Nikon se stal partnerem Galerie Rudolfinum

25. května 2011

Praha, 25. května 2011 – Společnost NIKON spol. s r.o. s potěšením oznamuje, že se stala partnerem Galerie Rudolfinum v Praze. Předmětem spolupráce je především finanční podpora projektů připravovaných v tomto roce v Rudolfinu. Díky přispění společnosti Nikon se k českému návštěvníkovi dostanou díla současných českých i mezinárodních umělců. Společnost NIKON má díky svému působení v oblasti fotografie k umění velmi blízko, a proto partnerství tohoto druhu není žádným překvapením. Bohužel umění se u nás stále nedostává takové pozornosti, jakou by si zasloužilo, proto je třeba umělecké projekty podporovat a přivést širokou veřejnost do výstavních síní. Představit lidem umění, které je obohatí po emocionální stránce, připraví jim hodnotný zážitek a rozšíří povědomí o stavu současného umění.

Mateřská společnost Nikon Corp. byla založena v Japonsku již v roce 1917 a dlouholetá tradice a zkušenosti získané v tomto oboru se promítly do kvality produktů této značky. Nikon, jako jediný z výrobců fotografické techniky, má vlastní sklárny, ve kterých vyvíjí a vyrábí nejmodernější optická skla. Výrobní postupy a použité suroviny podléhají nejpřísnějším ekologickým předpisům.

Kvalita produktů Nikon je prověřena nejen lety, ale i výjimečnými zákazníky, jakými je například americká agentura NASA, která používá produkty značky Nikon při svém výzkumu na Zemi i ve vesmíru. Poprvé se fotoaparát Nikon dostal na palubu kosmické lodi v roce 1970 v misi Apollo 15. NASA využívá fotografickou techniku Nikon dodnes a nejnověji vybavila své výzkumné pracovníky profesionálními fotoaparáty D3S spolu s objektivy AF-S 14-24 mm f/2,8G ED, které byly přepraveny raketoplánem Space Shuttle do vesmíru a jsou používány k fotografickým aktivitám na Mezinárodní vesmírné stanici ISS.

Společnost NIKON spol. s r.o. byla založena v roce 1994. Z malé společnosti, sídlící v nevelkých prostorách v centru Prahy, se během více než patnácti let stala silná a stabilní společnosti, která se věnuje především distribuci fotoaparátů značky Nikon a souvisejícího příslušenství, distribuci sportovní optiky, mikroskopů a také poskytování kvalitních servisních služeb. Krůček po krůčku získával Nikon silnější postavení na trhu a dnes je nejvýznamnějším prodejcem digitálních zrcadlovek na Slovensku a v České republice zaujímá druhou pozici v této oblasti.

Důvěryhodnost a kreativita. V těchto dvou slovech se skrývá filosofie japonské společnosti Nikon. Krédem společnosti je vyrábět takové produkty, ke kterým budou mít její uživatelé důvěru, budou se stále vracet k této značce a budou vědět, že na ně společnost myslí při vývoji dalších, dokonalejších produktů. Díky produktům Nikon mohou uživatelé obohatit svůj život a rozvíjet svoji kreativitu. I ze začínajícího fotografa amatéra se může časem stát profesionál a umělec. Nikon vnímá tento pozitivní proces aváží si toho, že může být součástí tohoto přerodu.

Pavel Marek, generální ředitel společnosti Nikon spol.s r.o., při příležitosti zahájení spolupráce s Galerií Rudolfinum uvedl: “Je morální povinností silných společnosti podpořit projekty, které přispívají k vzdělávání veřejnosti a k obohacení kulturního vnímání národa. Je pro nás ctí, že jsme byli osloveni s nabídkou na partnerství na tomto projektu a doufáme, že se, také díky nám, uskuteční výstavy toho nejlepšího, co dnešní moderní umění nabízí.“

Spolupráce společnosti Nikon spol. s.r.o. a Galerie Rudolfinum se ohlašuje u příležitosti zahájení výstavy Já, bezesporu.

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

časopis Computer
SoftwareFotoškola
Fotografie týdne – o dešti jako pohledu do minulosti i do budoucnosti

Fotografie týdne – o dešti jako pohledu do minulosti i do budoucnosti

Michal Černý

Michal Černý
Fotografie týdne
Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

36 Petr Březina

Petr Březina
Technika
Podzimní Zoner Photo Studio X: vyzkoušeli jsme nové funkce

Podzimní Zoner Photo Studio X: vyzkoušeli jsme nové funkce

15 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Zoner Photo StudioSoftware