Nikon se stal partnerem Galerie Rudolfinum

25. května 2011

Praha, 25. května 2011 – Společnost NIKON spol. s r.o. s potěšením oznamuje, že se stala partnerem Galerie Rudolfinum v Praze. Předmětem spolupráce je především finanční podpora projektů připravovaných v tomto roce v Rudolfinu. Díky přispění společnosti Nikon se k českému návštěvníkovi dostanou díla současných českých i mezinárodních umělců. Společnost NIKON má díky svému působení v oblasti fotografie k umění velmi blízko, a proto partnerství tohoto druhu není žádným překvapením. Bohužel umění se u nás stále nedostává takové pozornosti, jakou by si zasloužilo, proto je třeba umělecké projekty podporovat a přivést širokou veřejnost do výstavních síní. Představit lidem umění, které je obohatí po emocionální stránce, připraví jim hodnotný zážitek a rozšíří povědomí o stavu současného umění.

Mateřská společnost Nikon Corp. byla založena v Japonsku již v roce 1917 a dlouholetá tradice a zkušenosti získané v tomto oboru se promítly do kvality produktů této značky. Nikon, jako jediný z výrobců fotografické techniky, má vlastní sklárny, ve kterých vyvíjí a vyrábí nejmodernější optická skla. Výrobní postupy a použité suroviny podléhají nejpřísnějším ekologickým předpisům.

Kvalita produktů Nikon je prověřena nejen lety, ale i výjimečnými zákazníky, jakými je například americká agentura NASA, která používá produkty značky Nikon při svém výzkumu na Zemi i ve vesmíru. Poprvé se fotoaparát Nikon dostal na palubu kosmické lodi v roce 1970 v misi Apollo 15. NASA využívá fotografickou techniku Nikon dodnes a nejnověji vybavila své výzkumné pracovníky profesionálními fotoaparáty D3S spolu s objektivy AF-S 14-24 mm f/2,8G ED, které byly přepraveny raketoplánem Space Shuttle do vesmíru a jsou používány k fotografickým aktivitám na Mezinárodní vesmírné stanici ISS.

Společnost NIKON spol. s r.o. byla založena v roce 1994. Z malé společnosti, sídlící v nevelkých prostorách v centru Prahy, se během více než patnácti let stala silná a stabilní společnosti, která se věnuje především distribuci fotoaparátů značky Nikon a souvisejícího příslušenství, distribuci sportovní optiky, mikroskopů a také poskytování kvalitních servisních služeb. Krůček po krůčku získával Nikon silnější postavení na trhu a dnes je nejvýznamnějším prodejcem digitálních zrcadlovek na Slovensku a v České republice zaujímá druhou pozici v této oblasti.

Důvěryhodnost a kreativita. V těchto dvou slovech se skrývá filosofie japonské společnosti Nikon. Krédem společnosti je vyrábět takové produkty, ke kterým budou mít její uživatelé důvěru, budou se stále vracet k této značce a budou vědět, že na ně společnost myslí při vývoji dalších, dokonalejších produktů. Díky produktům Nikon mohou uživatelé obohatit svůj život a rozvíjet svoji kreativitu. I ze začínajícího fotografa amatéra se může časem stát profesionál a umělec. Nikon vnímá tento pozitivní proces aváží si toho, že může být součástí tohoto přerodu.

Pavel Marek, generální ředitel společnosti Nikon spol.s r.o., při příležitosti zahájení spolupráce s Galerií Rudolfinum uvedl: “Je morální povinností silných společnosti podpořit projekty, které přispívají k vzdělávání veřejnosti a k obohacení kulturního vnímání národa. Je pro nás ctí, že jsme byli osloveni s nabídkou na partnerství na tomto projektu a doufáme, že se, také díky nám, uskuteční výstavy toho nejlepšího, co dnešní moderní umění nabízí.“

Spolupráce společnosti Nikon spol. s.r.o. a Galerie Rudolfinum se ohlašuje u příležitosti zahájení výstavy Já, bezesporu.

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Pohlazení – o smrti a její důležitosti pro bytí

Fotografie týdne: Pohlazení – o smrti a její důležitosti pro bytí

Středověký člověk, jak upozorňuje Jacques Le Goff, má ke smrti dvojí silný vztah. Smrt je především branou do nebe. Je tím, pro co žijeme, můžeme sledovat těšení se na smrt, která je vysvobozením z pozemského utrpení a strádání.

Michal Černý