Nové fotoaparáty BenQ

15. června 2007
TWEET SDÍLET

BenQ představil velice krátce po sobě dva nové modely digitálních fotoaparátů. Jedním z nich je stylový X725, který nahrazuje v portfoliu výrobce model X720. Podobně jako předchůdce, tak i X725 drží nastavenou laťku a přichází na trh s ultratenkým 12,5mm tělem. Po stránce vybavení nepřináší oproti staršímu modelu X720 prakticky žádnou změnu.

Klepněte pro větší obrázek

Rozlišení zůstalo 7Mpx, také objketiv značky Pentax má shodnou konstrukci se zasunovací čočkou a rozsah 37,5–112,5 mm. Displej má velikost 2,5" při rozlišení 230 000 obrazových bodů. Podle informací výrobce se změny dočkala maximální citlivost snímače, která narostla na ISO 1 600 v režimu fotografování, v režimu natáčení videa pak na ISO 4 000. Druhou změnou je vylepšení digitální stabilizace obrazu (Super Shake-Free).

Klepněte pro větší obrázek

Fotoparát má vestavěnou 12MB paměť a podporuje SD karty do velikosti 4 GB. Na trh se bude dodávat ve třech barvách – černá, perleťová, stříbrná. Doporučená prodejní cena digitálu je 5 480 Kč vč. DPH. V našem přehledu cen ho však najdete za cenu mnohem nižší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Druhou novinkou z tvárny BenQ je pokročilý kompakt P860, který zakládáná novou řadu Performace. Fotoaparáty z této řady jsou podle výrobce určeny především těm, kdo chtějí mít nad fotografiemi plnou kontrolu. Ačkoliv najdeme na digitálu nápis BenQ, velice se tělo přístroje podobá digitálům Samsung, pouze ten lem objektivu má červenou, nikoliv modrou, barvu.

Klepněte pro větší obrázek

P860 je osazen snímačem velikosti 1/1,8" s rozlišením 8 Mpx, maximální velikost snímku je tedy 3 264 × 2 448 pixelů. Zajímavý je digitál především rozsahem objektivu, ten nabídne šestinásobný optický zoom s rozsahem ohnisek 37–222 mm a světelností F2,8–4,8. Displej má velikost 2,5" a bohužel nízké rozlišení 153 600 obrazových bodů.

Klepněte pro větší obrázek

V nabídce fotoaparátu je kromě dvanácti scénických módů také plná ráže pokročilých expozičních režimů – program, priorita clony, priorita času a manuální nastavení. S největší pravděpodobností však bude funkčnost expozičních režimů omezena, podobně jako je tomu u většiny levných kompaktů. Rozsah citlivostí snímače je ISO 50–800. V režimu Shake-Free je dostupná citlivost ISO 1 000.

Klepněte pro větší obrázek

Fotoaparát ukládá snímky do vnitřní 18MB paměi nebo na SD karty, o napájení se stará dvojice AA baterií. Doporučená prodejní cena je 5 290 Kč vč. DPH.


Recenze filmu Duna. Kultovní sci-fi, na které určitě běžte do kina, než je zase zavřou

Recenze filmu Duna. Kultovní sci-fi, na které určitě běžte do kina, než je zase zavřou

Star Wars pro dospělé, u nichž nás režisér Denis Villeneuve přesvědčuje intenzitou a naléhavostí své autorské vize, jak zprostředkovat románovou mytologii.

Marek Čech
Recenze filmů
Recenze barevné multifunkční inkoustové tiskárny Epson Ecotank L8160. Fotky za haléře

Recenze barevné multifunkční inkoustové tiskárny Epson Ecotank L8160. Fotky za haléře

Pokud si rádi tisknete rodinné fotografie z pohodlí domova, zbystřete: Epson nabízí inkoustovou tiskárnu s více barvami a velkými zásobníky.

Adam Vágner
EpsonTiskárnyTesty
Recenze herních sluchátek Razer Kaira X. Výborný zvuk za pár babek

Recenze herních sluchátek Razer Kaira X. Výborný zvuk za pár babek

Razer vypustil dvojici nových levných sluchátek pro obě nové konzole. My jsme zaostřili na verzi pro Playstation 5.

Michal Maliarov
RazerSluchátkaRecenze