Nové Caplio s širokým ohniskem

Ricoh představil novinku – digitální kompakt Ricoh Caplio GX100. Podle informací výrobce se jedná o nástupce populárního Caplia GX8. Nová GX100 však doznala několika podstatných změn.

Rozlišení snímače narostlo na 10 Mpx a jeho velikost je 1/1,75", Druhou, možná ještě podstatnější změnou je objektiv s trojnásobným zoomem a rozsahem ohnisek 24–72 mm při světelnosti F2,5–4,4. Fotoaparát s podobnými parametry na trhu najdete v současnosti těžko. Snímky je možné ukládat ve formátu JPEG nebo RAW (DNG). Samozřejmostí je i mechanická stabilizace v podobě plovoucího snímače.

front_2.jpg

Citlivost je možné nastavit v rozmezí ISO 80 až ISO 1 600. Nabídka expozičních režimů je také obsáhlá, kromě automatiky a programu zde najdete i prioritu clony a plný manuál, vše je doplněno několika scénickými režimy. Displej má velikost 2,5" a rozlišení 230 000 obrazových bodů. Unikátní je odnímatelný elektronický hledáček, který se bude prodávat jako součást fotoaparátu.

back.jpg

Komunikační rozhraní je klasicky USB a AV, méně tradiční je již napájení dvěma AAA bateriemi, díky tomu je však tělo fotoaparátu pouhých 25 mm tenké. Fotoaparát by měl být dostupný koncem dubna, předpokládaná cena je asi 17 000 korun.

front.jpg

Určitě si přečtěte

Články odjinud