Nová zrcadlovka Sony Alpha A100 se stabilizátorem (první pohled)

Nová zrcadlovka Sony Alpha A100 se stabilizátorem (první pohled)

Přibližně dva týdny poté co Sony ohlásilo vstup na trh digitálních zrcadlovek, byl oficiálně představen fotoaparát Sony Alpha A100. Ještě během včerejšího odpoledne nechtěli zástupci Sony sdělit, kdy se k nám dostanou první informace. Ve večerních hodinách už bylo všechno jinak.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Detail snímače se stabilizátorem protiprachovým filtrem

Ostré vidění ze všech stran

Měření expozice je možné zvolit bodové, s vyváženým středem nebo 40 segmentové zonální měření. O zaostřování se stará devítibodový autofokus, čas závěrky je nastavitelný v rozsahu od 30s do 1/4000 s. Synchronizační čas pro blesk je 1/160 s, při zapnutém stabilizátoru obrazu pak 1/125 s. Sekvenční snímání pracuje rychlostí 3 sn./s. Maximální počet snímků v sérii je ve formátu JPEG neomezený, v RAWu je to 6 snímků a při volbě RAW+JPEG jsou to 3 snímky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Slot pro paměťovou kartu je umístěn v gripu na pravé straně těla

Zrcadlovka je kompatibilní se všemi objektivy systému Alpha, včetně starších objektivů Konica Minolta, prodávaných pod značkou Maxxum a Dynax. Do konce roku by se měla na trhu objevit dvacítka nových objektivů pod značkou Sony. Objektivy bude dodávat i Carl Zeiss, který již se Sony spolupracuje. K dispozici budou také nové blesky a množství příslušenství od telekonvertorů až po fotobrašny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Škála objektivů Sony je doplněna i klasikou z dílny Carla Zeisse

Základní technické údaje:

 • maximální rozlišení: 3 872 × 2 592 bodů
 • paměťové karty: CF I/II , MemoryStick DUO s adaptérem
 • citlivost snímače: ISO 100, 200, 400, 800, 1600
 • rychlost závěrky: 30–1/4000 s, Bulb
 • LCD displej: 2,5 palce, 230 000 obrazových bodů
 • rozměry: 133,1 × 94,7 × 71,3 mm
 • hmotnost: 545 g (bez akumulátoru)
 • Nová zrcadlovka Sony Alpha A100 je určena nejvíce zastoupenému segmentu trhu – fotoamatérům. S rozlišením 10 Mpx a stabilizací obrazu by mohla být vážným konkurentem v této třídě. Sony se v roce 2005 umístilo na druhém místě v prodeji digitálních produktů na západoevropském trhu. Díky novému modelu by mohlo o něco snížit náskok prvního Canonu. Pokračující spolupráce se světoznámou značkou Carl Zeiss je velice dobrým tahem. Nechme se však překvapit prvními snímky pořízenými touto novinkou. Na téma nová zrcadlovka od Sony už je na našem webu i diskusní fórum.

  Na českém trhu by měl být fotoaparát dostupný na přelomu července a srpna 2006. Předpokládanou cenu zatím SONY nezveřejnilo, podle dostupných informací by se cena měla pohybovat kolem 900 USD což odpovídá necelým 20 000 korunám.

  Určitě si přečtěte

  Články odjinud