Nová DSLR Pentax KF je vlastně jen K-70 s výklopným LCD

Nová DSLR Pentax KF je vlastně jen K-70 s výklopným LCD

Pentax oficiálně oznámil novou APS-C digitální zrcadlovku Pentax KF. I když uvádíme „novou“, ve skutečnosti se od modelu K-70 příliš neliší. Došlo sice k několika drobným úpravám, ale tím hlavním je výklopný LCD displej s o něco vyšším rozlišením, než byl jeho předchůdce a má několik nových uživatelských obrazových režimů.

Právě kromě LCD displeje je zvenku novinka totožná s modelem K-70. Pokud si tedy nevyberete některou z luxusních barevných variant v limitované edici Crystal Blue nebo White (je vyrobeno jen 700 kusů od každé verze), těžko byste mezi nimi rozeznali rozdíl, nebýt tedy samozřejmě toho, že je na těle napsáno „KF“. Jedná se tak spíše o drobnou evoluci než zásadní upgrade. 

Video: https://youtu.be/46dEokhbboM

Pentax KF je vybaven 24MPx snímačem, který postrádá antialiasingový filtr se 4,5stupňovou stabilizací obrazu v těle. Má rozsah ISO 100 až 102 400 s možností plného, polovičního nebo třetinového přírůstkového nastavení. Tělo je prachotěsné a odolné vůči povětrnostním vlivům. Výrobce udává, že je přítomno více než 100 těsnění rozesetých po celém těle pro fotografování ve skutečně náročných podmínkách. Bez problémů má fungovat až do teploty -10 °C.

K dispozici je 14 uživatelských obrazových režimů, včetně režimu Satobi, který simuluje azurově modrou, tlumenou žlutou a vybledlou červenou barvu 60. a 70. let. K dispozici je také funkce Bleach Bypass pro vytvoření vysoce kontrastního vzhledu a Cross Processing pro zběsilé a hodně bláznivé barvy. Má také speciální režimy Kyushu a Katen, i když ty fungují pouze se specifickými objektivy Pentax. Pentax KF pořídíte za 849,94 dolarů, pokud sáhnete pouze po těle (cca 20 tisíc Kč), nebo za 949,95 dolarů s objektivem Pentax DA L 18-55 mm F3,5-5,6 AL WR (cca 22 tisíc Kč). Více se dozvíte na stránkách Pentaxu.

Via diyphotography.net

Určitě si přečtěte

Články odjinud