Nikon vylepšuje řadu fotoaparátů COOLPIX

Nová řada snadno použitelných a stylových fotoaparátů dosahuje skvělých výsledků za všech okolností

Společnost Nikon Europe uvádí tři nové modely úspěšné a snadno použitelné řady fotoaparátů COOLPIX.Fotoaparáty S2500, L23 a L120 s množstvím automatických funkcí pro snadné pořízení perfektních snímků nabízejí něco nového pro každý fotografický vkus a styl.

„Nová řada fotoaparátů má něco nového pro každého, ať již kupujete svůj první fotoaparát nebo požadujete nějaký pokročilejší model.Ať již si ale vyberete kterýkoli model, budete mít vždy jistotu, že všechny přístroje nabízejí proslulou kvalitu značky Nikon a pomohou vám co nejsnáze získat ty nejlepší snímky“, říká Sander van Velzen, Product Manager for Consumer Products u společnosti Nikon Europe.

Minimalistický styl:COOLPIX S2500

Stylový přístroj pro bezstarostné fotografování, COOLPIX S2500, je vynikající a hodnotný fotoaparát špičkové kvality.Jeho skvělý design, štíhlé (20 mm) hliníkové tělo a množství působivých funkcí činí fotografování snadným a zábavným, ať již fotografujete na jakémkoli místě.

Přesný širokoúhlý objektiv NIKKOR s 4× zoomem a obrazový snímač s 12 miliony pixelů společně poskytují výjimečně detailní snímky, které lze skvěle zvětšovat do velikosti plakátů.Abyste měli jistotu, že získáte ty nejlepší snímky i při fotografování osob, které se nerady fotografují, je zde inteligentní portrétní systém Nikon, který zahrnuje automatické funkce, jako je Samospoušť detekující úsměv, Kontrola mrknutí a Změkčení pleti, a velký 6,7cm (2,7“) LCD monitor, na kterém lze snadno zobrazovat a kontrolovat všech pořizované snímky.

Fotoaparát je kromě snadné přenosnosti také jednoduše použitelný a nabízí množství automatických funkcí pro bezproblémové fotografování.Zjednodušený automatický režim optimalizuje veškerá nastavení fotoaparátu v souladu se světelnými podmínkami, zatímco automatická volba motivových programů vybírá optimální motivový program v souladu s právě fotografovaným motivem.

Bez ohledu na to, jestli fotografujete na pláži, zasněžených pláních nebo ve městě, optimalizuje široká nabídka motivových programů fotoaparátu automaticky nastavení přístroje pomocí až 17 motivových programů vyhovujících nejběžnějším objektům, efektům a místům.Automatické zaostřování se sledováním objektu udržuje perfektní zaostření zvoleného objektu i v případě pohybujících se objektů.A navíc jsou zde technologie pro automatické snížení rizika rozmazání snímků pomocí čtyř různých metod.

COOLPIX S2500 je k dispozici ve čtyřech barevných provedeních:red, pink, black a silver a bude dostupný za doporučenou prodejní cenu 2 490 Kč.

Ideální fotoaparát pro začátečníky:COOLPIX L23

COOLPIX L23 je perfektní první fotoaparát pro nováčky v oblasti fotografie, který umožní každému členu rodiny snadno pořizovat vynikající snímky.

Množství vestavěných automatických technologií činí tento přístroj perfektním pro bezproblémové fotografování.Ať již se nacházíte kdekoli a fotografujete jakýkoli objekt, zjednodušený automatický režim optimalizuje veškerá nastavení fotoaparátu v souladu se světelnými podmínkami, takže vždy získáte perfektní snímky.Vestavěná elektronická redukce vibrací a detekce pohybu zamezují rozmazání snímků vlivem chvění fotoaparátu a obrazový snímač CCD s 10,1 milionů pixelů zaručuje snímky s vysokou úrovní detailů, které lze snadno zvětšovat na velké formáty.Inteligentní portrétní systém zahrnuje funkce, jako je Samospoušť detekující úsměv a Změkčení pleti, které napomáhají k dosažení perfektních portrétních snímků.

Širokoúhlý objektiv s 5× zoomem fotoaparátu L23 nabízí dostatečnou míru tvůrčí svobody pro zachycení všech motivů od ostrých snímků blízkých objektů až po skvělé skupinové snímky a velký 6,7cm (2,7“) LCD monitor umožňuje snadnou kontrolu pořízených snímků.Bezproblémové ovládání přístroje podporují rovněž velká tlačítka a samostatné režimy fotografování a přehrávání.Fotoaparát je napájen pomocí běžných tužkových baterií AA, které jsou snadno dostupným zdrojem energie všude na světě.

COOLPIX L23 je k dispozici v pěti barevných provedeních:blue, red, black, pink a silver a bude dostupný za doporučenou prodejní cenu 1 790 Kč.

Působivý všestranný přístroj:COOLPIX L120
COOLPIX L120 s velkým rozsah zoomu a záznamem videosekvencí HD 720p nabízí vynikající, snadno použitelné technologie, které vám pomohou spolehlivě zachytit všechny důležité okamžiky.

Širokoúhlý objektiv NIKKOR s 21× zoomem zaručuje vynikající přesnost, vysoké rozlišení a ohniskové vzdálenosti od širokoúhlého objektivu 25 mm až po superteleobjektiv 525 mm[1].Speciální boční ovladač zoomu umožňuje plynulé a stabilní zoomování v rámci velkého rozsahu zoomu při fotografování a pořizování videosekvencí.Obrazový snímač s 14,1 milionů pixelů a čtyři různé automatické funkce snižující riziko rozmazání snímků zaručují ostré snímky za všech okolností, bez ohledu na vzdálenost fotografovaného objektu.

Samostatné tlačítko pro záznam videosekvence fotoaparátu L120 umožňuje snadno přepínat mezi pořizováním překrásných snímků a brilantních videosekvencí HD 720p se stereofonním zvukem.Během záznamu videosekvence lze používat optický zoom a automatické zaostřování. Pořízené snímky a videosekvence lze snadno a pohodlně kontrolovat na velkém 7,5cm (3") LCD monitoru s vysokým rozlišením a 921 000 pixely.Fotoaparát je vybaven vestavěným minikonektorem HDMI, takže jej lze připojit k televizoru HDTV a doma sledovat společně s rodinou a přáteli pořízené videosekvence.

Přístroj je napájen pomocí praktických tužkových baterií AA, takže nemusíte míst strach o dostupnost zdroje energie doma ani v cizině.

COOLPIX L120 je k dispozici ve dvou barevných provedeních: black a red a bude dostupný za doporučenou prodejní cenu 6 290 Kč.

Software ViewNX 2

ViewNX 2 je kompletní softwarový balík umožňující uživatelům rychle a snadno importovat, procházet, upravovat a sdílet statické snímky a videosekvence.ViewNX 2 je založen na velmi úspěšném softwaru ViewNX a nabízí velké množství funkcí silně převyšujících standardní nabídku operačního systému počítačů PC.Nově zabudované pokročilé funkce pro úpravu videosekvencí byly převzaty přímo z oceněné řady digitálních jednookých zrcadlovek Nikon a umožňují uživatelům vytvářet vynikající videosekvence.Software ViewNX 2 se dodává se všemi digitálními fotoaparáty Nikon a je k dispozici rovněž zdarma ke stažení.

Obvod EXPEED C2

Komplexní koncepce digitálního zpracování obrazu EXPEED využívá zkušenosti a technologie získané a optimalizované během dlouhé historie společnosti Nikon.Nyní je zde nejnovější evoluční stupeň osvědčeného systému Nikon, EXPEED C2, dále rozšiřující možnosti fotografa nabídkou vylepšeného záznamu videosekvencí, vysokou citlivostí a maximální kvalitou obrazu.EXPEED C2 maximálně využívá výkon obrazového snímače a produkuje brilantní, živé snímky a videosekvence s jasnými barvami, minimální úrovní šumu a jemnou gradací.

Nikon my Picturetown

Pořízené snímky můžete nyní bezpečně zálohovat pomocí služby my Picturetown (www.mypicturetown.com), zdarma dostupné služby společnosti Nikon pro on-line ukládání a sdílení snímků.Sdílejte snadno své fotografické vzpomínky s přáteli a uspořádejte si všechny vzácné okamžiky do on-line kolekcí.Získáte zdarma 2 GB volného prostoru pro uložení tisíců snímků a budete-li potřebovat ještě více, můžete navíc aktualizovat své členství pro získání uživatelského účtu Gold Account.

Určitě si přečtěte

Články odjinud