Nikon uvádí kompaktní novinky tohoto roku

3. února 2009
TWEET SDÍLET

Dnešní den očekávali všichni příznivci značky Nikon i konkurence. Nikon odtajňuje informace o nových modelech kompaktních fotoaparátů. Je jich hned osm a my jako jedni z prvních vám přinášíme jejich fotografie a stručný výčet parametrů.

Coolpix L100

Rozlišení senzoru je 10 Mpx. Objektiv má rozsah od 28 mm až po 420 mm. Rozmazané snímky eliminuje redukce vibrací pohybem snímače. Kompakt podporuje režim automatického nastavení kreativního režimu, detekci úsměvu a digitálního přisvícení scény.

Klepněte pro větší obrázek

Coolpix L20 a Coolpix L19

Rozlišení senzoru je 10 a 8 milionů efektivních pixelů. Fotoaparáty jsou určeny pro začátečníky, proto podporují plně automatický režim, automatickou volbu motivových programů, režim úsměv a varovnou indikaci mrknutí. Přístroje jsou napájeny pomocí dvou tužkových baterií.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Coolpix S630

Rozlišení senzoru je 12 milionům efektivních pixelů. Fotoaparát redukuje vibrace pohybem senzoru. Objektiv má rozsah 7násobného optického zoomu. Softwarová podpora fotografování je shodná s výše uvedenými modely.

Klepněte pro větší obrázek

Coolpix S620

Rozlišení senzoru je 12,2 milionům efektivních pixelů. Objektiv s 4násobným optickým zoomem začíná na ohnisku 28 mm. Kompakt má vestavenou mechanickou redukci vibrací. Maximální hodnota citlivosti ISO je 6 400. Fotoaparát má velmi malé rozměry a rychlý start.

Klepněte pro větší obrázek

Coolpix S230 a Coolpix S220

Stylový kompakty se štíhlým designem. U modelu S230 se těšte na třípalcový dotykový displej. Kromě obrazových snímačů s 10 miliony efektivních pixelů a objektivů s 3násobným zoomem nabízejí tyto modely velký rozsah citlivostí až do hodnoty ISO 2000 a detekci pohybu pro snadné pořízení snímků.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Coolpix P90

Je vybaven výkonným objektivem s 24násobným optickým zoomem s rozsahem ohniskových vzdáleností od širokoúhlých 26 mm až po 624 mm. Rychlé sériové snímání dovoluje pořídit až 45 snímků frekvencí 15 obrázků za sekundu v jediné sérii. Kompakt ukrývá stabilizovaný senzor s 12,1 miliony efektivních pixelů a umožní vám fotografovat s citlivostí až ISO 6400.

Hledáček přístroje je elektronický, displej výklopný. Příznivce manuálního nastavení expozičních parametrů potěší jejich podpora, příznivce fotografování bez komplikací podpora automatického výběru kreativního režimu a plně automatická expozice.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek