Nová kniha: Expozice a světlo v digitální fotografii

12. února 2009
TWEET SDÍLET

Clona, čas, ISO – důvěrně známá slůvka pro každého fotografa. Přesto až příliš často tyto nejzákladnější předpoklady dobré fotografie necháváme v rukou automatiky fotoaparátu, buď abychom udělali snímek dostatečně rychle, nebo prostě jen z obyčejné lenosti.

Klepněte pro větší obrázek 
Přední strana obalu knihy

V těchto dnech vyšla kniha Expozice a světlo v digitální fotografii, jejímž cílem je vrátit jeden z nejdůležitějších kreativních nástrojů fotografování zpátky do rukou fotografa. Autor Harold Davis (jeho snímky můžete vidět například na stránkách http://www.digitalfieldguide.com/blog/) se podrobně zabývá každým aspektem expozice a světlem ve fotografickém procesu, a to skutečně podrobně a do hloubky tak, jak to v žádné jiné knize nenaleznete.

Jedinečné fotografie Harolda Davise jsou doprovázeny jasným a logickým výkladem plným příkladů a ukázek, který ocení i naprostí začátečníci. Zkušení fotografové zase najdou na každé stránce inspirující snímky, spolu s doporučeními a triky, které možná ještě neznají. Více o knize se dozvíte na stránkách e-shopu Computer Press, kde si můžete knihu prolistovat, stáhnout obsah, ukázkovou kapitolu či si knihu rovnou objednat.

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

36 Petr Březina

Petr Březina
Technika
Zenjix Soratama – předsádka, která vám pomůže s kreativitou

Zenjix Soratama – předsádka, která vám pomůže s kreativitou

Petr Březina

Petr Březina
Příslušenství