Nové aplikace pro ovládání digitálů Nikon NX MobileAir a NX Tether

Nové aplikace pro ovládání digitálů Nikon NX MobileAir a NX Tether

Společně s uvedením profesionální bezzrcadlovky Z9 a představení nových objektivů, připravil Nikon také aktualizované verze mobilních aplikací, s jejichž pomocí můžete digitál vzdáleně ovládat.

Aplikace NX MobileAir je k dispozici pro systém Android a iOS a umožňuje fotografům spárovat mobilní zařízení s kompatibilním fotoaparáty pro rychlé nahrávání snímků například na ftp server s využitím mobilního připojení.

Aplikace samotná pak nabízí vedle správy ftp účtů také jednoduchou editaci snímků, úpravu a vložení IPTC metadat či přidání hlasové poznámky. Již podle funkcí je jasné, že aplikace míří zejména na profesionální uživatele v terénu.

nx-mobileair-features-grouping.jpeg

Aktuálně je NX MobileAir kompatibilní s fotoaparátem Z9 ve verzi pro iOS a s modely Z9, Z7 II, Z6 II, Z50, D5 a D6 ve verzi pro Android. Bezplatná verze bude omezena maximálním počtem jednoho alba a 999 fotografií, placená verze (5 USD měsíčně) je bez jakýchkoli omezení.

Program NX Theter slouží k ovládání fotoaparátu v reálném čase, k dispozici je přehledné rozhraní pro plné ovládání podporovaných digitálů. Zároveň zapadá do celého ekosystému programů a aplikací od Nikonu (NX Studio, Nikon Image Space, Nikon Picture Cotrol Utility apod.).

nx-wireless-tether.jpeg

Program je dostupný ve variantě pro Windows (8.1 a 10) a macOS (10.14, 10.15 a 11), pro připojení digitálu k počítači je možné využít bezdrátové rozhraní, které je vestavěné (Z9), případně realizovatelné pomocí doplňkového vysílače WT-7.

Určitě si přečtěte

Články odjinud