Nová verze Capture One na obzoru

12. října 2006
TWEET SDÍLET
Phase One oznámilo přibližný termín nové verze RAW konvertoru Capture One. Program pro konverzi z formátu RAW, který podporuje prakticky všechny myslitelné RAWy od nejrůznějších společností získal přídomek "nejlepší" již dávno.

Na poslední verzi programu s označením 3.7.4 naváže nová řada Capture One 4. Podle informací výrobce by se měla celkově zrychlit práce programu – vytvoření náhledu má být o 300 % rychlejší. Díky tomu by si měl program udržet i první místo právě mezi nejrychlejšími profesionálními RAW konvertory na trhu.

Druhou novinkou je větší podpora a spolupráce mezi Capture One 4 a ostatními konvertory, jako je iView MediaPro, Adobe Lightroom nebo Apple Aperture. Proto bude nová verze podporovat formáty DNG a XMP.

Uvedení na trh je u základní verze plánováno na počátek roku 2007, verze Pro bude k dispozici koncem června 2007. Podrobnější informace o změnách na jdete na webových stránkách Phase One.


6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Různé objektivy nám ukazují svět v různé podobě, některé z něj zachytí větší část, některé zase menší část. Fotografové většinou pracují s konkrétním ohniskem, protože zobrazuje svět trošku jinak.

Petr Březina
Technika
Recenze objektivů Laowa 12 mm F2,8 Zero-D a 14 mm F4 Zero-D DSLR: skvělé širokáče

Recenze objektivů Laowa 12 mm F2,8 Zero-D a 14 mm F4 Zero-D DSLR: skvělé širokáče

Kdo hledá pevný širokoúhlý objektiv, měl by začít hledat hlavně mezi manuálními skly. Tyhle objektivy Laowa ukazují, proč je to dobrý krok.

Jan Pánek
Širokoúhlé objektivy