Nová kniha: Fotografujeme děti

Nová kniha: Fotografujeme děti

Děti jsou dosti neposedným, přesto velmi zajímavým fotografickým objektem, už jen proto, že se před objektivem stále ještě chovají spontánně a pokud jste rodičem, jsou vám i často nablízku.

Zkušená fotografka Radka Tezaur vás v nové knize Fotografujeme děti, naučí jak vystihnout ten správný okamžik i to, jak s dítětem spolupracovat tak, aby ho fotografování bavilo. Pokud se totiž bude dítě u fotografování nudit, bude to znát i na vašich snímcích.

Co v knize najdete:

  • Praktické rady, které vám pomohou k lepším fotografiím vašich dětí
  • Užitečné tipy, jak přimět děti ke spolupráci
  • Dětský portrét, zajímavé detaily, narozeniny, sportovní akce aj.
  • Série fotografií zachycující proměny s časem
  • Fotografování v porodnici, první kroky až po dospívání
  • Počítačové úpravy, archivace, prezentace fotografií

K1586-obal.jpg

Tato kniha vám pomůže zachytit osobnost a charakter vašich dětí, jejich radostné zážitky a důležité události, ale i smutek a slzy – tedy vše, co k životu dítěte patří.

Ze zákulisí vzniku knihy:

Radka Tezaur je výborná fotografka, mnozí z vás ji jistě znáte z některých internetových stránek o fotografování, fotogalerií či soutěží. Kromě toho je ale i matkou a zároveň velmi zaměstnanou ženou, profesionálně se zabývá vědeckým výzkumem zpracování digitálního obrazu a v současné době pracuje pro společnost Nikon.

Když jsme ji oslovovali s touto nabídkou, dávali jsme proto jen velmi malou šanci tomu, že by přijala. Měli jsme ovšem štěstí, paní Tezaur téma okamžitě zaujalo natolik, že se rozhodla do svého času vmáčknout i práci na knize. Čas na psaní a autorské korektury se proto někdy odvíjely i podle toho, jestli má paní Tezaur hlídání a v kolik děti půjdou spát. Přesto nebo možná právě proto vznikla opravdu zajímavá a praktická kniha, kterou, pokud máte doma děti i fotoaparát (případně alespoň jednu z těchto podmínek), určitě oceníte.

Knihu si můžete prolistovat v e-shopu nakladatelství Computer Press, kde si můžete stáhnout ukázkovou kapitolu, nahlédnout do obsahu knihy či si ji rovnou koupit.

Určitě si přečtěte

Články odjinud