Nové zrcadlovky Olympus již zítra!

Nové zrcadlovky Olympus již zítra!

Tónování fotografií * Novinky od Sony * Test fotobrašny Crumpler * Fotogalerie ve Photoshop Elemnts * Fotografie týdne * Nejlepší produkty roku

Reportáž desetkrát jinak
Týden za týdnem, jedna ktegorie za druhou. Takové je naše pravidelné putování galerií DIGIareny. Při pondělní návštěvě galerie přišla na řadu kategorie „Reportáž“. Od naší minulé návštěvy si první místo dost překvapivě (ale zaslouženě) udržel Zdeněk Dvořák.


Zdeněk Dvořák – „Na lavičce“

Nové zrcadlovky Olympus
Olympus na svých webových stránkách poodhalil závoj tajemna který se vznáší kolem nových digitálních zrcadlovek, o kterých se již nějaký čas mluví. Pravdu se dozvíme již zítra, v pondělí 5. března.

Tónování fotek ve Photoshopu
Asi nikdo nebude namítat nic proti tezi, že dobře provedeným tónovním můžeme i nepříliš zajímavému snímku dodat šmrnc a šťávu. V tomto článku se dozvíte, jak na to s pomocí Adobe Photoshopu.

Nové objektivy Pentax na obzoru
Pentax představil šest nových objektivů pro zrcadlovky Pentax a Samsung. Tři z nich mají pevné ohnisko, další trojice nabízí středorozsahový zoom.

Na výlety s „krásným chlapcem“ (test)
Na našem webu jste mohli najít recenze a testy mnoha různých typů a značek digitálních fotoaparátů. My jsme ale šli ještě o kousek dál, a tak jste si v tomto týdnu mohli přečíst také premiérový test fotobrašny.

Exkluzivně: kufřík plný Samsungů
Exkluzivně se naší redakci podařilo získat informace o tom, co pro nás Samsung připraví v následujícím roce. Podrobnosti najdete uvnitř článku.

Fotografie týdne – dobrého jen po kapkách
Blíží se jaro a je to poznat nejen za oknem, ale i v naší fotogalerii. Kapky rosy se staly i ústředním motivem snímku týdne. Jeho autorem je Jiří Švejk a snímek se jmenuje Sourozenci.


Jiří Švejk – Sourozenci

Sedm malých barevných
Smršť novinek z minulého týdne neustává ani v tomto týdnu. Společnost Sony představila sedmero nových fotoaparátů a aby toho nebylo málo, přidala ještě tři fototiskárny.

Jaký filtr na EVF? (diskuze)
Diskuzi o tom, jaké optimálně nakoupit filtry k EVF tak aby poměr kvalita/výkon/cena byl co nejlepší najdete v našem diskuzním fóru.

Nejlepší produkty roku podle DIGIfota a DIGIareny
Redakce DIGIfota a DIGIareny společně vybraly tři nejlepší produkty roku 2006 a zástupcům oceněných firem předali ocenění. Oceněnými produkty byly kompakt Canon PowerShot G7, zrcadlovka Nikon D80 a objektiv Tamron SP AF 17-50mm F2,8.


Šéfredaktoři a zástupci oceněných firem

Širokoúhlé inspirace
Širokoúhlé objektivy naleznou uplatnění v mnoha žánrech včetně krajiny, architektury nebo skupinových portrétů. Také v reportážní fotografii je použití krátkých ohnisek velmi oblíbené.

Přehled cen digitálů – jarní vlna novinek
V tomto týdnu se v ceníku objevilo několik novinek od Samsungu. Při zběžném průletu celým ceníkem zjistíme, že pokud se ceny měnily, tak převážně směrem nahoru, ale slevy i přesto najdeme a to u fotoaparátů HP, Fujifilm Sony a u několik a modelů od Casia.

Jak funguje stabilizace Nikon VR
Nikon na svých stránkách vysvětluje, jakým způsobem vlastně funguje jeho systém VR – redukce vibrací.

Fotogalerie v Adobe Photoshop Elements
Chcete svým přátelům prezentovat na webu fotografie z dovolené a nevíte jak na to. Každý z nás nemůže být programátor, aby si napsal vlastní fotogalerii. Pro ty z nás, kteří to neumí, disponuje dnes mnoho grafických programů možností vytvořit z vybraných snímků fotogalerii. Prokop Baron vám v tomto článku ukázal, jak na to s programem Adobe Photoshop Elements.

Osobnosti české fotografie
Minulý týden byly vyhlášeny výsledky ocenění Osobnost české fotografie. Letos se poprvé předávaly ceny dvě – „Osobnost české fotografie 2006“ a „Osobnost české fotografie 2006 – za dlouhodobý přínos fotografii“.

Sloní paměť: Casio Exilim EX-Z70 (test)
Výrobců, jejichž digitální fotoaparáty ještě neumožňují nastavení tuzemského menu, mnoho není. V nedávné době se ke kompletní české lokalizaci připojilo japonské Casio. Model EX-Z70 byl prvním Exilimem, který jsme s touto novou vlastností otestovali.

Určitě si přečtěte

Články odjinud