Nová kniha: Fotografujeme děti

26. listopadu 2008
TWEET SDÍLET
Nová kniha: Fotografujeme děti

Děti jsou dosti neposedným, přesto velmi zajímavým fotografickým objektem, už jen proto, že se před objektivem stále ještě chovají spontánně a pokud jste rodičem, jsou vám i často nablízku.

Zkušená fotografka Radka Tezaur vás v nové knize Fotografujeme děti, naučí jak vystihnout ten správný okamžik i to, jak s dítětem spolupracovat tak, aby ho fotografování bavilo. Pokud se totiž bude dítě u fotografování nudit, bude to znát i na vašich snímcích.

Co v knize najdete:

  • Praktické rady, které vám pomohou k lepším fotografiím vašich dětí
  • Užitečné tipy, jak přimět děti ke spolupráci
  • Dětský portrét, zajímavé detaily, narozeniny, sportovní akce aj.
  • Série fotografií zachycující proměny s časem
  • Fotografování v porodnici, první kroky až po dospívání
  • Počítačové úpravy, archivace, prezentace fotografií

Klepněte pro větší obrázek

Tato kniha vám pomůže zachytit osobnost a charakter vašich dětí, jejich radostné zážitky a důležité události, ale i smutek a slzy – tedy vše, co k životu dítěte patří.

Ze zákulisí vzniku knihy:

Radka Tezaur je výborná fotografka, mnozí z vás ji jistě znáte z některých internetových stránek o fotografování, fotogalerií či soutěží. Kromě toho je ale i matkou a zároveň velmi zaměstnanou ženou, profesionálně se zabývá vědeckým výzkumem zpracování digitálního obrazu a v současné době pracuje pro společnost Nikon.

Když jsme ji oslovovali s touto nabídkou, dávali jsme proto jen velmi malou šanci tomu, že by přijala. Měli jsme ovšem štěstí, paní Tezaur téma okamžitě zaujalo natolik, že se rozhodla do svého času vmáčknout i práci na knize. Čas na psaní a autorské korektury se proto někdy odvíjely i podle toho, jestli má paní Tezaur hlídání a v kolik děti půjdou spát. Přesto nebo možná právě proto vznikla opravdu zajímavá a praktická kniha, kterou, pokud máte doma děti i fotoaparát (případně alespoň jednu z těchto podmínek), určitě oceníte.

Knihu si můžete prolistovat v e-shopu nakladatelství Computer Press, kde si můžete stáhnout ukázkovou kapitolu, nahlédnout do obsahu knihy či si ji rovnou koupit.

Určitě si přečtěte

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

2 Adam Kos

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová