Nová DiMAGE G530 v polovině srpna

9. července 2004
TWEET SDÍLET
České zastoupení Koniky Minolty dnes v poledne ohlásilo nový fotoaparát DiMAGE G530. Jeho předpokládaná cena je 13 tisíc korun a na českém trhu se objeví od poloviny srpna.

Klepněte pro větší obrázekNový kovový digitál má pětimegapixelový CCD snímač a objektiv GT Hexanon s trojnásobným optickým zoomem. Ohnisková vzdálenost se pohybuje od 34 do 102 mm, objektiv má světelnost F2,8-4,9. Časy závěrky jsou od 1/2000 do 1 sekundy, korekce expozice ±2 EV v krocích po 1/3 EV.

Na barevném LCD monitoru s uhlopříčkou 3,8 cm si můžete prohlížet kromě vyfocených snímků také videosekvence, jejichž délka je omezena pouze kapacitou paměťové karty.

Nová DiMAGE G530 má slot na dvě paměťové karty. Ukládat může na SD/MMC a Memory Stick/Pro. Přístroj je napájen jedním lithium-ionovým akumulátorem Konica Minolta NP-600.

Jakmile budeme mít přístroj k dispozici, na těchto stránkách vám přineseme recenzi.

Určitě si přečtěte

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

35 Petr Březina