Novinka coolpixové série

1. června 2004
TWEET SDÍLET

Milovníci fotoaparátů značky Nikon se mohou těšit na nový přírůstek. Firma  letos v létě vypustí novou variantu předchozí verze Coolpix 3200, s obchodním názvem Coolpix 4100.

Klepněte pro větší obrázek
Nikon Coolpix 4100

Nový 4Mpx kompaktní digitál "coolpixové" série má stejnou interní paměť jako srovnávaná 3200 - 14.5 MB. Novinka nezměnila počet motivových programů a zůstává u čísla 15, čímž dovoluje fotografování i naprostým laikům za téměř všech okolností. Čtyři z přednastavených režimů jsou asistenční - využívají například vícesegmentového zaostřovacího systému a selektivního měření expozice podle druhu programu. Coolpix 4100, stejně jako jeho předchůdce nyní kromě pevné paměti disponuje slotem SD/MMC.

Klepněte pro větší obrázek
zadní stěna

Objektiv Nikkor nového digitálu má 3 × optický zoom s rozsahem 35 - 105 mm, doplněný 4 × digitálním zoomem. Funkce Makro dokáže zaostřovat již při vzdálenosti 4 cm. Ozvučené videosekvence zvládá model 4100 ve VGA rozlišení (640 × 480 px) při snímkové frekvenci 15 fps. Délka záznamu je omezena pouze kapacitou paměťové karty.

Komentář redakce DIGI: bude-li nový model Nikonu stejně kvalitní jako jeho předchůdci - recenzi Coolpixu 3200 si můžete přečíst v nejnovějším DIGI 3/2004, které v těchto dnech právě vychází - bezesporu uspokojí i ty uživatele, kterým dosud chybělo vyšší rozlišení.

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Sociologie se, jako většina společenských věd, nachází v jistém pnutí. Na jedné straně se snaží popsat procesy, jevy, spojení, která ve společnosti můžeme nacházet. Jde vlastně o činnost, která jako by se snažila zjistit si odstup od zkoumané skutečnosti.

Michal Černý

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz