Nové světelné objektivy pro Nikon Z od Viltroxu nabídnou ohniska 23, 33 a 56 mm

25. srpna 2021
TWEET SDÍLET

Není tomu tak dávno, co se objevily informace o rozšíření nabídky objektivů od společnosti Viltrox. Nově představená trojice z očekávaných šesti kousků má společnou světelnost F1,4 a k dispozici budou ohniska 23 mm, 33 mm a 56 mm.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vzhledem k tomu, že jsou objektivy určeny pro APS-C snímače, bude to v praxi znamenat efektivní ohnisko 34 mm, 50 mm a 84 mm. Přesto je však možné jejich použitá i s plnoformátovými přístroji, kde bude třeba aktivovat režim ořezu.

Objektivy jsou vybaveny automatickým ostřením, které pohání krokový motor (STM), který by měl být rychlý, tichý a přesný s možností přednostního ručního ostření. Vnitřní systém ostření zajišťuje neměnnou délku objektivu. Součástí objektivu je také USB-C konektor pro případnou aktualizaci firmwaru.

Klepněte pro větší obrázek

Objektiv s ohniskem 23 mm sestává z celkem 11 čoček v 10 skupinách, kde jsou použity i dva členy z ED skla a dva z HF skla. Čočky jsou ošetřeny vrstvami HD Nano pro eliminaci odlesků a závoje. Objektiv zvládne ostřit od 30 cm, má filtrový závit průměru 52 mm a jeho hmotnost je 300 gramů. Cena je stanovena na 330 USD.

Delší ohnisko 33 mm má konstrukci z 10 čoček v 9 skupinách se shodnou povrchovou úpravou, ostřit zvládne od 40 cm. Filtrový závit má taktéž 52 mm, hmotnost poskočila na 310 gramů, avšak cena je nižší a to 280 USD.

Nejdelší ohnisko 56 mm je složeno také z 10 čoček v 9 skupinách a ostřit zvládne od 60 cm. Závit pro filtry má shodný průměr, hmotnost je 320 gramů a cena 330 USD. Všechny objektivy mají devítilamelovou clonu kruhového tvaru.

Témata článku: Objektivy, Technika, Bezzrcadlovky, Nikon, Viltrox, Digitální fotoaparáty Nikon na Heureka.cz