje zachytit celou skupinu osob nebo celé budovy v jediném políčku bez nutnosti ustoupit o krok zpět. Naopak, tele-ohnisko objektivu využijete při fotografování krajiny, detailů či portrétů. Digitální zoom 5x rozšiřuje rozsah přiblíženi až na dvaceti-pěti násobné zvětšení fotografované scény.

 2. Speciální povrchová úprava
  Optio M90 je stylovým kompaktním fotoaparátem. Tělo je vyvedeno z hliníkové slitiny, jenž je potažena speciálním pogumováním se „soft-touch“ úpravou pro pohodlné fotografování.

 3. Přibližně 12,1 efektivních megapixelů pro vysoce kvalitní snímky
  Efektivní počet pixelů u modelu M90 Optio činí přibližně 12,1 megapixelů. Díky spojení snímače s vysokým rozlišením a kvalitním objektivem PENTAX lze dosáhnout perfektních, čistých a ostrých fotografií i při tisku na větší formát.

 4. Automatická funkce usnadňující použití fotoaparátu
  Optio M90 je vybaven pokročilým Auto Picture módem, který automaticky vybere nejvhodnější režim snímání pro daný předmět nebo scénu tím, že zjistí osvětlení a další podmínky v okolí fotografovaného subjektu. Kromě toho disponuje dalšími dvaceti scénickými režimy, mezi něž patří Auto-Panorama režim pro skládání fotografií do jednoho panoramatického obrazu, režim podsvětlení, který umožňuje zachytit perfektní snímky i se sluncem v pozadí, režim kopírování, který působí jako mini-scanner, a Auto-sledování režim, jenž dovoluje sledovat a zaměřit se na objekt, i když se pohybuje mimo střed snímku.
  Optio M90 také obsahuje modernizovanou detekci obličejů AF & AE funkci, stejně jako funkci Smile, která automaticky uvolní spoušť v okamžiku, kdy detekuje úsměv. Funkce detekce mrkání pak varuje fotografa, pokud je fotografovaná osoba během expozice mrkne.

 5. Ostatní vlastnosti
 • Velký 2,7 palcový barevný LCD display s přibližně 230.000 bodů, opatřený AR (Anti-Reflection) vrstvou pro minimalizaci odlesků
 • Stabilizace obrazu pomocí režimu vysoké citlivosti (ISO 1600)
 • Natáčení video sekvencí v rozlišení 640 x 480px při rychlosti snímání 30 snímku za sekundu
 • Fotoaparát je napájen lithium-ion akumulátorem
 • Režim sekvenčního snímání umožňuje pořídit až 16 obrázků ve VGA rozlišení při maximální rychlostí snímaní 14,6 snímků za sekundu
 • Arcsoft MediaImpression 2.0 pro prohlížení, editaci a ukládání obrázků v ceně (kompatibilní s nejnovějšími operačními systémy, včetně Windows 7 a Mac OS X 10,6)
 • Rozměry: 9,9 x 5,8 x 2,3 cm
 • Hmotnost (bez akumulátoru): 116 g

Doporučená prodejní cena činí 200 liber, v České republice jej lze očekávat za částku přibližně šest a půl tisíce korun. Pentax Optio M90 by měl být k dispozici v polovině měsíce června 2010

Témata článku: Tiskové zprávy


Nové MacBooky Pro jsou neuvěřitelné stroje! Ale za jednu vadu na kráse to Apple schytá...

Nové MacBooky Pro jsou neuvěřitelné stroje! Ale za jednu vadu na kráse to Apple schytá...

** Apple představil dvě nové řady MacBooků Pro ve velikostech 14 a 16 palců ** Lákadlem jsou hlavně nové vlastní čipy M1 Pro a M1 Max s extrémním výkonem ** Displeje mají poprvé „notch“

Karel Javůrek
ČipyMacBookApple
Elden Ring se odkládá, dočkáme se jej v únoru

Elden Ring se odkládá, dočkáme se jej v únoru

Přihlásit se můžete i do uzavřeného testu hry, který se uskuteční v listopadu.

Michal Maliarov
Elden RingFromSoftware
Recenze herních sluchátek Steelseries Arctis Prime. Zaostřeno na zvuk

Recenze herních sluchátek Steelseries Arctis Prime. Zaostřeno na zvuk

Pokračujeme v testování nejnovější Prime řady výrobce Steelseries. Po myši jsou na řadě sluchátka.

Michal Maliarov
SteelseriesSluchátkaRecenze
Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Noví herní strážci budou pořádně macatým kouskem, který překonává i Flight Simulator.

Michal Maliarov
Marvel's Guardians of the GalaxyHardware
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Suicide Squad: Kill the Justice League slibují akční paseku v příběhovém traileru

Suicide Squad: Kill the Justice League slibují akční paseku v příběhovém traileru

Rozdáte si to pěkně osobně se samotnou Justice League.

Michal Maliarov
Suicide Squad: Kill the Justice LeagueVideo
Nejlepší aplikace pro tento týden: Tvorba Stop motion videí, úleva od úzkosti a motivační karty

Nejlepší aplikace pro tento týden: Tvorba Stop motion videí, úleva od úzkosti a motivační karty

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace