Nová alternativa k Superia X-TRA 400 Fujifilmu je 2× levnější

Nová alternativa k Superia X-TRA 400 Fujifilmu je 2× levnější

Pokud stále věříte v to, že film ještě není mrtvý, máme pro vás dobrou zprávu. Společnost Fujifilm uvedla na trh nový barevný negativní 35mm film. Jedná se o univerzální film s citlivostí 400 ISO pro každodenní fotografování, který pravděpodobně nahradí film Fujicolor Superia X-TRA 400.

Fujifilm 400 Color Negative Film je vysokorychlostní barevný negativní 35mm film s 36 snímky. Je popisován jako univerzální film, který nabízí širokou expoziční šířku, jemnou strukturu zrna a konzistentní a přesné barvy. Můžete jej použít pro snímky za denního světla i noční fotografie s bleskem. Co se týče vyvolávání, používá proces C-41.

Ať už vědomě, nebo ne, společnost Fujifilm uvedením tohoto nového, cenově dostupného filmu jasně odpověděla na nedávné zvýšení cen Kodaku. Mohla by tím tak k sobě přilákat i více filmových fotografů. V roce 2018 Fujifilm přestal vyrábět multipack filmů Fujicolor Superia X-TRA 400 a několika dalších filmů. Jednotlivé svitky jsou nyní také uvedeny jako ukončené (v tuzemsku je k dispozici za cenu kolem 400 Kč).

Nový Fujifilm 400 Color Negative je výrazně levnější, a už je k dispozici k předobjednání. Jeden svitek vyjde na 9,99 dolarů (cca 220 Kč), pokud sáhnete po balení třech, stojí 29,97 dolarů (cca 645 Kč). Háček je v tom, že pokud jej budete kupovat např. na B&H (tedy v oficiální distribuci).html, tak vás doprava do České republiky vyjde na dalších 35 dolarů. Jak to bude s evropskou distribucí, se zatím neví.

Via diyphotography.net

Určitě si přečtěte

Články odjinud