Nová karta Memory Stick Micro

3. října 2005
TWEET SDÍLET

Společnosti Sony a SanDisk na sklonku minulého týdne zveřejnili informace o novém typu paměťové karty. Jedná se o kartu typu Memory Stick s označením Micro, zkráceně M2. Díky svým rozměrům 15 × 12,5 × 1,2 mm bude její využití hlavně v oblasti mobilních telefonů.


Skutečná velikost karty je několikanásobně menší

Maximální teoretická kapacita karty může být až 32 GB a přenosová rychlost by podle propočtů měla být až 160 Mbps, jestli se ale těchto parametrů podaří někdy v budoucnu dosáhnout je zatím ve hvězdách. Operační napětí karty se pohybuje v rozsahu 1.7 - 1.95 V a 2.7 - 3.6 V a čip je osazen 11 pinovým konektorem. První karty Memory Stick Micro by se na trhu měly objevit někdy v první polovině roku 2006

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Sociologie se, jako většina společenských věd, nachází v jistém pnutí. Na jedné straně se snaží popsat procesy, jevy, spojení, která ve společnosti můžeme nacházet. Jde vlastně o činnost, která jako by se snažila zjistit si odstup od zkoumané skutečnosti.

Michal Černý

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer