Nové drony DJI Mavic 3 a Mavic 3 Cine mají 4/3 snímač, 28× zoom a zvládnou 46 minut letu

9. listopadu 2021
TWEET SDÍLET

Společnost DJI oznámila Mavic 3 a Mavic 3 Cine, nejnovější drony své stejnojmenné řady, které přinášejí duální kamerové systémy s vylepšenými senzory, všesměrové snímání překážek, nebo vylepšenou dobu letu. A to rozhodně není vše.

Mavic 3 i Mavic 3 Cine jsou vybaveny duálním kamerovým systémem L2D-20c značky Hasselblad s technologií Natural Color Solution (HNCS). Hlavním fotoaparátem, který dokáže zachytit 12bitové RAW soubory, je 20Mpx micro 4/3 snímač s 24mm ekvivalentním ohniskem s proměnnou světelností F2,8 až F11.

Sekundární fotoaparát používá 12Mpx 1/2" snímač typu CMOS s 162mm ekvivalentem. Jedná se tedy o teleobjektivem s pevnou světelností F4,4. Oba objektivy dohromady nabízejí 28× hybridní (optické + digitální) přiblížení.

Hlavní rozdíl mezi modely Mavic 3 a Mavic 3 Cine je v tom, že model Cine dokáže zachytit ProRes 422 HQ video při maximální datové rychlosti 3 772 Mbps. Oba dva pak umí nahrávat 5,1K s až 50 fps, DCI nebo UHD 4K při 120 fps a 1080p při 200 fps záběry (200 Mbps s H.264 a 140 Mbps s H.265).

Oba modely nabízejí 10bitový záznam D-Log. Standardní model Mavic 3 obsahuje 8 GB vnitřní paměti, zatímco Cine má vestavěný 1TB SSD, a to samozřejmě kvůli tomu, aby bylo možné uložit mnohem větší video soubory v ProResu. Oba modely pak pořizují 20Mpx fotografie.

Nový ovladač i delší doba letu

Mavic 3 používá stejný dálkový ovladač RC-N1 jako Air 2S a Mini 2, zatímco Mavic 3 Cine přichází s vylepšeným chytrým ovladačem, který DJI nazývá RC Pro. Tento ovladač je v podstatě nástupcem DJI Smart Controlleru, který má 5,5" displej s jasem 1 000 nitů. I zde pak využijete služeb aplikace DJI Fly která byla poprvé představena s Mavicem Mini v listopadu 2019.

Verze 5.0 se dočkal program APAS detekující překážky ve všech směrech a plánující trasy, jak se jim vyhnout. Senzory mohou detekovat překážky na vzdálenost až 200 m. Aktualizace doznal i ActiveTrack, který se pohybuje se sledovaným objektem. Novinkou je také vylepšený systém Return To Home, který měří rychlost větru a vypočítává nejbezpečnější a nejúčinnější cestu zpět do výchozího bodu.

Řada Mavic 3 je vybavena systémem, který přijímá satelitní signály GPS, GLONASS a BeiDou, obsahuje také funkci AirSense, která používá palubní maják k zachycení signálů ADS-B k varování malých letadel. Maximální dosah ovládání je 15 km, maximální rychlost v režimu sport pak 75 km/h. Váha méně vybaveného modelu je 895 g, Cine váží 899 g. Baterie s kapacitou 5000mAh pak vydrží na 46 minut letu, což je oproti Mavicu 2 o 15 minut déle.

Mavic 3 stojí 2 199 dolarů (cca 48 tisíc Kč), Mavic 3 Cine je k dispozici pouze jako součást sady Premium za 4 999 dolarů (cca 110 tisíc Kč). Oba drony řady Mavic 3 jsou už k dispozici ke koupi prostřednictvím on-line obchodu DJI a samozřejmě u autorizovaných prodejců.

Témata článku: Technika, DJI, dron, Drony na Heureka.cz


Nikon oznámil spolupráci se značkami Nissin a Profoto

Nikon oznámil spolupráci se značkami Nissin a Profoto

Petr Březina
Blesky a světlaTechnika
Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Různé objektivy nám ukazují svět v různé podobě, některé z něj zachytí větší část, některé zase menší část. Fotografové většinou pracují s konkrétním ohniskem, protože zobrazuje svět trošku jinak.

Petr Březina
Technika
Nejlepší fotomobily pod stromeček. Vybírat můžete podle ceny nebo počtu objektivů

Nejlepší fotomobily pod stromeček. Vybírat můžete podle ceny nebo počtu objektivů

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

Petr Březina
Fotomobily
Olympus se mění na OM System

Olympus se mění na OM System

Petr Březina
OM SystemOlympus
6 objektivů, s nimiž můžete fotit i v totální tmě

6 objektivů, s nimiž můžete fotit i v totální tmě

Světelnost je jedním z velmi důležitých parametrů při výběru objektivu. Znáte ty nejsvětelnější kousky, které se v průběhu let objevily na trhu?

Petr Březina
Technika
Jak na digitalizaci kinofilmových fotografií

Jak na digitalizaci kinofilmových fotografií

Petr Březina
Analogová fotografieFotoškola
Ostření v digitální fotografii – fázové, kontrastní a hybridní, které je lepší?

Ostření v digitální fotografii – fázové, kontrastní a hybridní, které je lepší?

Povedená fotografie by měla mít nejen svoji specifickou atmosféru a povedenou kompozici, ale zejména by měla být ostrá.

Petr Březina
Fotoškola