Nové digitální miniaturky od Casia: sedm a pět mega

16. února 2005
TWEET SDÍLET

Včera na svých internetových stránkách ohlásila firma Casio dva nové modely digitálních fotoaparátů rozvětvené zetkové řady: Exilim EX-Z750 a Exilim EX-Z57.

Casio Exilim EX-Z750 je prvním sedmimegapixelovým fotoaparátem v této řadě. Disponuje 3× optickým zoomem, objektiv odpovídá při přepočtu na kinofilm rozsahu 38–114 mm a jeho světelnost je F2,8–5,1.

Pětimegové Casio Exilim EX-Z57 disponuje rovněž 3× optickým zoomem, s rozsahem 35–105 mm a světelností F2,6–4,8. Autofokus obou fotoaparátů by měl zaostřovat od 40 cm, makro lze v prvním případě pořídit od 10 cm, u EX-Z57 od 6 cm.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Casio u svých modelů zachovává miniaturní, především štíhlá těla – zde pouze o chloupek "tlustší" než 2 cm

Oba přístroje jsou vybaveny programovou automatikou a tradičními motivovými režimy, tzv. Bestshoty. Jak jsme při testování předchozích modelů od Casia zjistili, jejich velkým plusem je dlouhá životnost Li-Ion akumulátorů. U novinek by tomu nemělo být jinak: tisková zpráva uvádí u EX-Z750 až 325 snímků na jedno nabití, u EX-Z57 400 snímků. Ke stálým vlastnostem patří také velice rychlý start, ukládání i sériové snímání.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Doménou posledních modelů se stala velikost displejů: u EX-Z750 je úhlopříčka dlouhá 63,5 mm, u EX-Z57 téměř 69 mm

Zatímco sedmimego využívá vysokorychlostní protokol USB 2.0 High-speed, fotoaparát s rozlišením snímače 5 Mpx má k dispozici pouze „standardní“ USB.

Také s pořizováním videosekvencí je na tom Exilim EX-Z750 lépe: zaznamená je v rozlišení 640×480 obrazových bodů při snímkové frekvenci 30 fps (v kvalitě VGA), jeho kolega pouze v rozlišení 320×240 px při 15 fps. Oba fotoaparáty jsou kompatibilní se sloty SD/MMC paměťových médií.

Novinky od Casia by měly být běžně dostupné od dubna, předpokládaná cena sedmimegového modelu je 450 dolarů, Exilim EX-Z57 by měl stát 400 dolarů. 

Oficiální tisková zpráva

 


 

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Sociologie se, jako většina společenských věd, nachází v jistém pnutí. Na jedné straně se snaží popsat procesy, jevy, spojení, která ve společnosti můžeme nacházet. Jde vlastně o činnost, která jako by se snažila zjistit si odstup od zkoumané skutečnosti.

Michal Černý

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

35 Petr Březina