Nová éčková řada od Fuji

16. srpna 2004
TWEET SDÍLET

Před nedávnem ohlásili výrobci Fujifilmu tři novinky - přístroje z nově vzniklé řady E, všechny s dodatkem „Zoom“. Shodným rysem pro všechny – tedy pro Finepix E500, E510 a E550 – je dvouapůlpalcový displej s rozlišením 154 000 px.

Fujifilm Finexpix E500 a E510 se kromě rozlišení CCD snímače neliší. Objektivy čtyřmegového fotoaparátu E500 i pětimegového E510 mají ohniskovou vzdálenost 28–91 mm a světelnost F2,9–F5,5.

Šestimegová „é pětsedpadesátka" disponuje zejména poněkud lepším vybavením. Super CCD HR snímač má 6,3 miliónů efektivních bodů. Objektiv s rozsahem ohnisek 32,5 mm–130 mm má světelnost F2,8–F5,6.

Zatímco u předchozích modelů je možné nastavení citlivosti pouze do ISO 400, u E550 je možné rozmezí 80–800 ISO. Navíc má E550 oproti svým sourozencům sekvenční snímání. K nejzajímavějším funkcím tohoto fotoaparátu patří možnost ukládání nejen ve formátu JPEG, ale také v nekomprimovaném RAW.

Lépe zachytíte s E550 také videosekvence – zatímco E500 a E510 mají nízké rozlišení spíše pro začínající fotografy -  320 × 240 px při snímkové frekvenci 10 fps – E550 disponuje zajímavým rozlišením 640 × 480 px o rychlosti 30 fps.

Všechny tři digitály nabízejí kromě motivových programů plnou automatiku, prioritu času i clony a manuál. Mají slot na xD paměťovou kartu a napájení na 2 tužkové baterie. Jsou kompatibilní s rozhraním USB a podporují protokol PictBridge.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Finepix E500, E510, E550 * Tyto fotoaparáty se prodávají – nikoli na českém trhu - od srpna. Nejdražším z nich je E550, jehož cena byla v Kanadě vyčíslena na 600 dolarů.

Tisková zpráva

 


Recenze hry Marvel

Recenze hry Marvel's Guardians of the Galaxy. Trefa do černého

Tak zábavnou dobrodružnou jízdu jsme tu už dlouho neměli.

Michal Maliarov
Marvel's Guardians of the GalaxyEidos MontrealRecenze
Mohutné „erupce“ supermasivních černých děr ovlivňují vesmír široko daleko

Mohutné „erupce“ supermasivních černých děr ovlivňují vesmír široko daleko

** Materiál vyvrhovaný z bezprostředního okolí supermasivních černých děr vytváří bubliny v jejich okolí ** Ty se postupně rozpínají a zasahují velkou oblast okolního vesmíru ** Při tom vznikají úchvatné a obrovské struktury hřibovitého tvaru, prstence či vlákna

Stanislav Mihulka
Černé díryVesmír
Nový test rakety Precision Strike Missile se přiblížil limitu opuštěné smlouvy INF

Nový test rakety Precision Strike Missile se přiblížil limitu opuštěné smlouvy INF

** Společnost Lockheed Martin nedávno otestovala vyvíjenou raketu krátkého doletu Precision Strike Missile ** Její dolet podle všeho dosáhl, ne-li překročil hranici 500 kilometrů ** Tato hranice byla vytyčena pro balistické rakety a střely s plochou dráhou letu v americko-ruské smlouvě INF

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenstvíRaketa
Týden Živě v novém formátu. Co nám na tiskovkách neřekli Apple a Google

Týden Živě v novém formátu. Co nám na tiskovkách neřekli Apple a Google

Filip KůželMartin Miksa
Týden mobilněTýden Živě