Novinka na Photokině: Epson L-500V

4. října 2004
TWEET SDÍLET

Firma Epson představila na veletrhu Photokina nový pětimegapixelový fotoaparát L-500V. Kompaktní digitál disponuje dvouapůlpalcovým LCD displejem nové technologické řady Photo Fine. Oficiální tisková zpráva uvádí rozlišení 589 824 obrazových bodů, přičemž pravděpodobně sčítá všechny tři složky RGB. Podle našeho názoru je fyzické rozlišení monitoru 196 600 pixelů.

Klepněte pro větší obrázek
Tento foťák váží bez baterií jen 165 g, a má rozměry 92 × 63 × 32 mm

Přístroj, vyrobený jako expoziční automat, je vybaven autofokusovým objektivem o rozsahu 34–102 mm a světelnosti F2,8–F4,9. V nabídce Menu má však pouhé čtyři scénické režimy a u vyvážení bílé chybí možnost nastavení uživatelské kalibrace.

Své snímky budete moci ukládat pouze ve formátu JPEG, video v rozlišení 640 × 480 px při frekvenci 30 fps ve formátu VGA.

Interní 32 MB paměť je možné rozšířit SD/MMC paměťovými kartami. K počítači lze digitál připojit pomocí rychlého rozhraní USB 2.0.

Cena nového Epsonu je stanovena na 399 Euro včetně DPH.

 

 

Určitě si přečtěte

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

2 Adam Kos

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Martin Heidegger proces poznávání připodobňuje k prozkoumávání světliny v lese – obcházíme ji ze všech stran, nikdy ji nevidíme celou, každým okamžikem se mění.

Michal Černý

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

35 Petr Březina