NiSi míří na trh objektivů pro bezzrcadlovky

8. ledna 2021
TWEET SDÍLET

Aktualizováno: Dnes NiSi oficiálně představilo objektiv s ohniskem 15 mm a světelností F4, který bude dostupný s bajonety Nikon Z, Canon RF, Sony E a Fujifilm X.

Optická konstrukce zahrnuje 12 čoček v 10 skupinách, kterým sekunduje desetilamelová clona. Ostření zvládá objektiv od 20 cm do nekonečna a při rozměrech 75,6 × 80,5 mm váží 470 gramů.


Společnost NiSi v našich končinách není příliš známá, a když už na nějaký výrobek narazíte, bude to spíše ze skupiny příslušenství pro fotoaparáty. Jedinou výjimkou je sada videoobjektivů F3 Prime, které představila v roce 2018.

Podle několika uniklých fotografií však lze usuzovat na vstup značky na trh s objektivy pro bezzrcadlovky. Na jedné z fotografií je objektiv NiSi nasazen na plnoformátovém modelu Sony A7R, kdežto na druhém snímku je pak nasazen na APS-C bezzrcadlovku Fujifilm X-E3.

Z fotografií nejsou patrné žádní technické detaily, s výjimkou světelnosti, která je F4. Konstrukce pak napovídá, že se bude jednat o pevný objektiv, jelikož na tubusu je pouze ostřicí a clonový prstenec.

Použití objektivu na dvou různých aparátech a snímačích dává tušit, že objektiv bude plnoformátový (což umožňuje nasazení i na APS-C snímač) a osazen minimálně dvěma bajonety, lze však očekávat i využití zbývajících bajonetů – Canon R, Nikon Z, L-mount.

Témata článku: Objektivy, Technika, Bezzrcadlovky, Příslušenství, L-mount, Bezzrcadlovky na Heureka.cz