Nová verze Capture One na obzoru

12. října 2006
TWEET SDÍLET
Phase One oznámilo přibližný termín nové verze RAW konvertoru Capture One. Program pro konverzi z formátu RAW, který podporuje prakticky všechny myslitelné RAWy od nejrůznějších společností získal přídomek "nejlepší" již dávno.

Na poslední verzi programu s označením 3.7.4 naváže nová řada Capture One 4. Podle informací výrobce by se měla celkově zrychlit práce programu – vytvoření náhledu má být o 300 % rychlejší. Díky tomu by si měl program udržet i první místo právě mezi nejrychlejšími profesionálními RAW konvertory na trhu.

Druhou novinkou je větší podpora a spolupráce mezi Capture One 4 a ostatními konvertory, jako je iView MediaPro, Adobe Lightroom nebo Apple Aperture. Proto bude nová verze podporovat formáty DNG a XMP.

Uvedení na trh je u základní verze plánováno na počátek roku 2007, verze Pro bude k dispozici koncem června 2007. Podrobnější informace o změnách na jdete na webových stránkách Phase One.

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Zázrak a jeho různé podoby

Fotografie týdne: Zázrak a jeho různé podoby

Říci, co je to vlastně zázrak, je velice problematické. Zázrak je etymologicky to, co se stane za zrakem.

Michal Černý

Nikon D780 – zrcadlovka, která občas zapomene na zrcátko

Nikon D780 – zrcadlovka, která občas zapomene na zrcátko

Dlouho očekávaný nástupce oblíbené plnoformátové zrcadlovky Nikonu D750 těží z bezzrcadlovkového systému Z – nabídne detekci fáze na snímači i 4K video. Současně Nikon rozšiřuje nabídku světelných telezoomů.

17 Helena Vyplelová

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Portrétní fotografie je jedním z nejrozšířenějších témat především mezi amatérskými fotografy. V našem okolí je spousta zajímavých osob, které by stály za vyfocení. Vyfotit je ale tak, aby byla fotka dobrá a aby měla atmosféru, nemusí být úplně jednoduché.

3 Petr Březina