Nové kompaktní fotoaparáty Sony

Několik nových fotoaparatů představila společnost Sony. 

Prvním z nich je Cyber-shot HX5, který se vyznačuje širokoúhlým objektivem 25 mm a 10x optickým zoomem. Kromě fotografií s rozlišením 10,1 megapixelů umí HX5 také natáčet Full HD video (1920 x 1080i) ve formátu AVCHD. Optický stabilizátor Steady Shot s novým aktivním režimem (Active Mode) pak eliminuje chvění fotoaparátu při natáčení HD videa z ruky. Fotoaparát poprvé využívá inovativní funkci Sweep Panorama, která byla představena v loňských modelech Cyber-shot TX1 a WX1. Fotoaparát při vytváření panoramatu vyhodnotí, jestli se fotografované objekty v daném úhlu záběru pohybují, a pomocí algoritmů zajistí, aby se při spojování snímků do jednoho záběru tyto objekty zobrazily správně.

Klepněte pro větší obrázek

Model HX5 je také vybaven integrovanými funkcemi GPS a kompasu. Poprvé se v řadě Cyber-shot objevuje technologie korekce protisvětla HDR (High Dynamic Range), která pořídí přirozené a vyvážené snímky vysoce kontrastních scén a záběrů s ostrým protisvětlem. HX5 automaticky pořídí dva rychle po sobě jdoucí snímky téže scény s expozicí optimalizovanou nejprve pro nejjasněji osvícené plochy a pak i pro nejtemnější oblast. Následně je pomocí algoritmů prolne do jednoho detailně prokresleného snímku s velkým dynamickým rozsahem, s jasnými, rovnoměrně exponovanými světlými plochami i s detailně zobrazenými stinnými místy.

Klepněte pro větší obrázek

Populární řadu Cyber-shot W doplní 7 štíhlých barevných fotoaparátů s řadou funkcí, díky kterým lze pořizovat kvalitní fotografie. Nejvyšší model Cyber-shot W380, je nabízen v černé, stříbrné, zlaté a červené povrchové úpravě vybavený nejnovějšími zobrazovacími technologiemi, a má být za velmi lákavou cenu. Také bude nabízet funkci Sweep Panorama a model se může pochlubit světelným objektivem Sony G f/2,4 s 5x optickým zoomem a širokoúhlým záběrem s ohniskovou vzdáleností 24mm, který naplno využije CCD snímač s rozlišením 14,1 efektivních megapixelů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Poslední novinkou je Cyber-shot TX7, který se vyznačuje minimální tloušťkou. Fotoaparát v sobě ukrývá také širokoúhlý objektiv Carl Zeiss se 4x optickým zoomem a s ohniskovou vzdáleností záběru 25mm. Dostatečně velký širokoúhlý 8,9cm (3,5”) dotykový LCD displej a vyladěné uživatelské rozhraní zjednodušují ovládání fotoaparátu. Technologie TruBlack minimalizuje odlesky na povrchu displeje a zvyšuje tak kontrast obrazu. Fotografie ihned vidíte v sytých barvách a dostatečně detailně, i když jste venku za jasného denního světla. Cyber-shot TX7 je dále vybaven funkcí inteligentní Sweep Panorama a natáčením 1080i HD videa. Obojí je rychle přístupné díky intuitivně ovládanému dotykovému displeji.

Nová řada digitálních fotoaparátů Cyber-shot bude v prodeji od konce ledna 2010.

 


Celá tisková zpráva

Obrazová kvalita a skvělá zábava!

Novinky z řady Cyber-shot pro letošní sezónu jsou štíhlé, barevné a výkonné

Cyber-shot HX5

 • inovativní zobrazovací technologie snímače
 • Exmor R CMOS
 • objektiv G s ohniskovou vzdáleností širokoúhlého záběru 25 mm a 10x optickým zoomem
 • funkce Intelligent Sweep Panorama
 • záznam videa ve formátu AVCHD 1080i Full HD
 • GPS a kompas
 • aktivní režim optického stabilizátoru SteadyShot
 • funkce Auto HDR

Cyber-shot W380

 • cenově dostupný fotoaparát
 • 14,1 efektivních megapixelů
 • objektiv G se světelností f/2,4, ohniskovou vzdálenosti širokoúhlého záběru 24 mm a 5x optickým zoomem
 • funkce Sweep Panorama
 • záznam videa v HD kvalitě

Cyber-shot TX7

 • ultraštíhlý fotoaparát se snímačem Exmor R CMOS, objektiv s ohniskovou vzdáleností širokoúhlého záběru 25 mm
 • širokoúhlý displej TruBlack s úhlopříčkou 8,9cm (3,5”)
 • funkce Intelligent Sweep Panorama
 • záznam videa ve formátu AVCHD 1080i Full HD
 • aktivní režim optického stabilizátoru SteadyShot
 • funkce Auto HDR

Řada fotoaparátů Cyber-shot pro jaro roku 2010 láká pokročilými optickými technologiemi i zábavnými uživatelskými funkcemi, které pomohou zachytit, sdílet a vychutnat všechny důležité momenty života.

Celkem deset nových digitálních fotoaparátů od Sony je připraveno pořizovat fotografie, které rozhodně zaujmou!

Cyber-shot HX5
Kompaktní fotoaparát s výkonným zoomem, AVCHD videem a GPS

Uvnitř propracovaného těla ukrývá Cyber-shot HX5 velké množství zobrazovacích technologií od Sony.

Pokročilý snímač Exmor R CMOS zachytí detailní snímky s minimem šumu i při fotografování za zhoršených světelných podmínek, který skvěle doplňuje objektiv Sony G s 10x optickým zoomem. Tento výkonný objektiv s více než dostatečným rozsahem 25-250mm (ekvivalent kinofilmu) uložený v kompaktním těle představuje ideální řešení pro každou fotografickou situaci od širokoúhlých záběrů krajiny, přes fotografie skupin, až po drobné detaily.

Zapomněli jste si videokameru? Žádný problém. Kromě skvělých fotografií s rozlišením 10,1 megapixelů umí HX5 také natáčet plynulé a detailně prokreslené Full HD video, o které se pak můžete snadno podělit. Stisknutím jediného tlačítka začne záznam videa (1920 x 1080i) ve formátu AVCHD. Po pořízení záznamu připojíte fotoaparát Cyber-shot k televizoru BRAVIA™ a vychutnáte si podívanou ve velkém stylu. Nebo jednoduše vložíte paměťovou kartu Memory Stick™ do DVD Direct MC6 a bez použití počítače záznam v HD kvalitě vypálíte na DVD, které si přehrajete na konzoli PS3 nebo přehrávači Blu-ray™ disků.

Optický stabilizátor Steady Shot s novým aktivním režimem (Active Mode) eliminuje chvění fotoaparátu při natáčení HD videa z ruky. Režim Active Mode poskytuje až 10x vyšší ochranu proti pohybu než běžné aparáty. Zajišťuje tedy nejostřejší a nejstabilnější video natočené z ruky, i když se při natáčení pohybujete.

Tento fotoaparát poprvé využívá inovativní funkci Sweep Panorama, která byla představena v loňských modelech Cyber-shot TX1 a WX1. Díky tomuto režimu velmi jednoduše vytvoříte kvalitní širokoúhlé záběry, a to i s pohybujícími se objekty. Fotoaparát při vytváření panoramatu vyhodnotí, jestli se fotografované objekty v daném úhlu záběru pohybují, a pomocí algoritmů zajistí, aby se při spojování snímků do jednoho záběru tyto objekty zobrazily správně.

Model HX5 je také prvním fotoaparátem na světě s integrovanými funkcemi GPS a kompasu, které zdokonalují zážitky s fotografováním na cestách. Vaši polohu fotoaparát zobrazuje v reálném čase na velkém 7,6 cm (3”) Clear Photo LCD displeji. Na místa, kde jste fotografie a videoklipy s uloženou polohou („geotagging“) pořídili, se můžete následně podívat na on-line mapách pomocí přiloženého programu Picture Motion Browser PC. Zajímavou novinkou je funkce kompasu, která ukazuje, jakým směrem se fotoaparát při pořizování záběru otáčel.

Poprvé se v řadě Cyber-shot objevuje technologie korekce protisvětla HDR (High Dynamic Range), která pořídí přirozené a vyvážené snímky vysoce kontrastních scén a záběrů s ostrým protisvětlem, což je oříšek pro každý fotoaparát. HX5 automaticky pořídí dva rychle po sobě jdoucí snímky téže scény s expozicí optimalizovanou nejprve pro nejjasněji osvícené plochy a pak i pro nejtemnější oblast. Následně je pomocí algoritmů prolne do jednoho detailně prokresleného snímku s velkým dynamickým rozsahem, s jasnými, rovnoměrně exponovanými světlými plochami i s detailně zobrazenými stinnými místy.

Zbrusu nový fotografický režim Portrét usnadňuje kompozici autoportrétů, při nichž nevidíte na displej. Jednoduše držíte fotoaparát v natažené ruce a stisknete spoušť. Cyber-shot pomocí funkce detekce obličeje stanoví, kdy je záběr správně uspořádán a automaticky spustí závěrku. K dispozici je navíc také nastavení pro fotografování dvou osob, které před pořízením snímku zkontroluje, zda jsou v záběru zároveň obě portrétované osoby.

Cyber-shot W380
Barevný, výkonný a snadno ovladatelný

Populární řadu Cyber-shot W doplní 7 štíhlých barevných fotoaparátů s řadou funkcí, díky kterým lze pořizovat kvalitní fotografie.

Nejvyšší model Cyber-shot W380, který je nabízen v černé, stříbrné, zlaté a červené povrchové úpravě vybavený nejnovějšími zobrazovacími technologiemi za velmi lákavou cenu.

Funkce Sweep Panorama usnadňuje záběry krajiny, městských panoramat, skupinových portrétů apod. Stačí stisknout spoušť a jediným plynulým pohybem přejet celou scénu. Funkce Sweep Panorama rychle automaticky pospojuje sérii záběrů do jednoho snímku a vytvoří tak jednu širokoúhlou fotografii s úhlem záběru až 185 stupňů.

Tento model se může pochlubit světelným objektivem Sony G f/2,4 s 5x optickým zoomem a širokoúhlým záběrem s ohniskovou vzdáleností 24mm, který naplno využije CCD snímač s rozlišením 14,1 efektivních megapixelů. Díky velmi nízkému clonovému číslu nabízí tento kvalitní objektiv netušené možnosti fotografování.

Cyber-shot TX7
Štíhlý švihák, který nyní zvládne i natáčení Full HD videa

Jestliže vám na supermodermím vzhledu aparátu záleží stejně jako na skvělých fotografiích, pak už nemusíte dělat kompromisy. Je tu Cyber-shot TX7. Fotoaparát, který rozhodně nezapadne. Jeho tělo, které je tenké jako proutek, zaujme dokonalou povrchovou úpravou v jedné ze tří módních barev. Tento fotoaparát v sobě ukrývá také širokoúhlý objektiv Carl Zeiss se 4x optickým zoomem a s ohniskovou vzdáleností záběru 25mm, díky němuž lze každý záběr využít na maximum. Ať už jde o lyrické záběry krajiny, skupinové fotografie nebo žánrové portréty.

Dostatečně velký širokoúhlý 8,9cm (3,5”) dotykový LCD displej a vyladěné uživatelské rozhraní zjednodušují ovládání fotoaparátu. Technologie TruBlack minimalizuje odlesky na povrchu displeje a zvyšuje tak kontrast obrazu.Fotografie ihned vidíte v sytých barvách a dostatečně detailně, i když jste venku za jasného denního světla.

Cyber-shot TX7 je dále vybaven funkcí inteligentní Sweep Panorama
a natáčením 1080i HD videa. Obojí je rychle přístupné díky intuitivně ovládanému dotykovému displeji.

Sdílení fotografických vzpomínek je díky
novému software PMB Portable pouze dílem okamžiku

Všechny nové modely fotoaparátů Cyber-shot mají vestavěný software Picture Motion Browser (PMB) Portable. Stačí fotoaparát připojit přes USB k jakémukoli počítači s přístupem na internet a pomocí několika kliknutí můžete záběry nahrát přímo z fotoaparátu na své oblíbené internetové stránky a ihned sdílet fotografie i videoklipy.

Všechny nové modely také nabízejí slot pro paměťové karty Memory Stick PRO Duo a SD/SDHC (karty jsou prodávány samostatně). Pro maximální využití všech možností fotoaparátu Cyber-shot vám Sony nabízí kompletní řadu doplňků. Díky nejnovější generaci nabíjecích akumulátorů, InfoLITHIUM™ pro Cyber-shot, vám už nikdy neunikne žádná fotografická příležitost. Zdokonalená konstrukce nabíjecích akumulátorů zajistí extra dlouhou dobu použití a rychlé nabíjení pomocí štíhlé, lehké a místo šetřící nabíječky.

Nová řada digitálních fotoaparátů Cyber-shot bude v prodeji od konce ledna 2010:

Cyber-shot DSC-HX5

Cyber-shot DSC-W390, W380, W360, W350, W330, W320, W310

Cyber-shot DSC-TX7

Cyber-shot DSC-S2100, S2000

Vlastnost/
funkce

HX5

W380

S2100

TX7

Počet efektivních pixelů

10,2 megapixelů

14,1 megapixelů

12,1 megapixelů

10,2 megapixelů

Obrazový snímač

1/2,4 palce „Exmor R“ CMOS

1/2,3 palce „Super HAD“ CCD

1/2,3 palce „Super HAD“ CCD

1/2,4 palce „Exmor R“ CMOS

Procesor

BIONZ

BIONZ

-

BIONZ

Objektiv

G

G

Sony

Carl Zeiss

Zoom

10x (optický)

5x (optický)

3x (optický)

4x (optický)

ISO

Auto/125/
200/400/
800/1600/3200

Auto/ 80/ 100/ 200/ 400/ 800/ 1600/3200

Auto/ 100/ 200/ 400/ 800/ 1600/3200

Auto/125/
200/400/
800/1600/3200

Funkce Sweep Panorama

Ano (inteligentní)

Ano

Ne

Ano (inteligentní)

Velikost LCD displeje

7,6 cm (3.0”)

6,9 cm (2.7”)

7,6 cm (3.0”)

8,9 cm (3.5”)

Stabilizace obrazu

Optická

Optická

Elektronická

Optická

Záznam videa

1,920 x 1080 50i AVCHD

1,280 x 720 (Standard) cca 6 Mbps

-

1,920 x 1080 50i AVCHD

Vnitřní paměť

Cca 45 MB

Cca 45 MB

Cca 6 MB

Cca 45 MB

Rozměry (mm)

102,9 x 57,7 x 24,6

91,7 x 51,9 x 19,7

97,6 x 61,0 x 27,2

97,8 x 59,5 x 17,5

Hmotnost*

170 g

108 g

137 g

133 g

Barvy

černá, zlatá

černá, červená, zlatá, stříbrná

černá, stříbrná, oranžová

tmavě modrá, stříbrná, červená

 

 

Témata článku: Tiskové zprávy


22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** České videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys
Elden Ring hlásí hotovo. V nové prezentaci ukazuje další záběry z hraní

Elden Ring hlásí hotovo. V nové prezentaci ukazuje další záběry z hraní

Už jen měsíc nás dělí od vydání očekávané novinky od studia FromSoftware. Spekulace o dalších odkladech se naštěstí nenaplnily.

Martin Nahodil
Datum vydáníElden Ring
Podvodníci v Call of Duty Warzone mají novou zábavu. Létají v autech

Podvodníci v Call of Duty Warzone mají novou zábavu. Létají v autech

Stejně aktivně, jako Activision vymýšlí obranu proti hackerům vymýšlí i hackeři nové způsoby, jak zatopit normálním hráčům.

Michal Maliarov
Call of Duty: WarzoneBattle Royale
Jak na plochu Androidu jednoduše přidat zástupce souboru? Pomůže legendární Total Commander

Jak na plochu Androidu jednoduše přidat zástupce souboru? Pomůže legendární Total Commander

** Nechcete ve složkách neustále hledat pár důležitých souborů? ** Vyneste si je přímo na pohotovostní plochu ** Univerzální řešení neexistuje, pomůže vám však Total Commander

Martin Chroust
Jak...Tipy a trikyAndroid
Horizon: Forbidden West bude mít jeden konec. Hráč ale může ovlivnit některé události

Horizon: Forbidden West bude mít jeden konec. Hráč ale může ovlivnit některé události

První letošní exkluzivita PlayStationu vychází už za pár týdnů a z Guerrilla Games k nám stále proudí nové informace. Tentokrát ohledně zakončení příběhu.

Martin Nahodil
Horizon: Forbidden WestPS5Exkluzivita
V uchu jehly. Oppo Find X3 Pro fotí unikátní fotky uměleckých děl, které byste jinak zaměnili za smítko prachu

V uchu jehly. Oppo Find X3 Pro fotí unikátní fotky uměleckých děl, které byste jinak zaměnili za smítko prachu

** Oppo Find X3 Pro se může opřít o unikátní mikroskopický objektiv ** Nabízí až 60× hybridní přiblížení těch nejmenších detailů ** Je to jediný telefon, který umí nafotit sochy v uchu jehly...

Martin Chroust
MikroskopMakro objektiv
Dark Souls má na PC problém s hackery. Servery pro celou trilogii byly dočasně vypnuty

Dark Souls má na PC problém s hackery. Servery pro celou trilogii byly dočasně vypnuty

Hackeři po objevení nové bezpečnostní díry mohli manipulovat s počítači ostatních uživatelů.

Martin Nahodil
Dark SoulsBezpečnost
Mimořádné aktualizace pro Windows opravují od ledna nefunkční VPN a jiné problémy

Mimořádné aktualizace pro Windows opravují od ledna nefunkční VPN a jiné problémy

Petr Urban
Windows 11Windows UpdateWindows 10Operační systémy
Recenze mobilu Motorola Moto G200. Perfektní dostupný telefon pro hráče

Recenze mobilu Motorola Moto G200. Perfektní dostupný telefon pro hráče

** Skvělý cenově dostupný telefon pro hráče ** Má fantastický výkon a rychlý displej ** Mobil nemá žádnou zásadní slabinu

Jan Pánek
Vyšší třídaRecenze
Samsung mění pravidla hry. Řady Galaxy S a Galaxy Note se v únoru spojí v jeden celek

Samsung mění pravidla hry. Řady Galaxy S a Galaxy Note se v únoru spojí v jeden celek

** Král je mrtev, ať žije král! ** Řada Galaxy Note skončila, její odkaz však přebere řada Galaxy S ** Už v únoru se obě modelové řady spojí v jeden celek

Martin Chroust
UnpackedGalaxy
První benchmarky jsou tady. Jak na tom bude Exynos 2200 ve srovnání se Snapdragonem 8 Gen 1?

První benchmarky jsou tady. Jak na tom bude Exynos 2200 ve srovnání se Snapdragonem 8 Gen 1?

** U Exynosu 2200 zatím neznáme takt ani jednoho z jader ** Dle benchmarků by CPU mohl mít výkon jako Snapdragon 888 ** U grafiky však čekejte dost výrazný náskok před konkurencí

Martin Chroust
Exynos 2200Snapdragon
Oppo načrtlo budoucnost nositelností bez baterií. Energii jim obstará Bluetooth, Wi-Fi či mobilní signál

Oppo načrtlo budoucnost nositelností bez baterií. Energii jim obstará Bluetooth, Wi-Fi či mobilní signál

** Oppo nastínilo zajímavou mobilní budoucnost ** Prvky IoT a nositelnosti vůbec nebudou potřebovat baterii ** Energii získají z Bluetooth, Wi-Fi či ze signálu mobilní sítě

Martin Chroust
Nabíjení vzduchemStudieIoT