l.  |  06. 09. 2017 09:56

To se dalo cekat ...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
SpookY  |  06. 09. 2017 10:59

"Při pohledu na specifikace nového fotoaparátu se není čemu divit, naopak poněkud udivuje nepřipravenost výrobce na velkou vlnu zájmu o novinku, která zaťala tipec spekulacím o skomírající legendární značce."
OMG ... Nikon vydá po třech letech upgrade svého skoro nejvyššího modelu a to jako ukončilo skomírání? Vždyť ten upgrade je přesně dle politiky Nikonu - "dávkování nových funkcí a pokrok v mezích, které stanovil management".D850 není nic, co by mělo WOW efekt, ze kterého bychom sedli na zadek. Nemá nic, co by konkurence neměla v té či oné formě (tichá závěrka). Ano, došlo k vylepšení většiny parametrů - bylo by špatně, kdyby ne. Vlna zájmu? Profesionálové, kterým končí anebo nedávno skončila dvouletá záruka na používané D800/810 věděli o příchodu D850, počkali si a teď si prostě v rámci obměny pracovní výbavy pořídí D850 a ponechají si příslušenství. To je ale asi tak vše, co se týče "vlny zájmu".
O skomírání Nikonu můžeme přestat mluvit až když:1) bude mít ostření na čipu, stabilizaci, nějakou vizi na životaschopné CSC ... a hlavně bude mít něco, díky čemu majitelé jiných systémů budou na Nikon ochotni přejít - zatím je to přesně naopak (z DX se přechází na Fuji, z FX na Sony A7)2) Nikon řekne či ukáže, co má plánu s DX - např. doplní chybějící skla a udělá pořádek ve svých modelech (po uvedení D500 a downgradu jménem D7500 je jasné, že buď D5x00 nebo D7x00 je v nabídce jaksi navíc), přestane kriplit a kastrovat funkce (D3x00 totální kastrát, "úžasné" D500 a D7500 mají cropované video ne na 1.5, ale na 1.95 [1.5x1.3] ) ... bude nástupce např. Coolpixu A ?3) Nikon řekne či ukáže, co má v plánu s FX - chybí nástupce D610 (malý amatérský FX), pořád se čeká na nástupce Df, mluví se o FF CSC4) přestanou čůrat zákazníkům na hlavu a předstírat, že je to osvěžující déšť ... počínaje nabídkou nových skel nekompatibilních se staršími těly (a naopak) a konče kvalitou pražského servisu

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Allydamm  |  06. 09. 2017 13:02

Servis Nikonu se stále nezlepšil? Jsem si myslel, že když odpískali všechnu spotřebku do univerzálního servisního centra VSP Data, zůstalo jim jen pár profíků a služby začali odpovídat očekávání.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
SpookY  |  06. 09. 2017 13:47

Zkušenost Jana Lipovského ze začátku tohoto roku:http://www.katas.cz/2017/02/lednova-zkouska-t... ... ... co s takovou "firmou", kam pošleš foťák za 50k na rutinní opravu a oni ho vrátí rozštělovaný

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
L.  |  06. 09. 2017 14:06

Já ho posílal na výměnu tenhle srpen, v pondělí jsem ho odeslal, v pátek jsem ho měl zpět, závěrka vyměněna, žádný problém, za mě 1*.Je zajímavé, že dotyčný foťák otestuje "zběžně zkusím, zda funguje" ale přitom neobjeví, že má foťák "front focus jako prase".

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
SpookY  |  06. 09. 2017 14:35

Asi zrovna spěchal a nepředpokládal, že to Pat a Mat v Nikonu rozšteluje k nepoužití... koho by napadlo, že foťák zaslaný v podstatě na upgrade firmwaru bude mít rozštělované ostření.... ale asi máš pravdu... od Nikonu musíme čekat ledasco.Každopádně Jana Lipovského bych rozhodně nepodezíral z úmyslného lhaní a špinění Nikonu. Používá D750, což je možná to nejlepší co Nikon vyrobil (sice je to velká kráva, ale ne takový mastodont jako D8x0 a Dx)

