Nová aplikace LucidPix převede vaše fotky na trojrozměrné

16. ledna 2020
TWEET SDÍLET

S 3D fotografiemi, které se pohybují tak, jak nakláníte váš telefon, jste se jistě už setkali. Byl to přece poměrně velký hit loňského roku a to zejména na Facebooku. Chcete-li však vlastní 3D fotografie vytvářet také, s mobilní aplikací LucidPix můžete. Ta navíc místo hloubkových senzorů používá chytré algoritmy.

Aplikace je poměrně jednoduchá. Prakticky se dělí jen na tři záložky, kdy první je galerie ukázkových snímků, skrze tu se symbolem fotoaparátu můžete tvořit nový obsah, a pak už se zde nachází jen váš profil. V něm najdete všechny fotografie z vašeho zařízení, které mají obsaženou nějakou hloubku ostrosti. Po jejich výběru je můžete hned převést na kýžený 3D snímek, popřípadě jim vtisknout ještě nějaký filtr.

Počítejte s tím, že aplikací pořízené snímky budou mít výsledný efekt věrohodnější, než ty načtené z galerie. Režim focení vám navíc nabídne mnoho možností, jak fotografie ozvláštnit. Nabízí totiž velké množství rámečků. Po pořízení snímku vám pak titul přímo říká, jak jej ve Facebooku publikovat. Stačí k tomu při komponování příspěvku zvolit 3D Photo.

Aplikace není zázračná a pořád obsahuje množství chyb. Výsledky také nejsou 100% přesvědčivé. Sami vývojáři však uvádějí, že je titul zatím jen ve fázi beta testování. Protože je ale zdarma, můžete jim snadno pomoci s jeho odladěním.

Základní informace:

  • Název: LucidPix 3D Photos
  • Vývojář: Lucid VR
  • Velikost: 102 MB
  • Cena: Zdarma s In-App nákupem na odstranění vodoznaku
  • Odkazy: Web aplikace, stažení v App Store, stažení v Google Play

Témata článku: Fotomobily, Fotoaplikace, iOS, Apple, Android

Určitě si přečtěte

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

Adam Kos

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Portrétní fotografie je jedním z nejrozšířenějších témat především mezi amatérskými fotografy. V našem okolí je spousta zajímavých osob, které by stály za vyfocení. Vyfotit je ale tak, aby byla fotka dobrá a aby měla atmosféru, nemusí být úplně jednoduché.

3 Petr Březina

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

91 Helena Vyplelová