Nové modely blesků Metz pro nenáročné

2. října 2010
TWEET SDÍLET

Společnost Metz představila tři nové blesky pro amatérské potřeby.

Výkonný elegán

První z představených Metz 44 AF-1 nabízí výkon pro amatérské fotografy. Se směrným číslem 44 pro ISO 100/21° a 105mm, nabízí tento nový model nejen elegantní design ale i individuální možnosti nastavení pro kreativní osvětlení. Jasně čitelné podsvícené ovládání tlačítky na zadní straně blesku dovoluje jednoduchou obsluhu. Automatický zoom, integrovaný širokoúhlý difuzér pro použití s 12mm objektivem. Nový firmware můžete nahrávat skrz USB konektor. Metz mecablitz 44 AF-1 se vyrábí na míru pro Canon, Nikon, Olympus/Panasonic, Pentax a Sony.

  Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Metz 44 AF-1

Kompaktní, ale rychlý

Další z řady amatérských blesků je Metz mecablitz 36 AF-5 s kompaktním velikostí zděděné po starších modelech této řady. Design byl přepracován do podoby nového systému Metz blesků. Směrné číslo 36 ISO 100/21° a 85mm. Rychlost nabíjení je 0.3 až 3sekundy dle typu napájení. Samozřejmostí je integrovaný difuzér pro osvícení scény s nasazeným 18 mm objektivem na těle fotoaparátu. Metz mecablitz 36 AF-5 se vyrábí na míru pro Canon, Nikon, Olympus/Panasonic, Pentax a Sony.

Klepněte pro větší obrázek
Metz 36 AF-5

Ideální na cesty

Třetí a poslední kolega z řady blesků Metz je perfektní pro cestovatele, kteří nemají mnoho místa pro své fotografické vybavení a mají rádi jistotu toho, že v případě potřeby blesku mají sebou jeden přibalen. Jedná se o Metz mecablitz 24 AF-1 a nabízí směrné číslo 24 proISO 100/21° a 35 mm ohniskové vzdálenosti. Jeho malé rozměry vám dovolí tento blesk nosit po kapsách. Nelze sice tvořit velké zázraky s takto malým a nevýkoným bleskem, ovšem oproti internímu blesku ve fotoaparátu dokáže scénu lépe osvětlit. Nabíjení zajišťují 2xAA baterie. Metz mecablitz 24 AF-1 se vyrábí na míru pro Canon, Nikon, Olympus/Panasonic, Pentax a Sony.

Klepněte pro větší obrázek
Metz 24 AF-1

Určitě si přečtěte

Panasonic Lumix S5, kompaktní hybridní fullframe fotoaparát je tu!

Panasonic Lumix S5, kompaktní hybridní fullframe fotoaparát je tu!

11 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Panasonic
Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Uživatelé Instagramu udělají pro lajky cokoli, nehledě na to, jak je to nebezpečné nebo hloupé.

Petr Březina

Petr Březina
Instagram