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
L.  |  06. 09. 2017 15:32

Neposílal ho na upgrade firmware, posílal ho na výměnu závěrky. A je otázka, jestli je při tom vůbec nutné něco štelovat s AF. Spíš je možné, že s tím někdo bouchnul, možná ani ne při v Nikonu ale při přepravě. A usuzovat něco podle líčení jedné ze stran je trochu unáhlené.P.S.: Mě to třeba napadlo a ostření byla jedna z hlavních věcí, co jsem po doručení foťáku zkontroloval.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Ass  |  08. 09. 2017 07:40

Četl jeho popis zkušenosti, když máš odkaz?
Asi ne, jinak bys neblábolil "mýslím tedy ho.. vím"Pro tebe co nečte, ale hned soudí, že je pán "divnej odborník":- poslal na opravu poprve
- vratilo se mu to oprave (tedy to kvuli cemu posilal)
- takze kvuli fokusu posila na opravu fokusu
- vraci se mu to zpet, ale prekvepeni, ze pouze funguje prostřední ostřící a ostatní... Přitom prý 2xkontrolováno???
- tak posílá potřetí, ale pro jistotu už se svými objektivy (jasně jeden muže být špatnej, ale všechny..., tomu fakt někdo věří...), aby nemusel poslouchat v telefonu, že za to mohou ony a jistota je jistota...
- vrací se mu to už konečně opravene i o to co pokazil servis
Ted si selským rozumem zpracuj co jsi napsal i o te kontrole s tím s epíšeš "že ty bys určitě kontroloval"...
Nechci trolit, ale svět není černobílí, ale na druhou stranu fakt chceš i potom co by jsi si přečetl jeho zkušenost tvrdit, že je "dilina" a ty "genius"?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
L.  |  08. 09. 2017 09:30

Jasně, že jsem to četl. Ale tys moji odpověď evidentně nečetl, jinak bys nepsal "že ty bys určitě kontroloval", ale věděl bys, že jsem v reálu ve stejné situaci ostření opravdu zkontroloval. Ne proto, že jsem geniální, jak se mi snažíš podsunout, ale proto, že to považuji za naprostý základ v situaci, kdy mi dvakrát vezl foťák kurýr.Stejně tak považuju za základ, že se foťák na seřízení ostření posílá s objektivem, protože jinak výsledky mohou být různé. Opravdu z takhle jednostranného a nedostatečného popisu (například chybí přesná komunikace s Nikon servisem) nedokážu posoudit, jestli to zmatlali v servisu, že špatně splnili zadání, nebo to zmatlal on, že napsal nejasný popis závady a/nebo to s jejich testovacím objektivem fungovalo. Každopádně právě jeho popis mě přesvědčil, že nějaké to "matlání" na jeho straně klidně být mohlo.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Ass  |  08. 09. 2017 11:42

A co by jsi zjistil z komunikace?
Vždyť v tom komentáři co napsal, právě komunikaci vyzdvihuje jako fakt skvělou.Ale ty podsouváš, opakovaně píšeš dokola, "bych si kontroloval", ok, jednou neudělal hned a podruhe hned a stejně mu to nebylo nic platné.
Můžeš mi tedy říci, v čem fakt tak blbě chyboval, že se stále dokola zaměřuješ "kontroloval bych", a pak chceš znát komunikaci, přitom s ní nikdy neměl problém a naopak vychvaloval?Jsem povoláním technik a nevěřím, že autor má "pouze 2 objektivy" a ještě koupené "z jedné série". Tedy pro mě nepochopitelné, že "z jejich" to funguje, ale zjinýma z různých sérií ne?
Jaké špatné zadání? CHtěl opravit něco, to opravili, ale rozdrbali něco jiného. Když to reklamoval, opravili část, tedy museli najít chybu, idetifikovat přestože "testovací objektiv" prý fungoval (kdyby fungoval, jak něco opravíš, když nevíš co...), kontrola výstupní 2x a přesto neobjevila, že funguje jenom středové? Co je to za kontrolu?
Po další reklamaci, kdy už poslal i svůj najednou funguje? Nechápu to. Buď fakt má špatné objektivy (přestože jsou z růsných sérií), ale to pak nevysvětluje, jaktože část té chyby opravili a to dobře, když prý neexistuje a přesnost zaostření z jeho špatných neměli a nastavili je přesto přesně na jeho špatné objektivy?Co je to za závěr "klidně mohlo býtr"? Protože sto popsal stylem, který se tobě nelíbí? Jakože, když bude nosit červenou čepici, a ne modrou, tak "jedna či druhá strana je matlal"?Takže máš nějaké vysvětlení pohledem technika, jak něco takového může nastat (a já nevylučuju, že nemůže, už jsem se v práci setkal s různým stavem co "nemohli nastat"), kromě "pocitů z popisu"? Pokud ne jak můžeše psát "že jsi přesvědčen" na základě pocitů z autora a ještě napsat jako argument "klidně to mohlo být" a proto je jistota, že je na vině?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
L.  |  08. 09. 2017 14:46

Čtení fakt není tvoje silná stránka. Už dvakrát jsem napsal, že ne "bych" to zkontroloval, ale že jsem to ve stejné situaci jako je dotyčný opravdu udělal. Chápeš rozdíl mezi podmiňujícím "bych udělal" a jasným "udělal"? Třeba ho napotřetí pochopíš, ale moc šancí tomu nedávám.Komunikaci bych chtěl hlavně kvůli směru "on => servis" aby bylo jasné, co po nich přesně chtěl.Hele a ten technik jseš v jakém oboru? Optika? Jemná mechanika? Nebo v nějakém naprosto irelevantním?Bylo to rozštelované hodně (podle něj) a po seřízení s nějakým jiným objektivem to chtělo dát microadjustment na 7. To není nijak extrémní hodnota, neznamená to, že je objektiv nějak "špatný", klidně to mohl být rozdíl mezi jeho objektivy a jejich testovacím. Já mám objektivů několik a rozhodně nemají všechny stejný microadjustment. Takže kdybych si nechal seřídit foťák na jeden, na druhém by to bylo "špatně".Že se vracím k tomu čtení, to opravdu moc nezvládáš. Odkdy "mohlo" znamená jistotu, jak mi podsouváš? Já tvrdím, že na základě daných "důkazů" prostě nelze rozhodnout, kde se stala chyba a jediné co víme je, že autor toho textu sám ze sebe usvědčil patlalství minimálně ve dvou bodech (pro přehlednost zopakuji):1) Nezkontroloval řádně ostření, ačkoli je to po převozu foťáku kurýrní službou velmi záhodno2) Poslal foťák na nastavení ostření bez objektivuNaopak, ty už máš jasno, že autor je naprosto svatý a nic neudělal špatně a že za všechno může servis, ačkoli pro to nejsou vůbec žádné relevantní důkazy. I za předpokladu, že autor napsal čistou a nezkreslenou objektivní pravdu (o čemž pochybuji), tak vina nemusela být na jejich straně.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
L.  |  06. 09. 2017 13:49

Hele, ty máš přístup do objednávkové databázi Nikonu že víš, že ty mraky objednávek jsou jen od profíků? Nebo jen plácáš? Tak nějak tuším, že to bude to druhý; slyšel jsem, že letos jsou hrozny obzvláště kyselé ;)I já si po uvedení nového modelu hezky počkám tak půl roku, až se vychytají dětské nemoci, než o něm začnu uvažovat a to nejsem žádný profík. V předobjednávkách objednávají lidi, co jsou ochotni ty dětské nemoci případně skousnout a to jsou nadšenci, ne profíci, co se potřebují na techniku 100% spolehnout.> Nemá nic, co by konkurence neměla v té či oné forměHele, a co z toho co radíš nemá konkurence "v té či oné formě"? Možná specializovanou DX řadu objektivů, tu fakt nikdo nemá, protože je to ekonomická hovadina.A ano, přesně odhalit svoje plány do budoucna, aby se na ně konkurence mohla připravit, to je fakt skvělá strategie, je vidět že jsi génius, kterého by každá firma chtěla mít za CEO!!!

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
SpookY  |  06. 09. 2017 14:30

Co se týče specializované řady skle na DX, tak kdyby se vykašlali na celý Nikon 1, tak mohli investovat čas, energii a peníze do skel pro DX - pacake f/2.8 kolem 20mm, skla 23 a 56 s f/1.8-1.4, širokáč 12/2.0 jako dělá Samyang.Odhalit plány do budoucna by uvítali především stávající majitelé Nikonů - aby věděli, jestli se na Nikona vykašlat nebo ne. Já osobně chci třeba vědět, jestli bude nástupce D610ky a zda jako DSLR nebo CSC, tj. malý FF foťák.Že by z odhalení plánů měla radost konkurence je iluze někoho, kdo zaslepeně fandí Nikonu. Canon jenom jde stejnou cestou DSLR dinosaurů, tam není co kopírovat. Fuji už má svůj ekosystém (ano, takto má vypadat APS-C systém) a Sony bude díky A7/9 ještě řadu let technologický lídr na špici i kdyby se v Nikonu vymýšlelo kdeco. A Panas a Oly s mFT jsou trošku jinde, kvůli malému čipu nevhodnému pro náročnější světelné podmínky.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
mpolan  |  06. 09. 2017 17:49

Píšeš pí*oviny pořád dokola... Tak už si kup tu Sonku, ty jitrnice... jenže to bys na to musel mít, socko. Máš houby a děláš tu machra, jen hloupě kecáš.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
SpookY  |  08. 09. 2017 10:14

Nějaký faktický argument nebo jenom urážíme, prskáme a vztekáme se? Jsem rád, že dokážu duševně trochu deficitnější jedince rozzuřit k nepříčetnosti

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
mpolan  |  08. 09. 2017 11:18

Faktický argument na hlupáka, který je neumí pochopit? To je plýtvání časem a energií. A zase tolik si nefandi, tohle bylo pohrdavé odplivnutí nad odpadem, nikoli vztek či nepříčetnost. Na to nemáš, duševní socko.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Jan  |  09. 09. 2017 07:59

Fakticky argument je, ze pre mnoho ludi su DSLR stale profesionalnejsie a funkcnejsie zariadenia. To je pravdepodobne dovod preco sa ich CaNikon este stale drzi.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
G  |  07. 09. 2017 09:10

Hele, a ty máš snad přístup do objednávkové databázi Nikonu že víš, že ty mraky objednávek jsou? To že to napíše nějaký web s odvoláním na Nikon ještě neznamená že to tak je, třeba zase jen Nikon na poslední chvíli žehlí nějaký technický problém a proto to jde ven pomalu

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
L.  |  07. 09. 2017 16:37

To není moc pravděpodobné, D850 normálně chodí v pořadí jak si ji lidi objednali, akorát je jich hodně, tak to bude trvat déle, než se dostane na všechny předobjednávky.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
L.  |  08. 09. 2017 09:32

Každopádně, jak tak čtu reakce reálných uživatelů, co D850 už dostali, tak jsou velmi nadšené.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
SpookY  |  08. 09. 2017 10:11

Nadšení nových majitelů není důvod zpochybňovat a nikdo to tady nedělá. D850 je po třech letech vylepšení D810, oba jsou to hi-end modely pro profíky a bylo by to hodně špatně, kdyby D850 nepřinesla posun vpřed a noví majitelé nebyli spokojení.Po stránce funkcí a vlastností je D850 bez debat nejlepší, nebo jedna z nejlepších DSLR. To, že je koncepce DSLR na konci svých technologických možností a proti koncepci FF SCS od Sony (A7 a A9) nemá do budoucna šanci se udržet je věc druhá.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
L.  |  08. 09. 2017 14:28

Ty jo, to budu muset říct svým kámošům co se na D850 těší, že si ji nemůžou koupit, protože Spooky psal, že je to hi-end model pro profíky a oni jsou jen amatéři. No ale když má ty dva doktoráty, tak si asi budou muset zajít chuť no... Každopádně pro mě je D850 velmi výrazným krokem na cestě k tomu odsoudit (FF) bezzrcadlovky jako slepou vývojovou větev, něco jako jsou dinosauři. Jak jsem psal už dřív, ještě udělat ostření na čipu a nebude mi tahle větev mít vůbec co nabídnout.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
SpookY  |  08. 09. 2017 15:50

"Ty jo, to budu muset říct svým kámošům co se na D850 těší, že si ji nemůžou koupit, protože Spooky psal, že je to hi-end model pro profíky a oni jsou jen amatéři."Ty jsi taky úžasný myslitel... :-/... o tom, že je D850 stroj navržený pro profesionální použití snad nepochybuje nikdo. Ale to NEZNAMENÁ, že si ho nemůže pořídit amatér pro osobní potřebu. Já to ale nebudu, protože D8x0 není něco, co se dá schovat rozumně do menšího batohu na celodenní výlet a už vůbec to není něco, s čím se dá fotit víceméně nenápadně.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
L.  |  09. 09. 2017 08:28

To byl vtip, jen mě pobavilo to přísné kategorizování. A to nadšení není zdaleka samozřejmé; Canon nedávno vydal podobně umístěný model, tuším novou verzi 5D, ze které moc nadšení nebylo.Jinak se dočkáš, FF mirrorless od Nikonu zřejmě bude, indicie přibývají, viz pžed pár dny třeba: https://nikonrumors.com/2017/09/07/new-nikon-pate... ... Ty objektivy vypadají dost dobře, ale pro tebe to bude asi o ničem; ty si určitě zase najdeš nějakou výmluvu, proč si ho "nemůžeš" koupit.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Z  |  09. 09. 2017 14:59

klidně se vsadím o basu dvanáctky, že řekněme v horizontu 3 let žádný FF CSC Nikon nebude

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
L.  |  09. 09. 2017 19:12

Já si myslím, že spíš bude, ale celkově je mi to poměrně jedno; na FF Nikon bezzrcátkách mě zajímá pouze aby kvůli nim Nikon neomezil svoje FF zrcadlovky. A pivo moc nepiju.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
mpolan  |  07. 09. 2017 11:35

A napadlo tě třeba, že většina majitelů Nikonů tyhle tebou popisované zbytečnosti NECHCE? Nebo se dál držíš jen té své sobecké písničky pitomce?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
SpookY  |  08. 09. 2017 10:55

Jak víš, že to většina majitelů Nikonů nechce? Ty jsi takový jasnovidec, že vidíš do mysli několika milionů Nikonistů? Nebo je to tak, že by řada majitelů o to stála, ale Nikon to jaksi kvůli své politice žlutého deště nechce udělat? Ty říkáš, že zájem o malý FF není. Já naopak říkám, že D5600 s malým plastovým tělem (proč těžké velké kovové, když to nemám na zatloukání hřebíků?) vybavená FF čipem a ostřením z D750 by byl trhák, jenže Nikon něco takového nechce vyrobit, protože tlačí uživatele do velké D750.Uvedu malou analogii z oblasti aut. Dneska by si třeba spousta lidí ráda koupila auto s odolným dvoulitrovým čtyřválcem TDi s krásným krouťákem odspodu a luxusní spotřebou (majitelé Octavií 1,9 TDi 66/81kW rozumí) a výdrží milion kilometrů, ale automobilky do aut serou jen dýchavičné vysokootáčkové litrové tříhrnečky, které jsou po 200k km vylágrované a při rychlejší cestě žerou i trávu kolem silnice... a pořádné motory dostane člověk jen za nekřesťanské příplatky až v modelech vyšší střední třídy, které si běžný občan nepořídí (protože musí zaplatit takové věci jako je bydlení). Kdyby v Mladé Boleslavi obnovili výrobu robustní a levně opravitelné Octavie 1 s motory AGR a AHF, tak mají vyprodáno na dost dlouho dopředu. Místo toho máme v nabídce "proslulé" motůrky řady HTP ("hyjé ty potvoro"), auta plná kurvítek a silně rezavé podvozky na první STK (tj. po čtyřech letech).S Nikony je to stejné - "levný" vykastrovaný sajrajt (za to co to umí to ale "levné" není) a potom až za přemrštěně vysoké ceny hi-end. A mezi tím není NIC. Resp. není v tělech přechod z DX na FX pro amatéry. On je totiž úmyslně zmršený už i ten střed (D7500 a D500) aby to nemělo moc schopností z FX. Abych byl úplně přesný - Nikon má FX skla pro hi-end (předražené f/1.4) i low-end (cenově přijatelné f/1.8), ale nemá low-end FX tělo (pro rýpaly - D6x0 je větší než D750 a ostří jen uprostřed... to je prostě omyl, nikoliv amatérský FX). A i když má Nikon v DX low-end a hi-end těla (berme minimálně v případě D7500 s rezervou), tak zase nemá pro DX hi-end skla - D500 s 35/1.8 G DX jako jediným světelným pevným sklem je fakt "profi" sestava Takže je to fakt na palici Mnozí amatérští majitelé Nikonů by nějaký ten malý FF určitě brali, jenže v nabídce není. Kdyby opravdu byl a neprodával se, tak bych uznal, že máš pravdu, ale jinak je to jen tvůj zaslepený názor... ve formě výlevů vzteklého hulváta.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
mpolan  |  08. 09. 2017 11:21

Hm, vidím, jak se Nikony prodávají? Ono to nestačí, já vím, protože Spooky řekl jinak. Víš třeba o tom, že do těla D5600 by se výbava pro fullframe fakt nevešla? Prostě ne, nevešla, není na to stavěné. To je jen hloupá, základní strojařina. Asi jako s těmi auty, o kterých víš ještě méně, než o fotografii, jak ukazuješ. Jsi zkrátka jen hloupý, sobecký, chudý šmejd, co kope do značky, o jejíž výrobky stejně nestojí. Chtěl bys lepší, ale nemáš na to, tak vymýšlíš hloupé a alibistické důvody, proč je Nikon špatný. Zklamu tě, špatný jsi jen ty sám.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
SpookY  |  08. 09. 2017 13:44

mpolane, tebe by měli vycpat a vystavit. ... v muzeu, jako jednoduchou formu života. http://camerasize.com/compare/... Takže do D5600 by se součástky pro FF nevešly i když je A7 ještě menší ... i když bajonet Nikon F má stejný průměr pro DX i FX a fyzický rozdíl ve velikosti čipu je poměrně malý? A to ani když elektronice pro zpracování 24mpx dat z čipu je úplně jedno, jestli ta data jsou z velkých nebo malých snímacích bodů (signál je pořád jen signál) ?Kluci od Sony jsou evidentně mnohem lepší strojaři a elektrotechnici než ty. Asi zvládají i kvantovou mechaniku, že dostanou do tak malého těla součástky, které by se tam vejít podle tebe neměly. A tisíce majitelů starých TDi Oktávek 1.generace si tyhle autíčka stále drží a opatrují jako oko v hlavě proto, že jsou horší než současné naleštěné plechovky? A jsou tak špatná, že pokud na tomhle autě není nějaký velký problém, tak se neprodávají, ale předávají v rámci rodiny? A jsou tak špatná, že starší zkušení automechanici o nich říkají, že to jsou nejspolehlivější auta, co se dají sehnat? No ty jsi mi teda podle všeho i "odborník" na auta.
Jsem na na 99% jist, že já s Ph.D. vzděláním (dokonce "dvojitým" - technického a přírodovědného oboru), specializovaným mezioborovým zaměstnáním, zkušeností se specializovanou prací v zahraničí a praxí jsem v technice a dalších věcech mnohem zdatnější než ty.
A pokud mě chceš napadat slovem "socka", tak si nejprve uvědom, že jsem táta od rodiny, s hodnou a hezkou partnerkou a dítětem, s vlastním bydlením, s širší rodinou, který chodí do práce (stejně jako všichni mí příbuzní v aktivním věku) a (bohužel) musí platit daně na současný státní bordel. Takže jsem všechno, jenom ne socka.Takže až ze své prolhané papule zase budeš blít nesmysly a chtít něco psát o "sockách", tak mi to přijdi říct do očí. Jestli bys teda měl odvahu mi to říct do očí. Protože fanatičtí sociopati, jako jsi ty, jsou většinou připo*raní zbabělci, co se rádi schovávají za anonymitu internetu a hojí si svoje komplexy. Nech se vyšetřit na psychiatrii, protože seš duševně nemocnej a to hodně těžce.Pro ostatní - omlouvám se za trochu offtopic, ale sami můžete vidět, že neadrtálec skrývající se pod nickem "mpolan" je sprosťák a hulvát. Nebudu už reagovat na příspěvky jedince, na kterýho patří navléct svěrací kazajku, zavřít do vypolstrované místnosti a zahodit klíč.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
mpolan  |  08. 09. 2017 16:07

Panejo, ty jsi blb... to nemá obdoby. Kam u té D5600 dáš zrcátko, hranol, hledáček... Jak to stabilizuješ, aby zrcátko nekopalo takovou silou, že každá fotka bude mázlá? Řekl bych, že kluci od Nikonu vědí, proč do takového těla nedají fullframe. Hlavně, že máš potřebu machrovat tituly, rodinou, bohatstvím a kdovíčím. No, rozum ti to zjevně do hlavy nedoneslo... Jen takové sladké tajemství - majitelé Octavií TDI je neopečovávají proto, že by byly lepší, ale proto, že na nové zkrátka nemají. Jinak by tu plavající, podměrečnou a nestabilní zrůdu dávno hodili ze skály. Jo, taky jsem s tím pár tisíc kiláků najezdil a jsem rád, že nikdy nebyla moje soukromá. Takže k tobě mohu dodat už jediný komentář, slovy klasika: Zdechni, hloupé zvíře.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
vojko  |  11. 09. 2017 09:02

Tak dať FF zrkadlo, hranol a hľadáčik do tela D5600 by sa malo dať. Keď to borci z Nikonu dokázali v roku 2002 dať do filmového tela Nikon F55 (vrátane ostriaceho motorčeka), tak by to malo ísť aj do Nikonu D5600, rozmery oboch prístrojov sú veľmi podobné:Nikon F55: 129 x 92 x 65 (mm)
Nikon D5600: 124 x 97 x 70 (mm)

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Karl  |  11. 09. 2017 13:38

Až na to, že hledáček F55 měl rozsah pokrytí jen cca 89% ...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
vojko  |  13. 09. 2017 10:19

Tak toto je v prípade digitálu určite menší problém ako to bolo v prípade filmu, kde si ľudia nechali robiť fotky poväčšinou vo fotolaboch.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
mpolan  |  11. 09. 2017 15:03

Jiné napájení, paměťové karty, mikrofony, displej, elektronika, kvalitní a pevné tělo, které se nerozklepe od zrcátka jako D5300... Ne, to fakt v rozměrech DX Nikonů nejde. Ale co, sektáři jsou chytřejší, i když by si to pak stejně nekoupili, protože by to nemělo dost cool značku. Nikon je prostě špatný, ať představí cokoli.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
vojko  |  13. 09. 2017 10:13

Jasne, mpolan povedal, že to nejde, tak to jednoducho nejde. Hotovo. Treba to akceptovať. A toho sektára si už nechaj pre seba, si trápny.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
vojko  |  13. 09. 2017 10:37

Vo filmových telách je takmer polovica vnútra rezervovaná pre film s kazetou, naťahovacie ústrojenstvo, dráhu pre vedenie filmu. A si predstav, že taká F55 má aj vrchný displej, na rozdiel od D3xxx, D5xxx. Aj zadná odklápacia stena filmových prístrojov má svoju hrúbku kvôli tomu, že je na nej prítlačná doštička a samozrejme aj kvôli tomu, že sa musí dať odklápať. Navyše aj vo filmových telách je elektronika. Takže nestačí vymenovať, čo je v digitáloch oproti filmovým navyše, treba vidieť aj opačnú stranu, aby sme boli objektívny, však? A teraz môžeme začať počítať, máš chuť?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
 |  08. 09. 2017 12:42

Majitelé Nikonu by to chtěli, ale od Nikonu.
Takže zatím to nechtějí. Po novém roce uvidime.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
mpolan  |  08. 09. 2017 16:08

Jo jo, a až s tím Nikon přijde, tak zase budou brečet, že to není kompatibilní se stávajícími objektivy, že obrazová kvalita šla dolů, že šla dolů výdrž...
Zatím jediní, komu to vadí, kupodivu nejsou kupci Nikonů..

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zasílat názory