7
Fotogalerie

Nikon SB-700: budiž světlo

Společnost Nikon oznámila uvedení nového modelu systémové blesku nesoucího označení SB-700. Novinka disponuje směrovým číslem 28 (při citlivosti ISO 100 a ohnisku 35 mm na FX zrcadlovkách). Oproti svému předchůdci SB-600 je sice méně výkonný, avšak v oblasti ovládání přejímá vlastnosti modelu SB-900. Stejně jako SB-600 podporuje bezdrátové odpalování. Čas potřebný pro znovu nabití záblesku nedoznal výraznějších změn. Naopak navýšen byl rozsah zoomu hlavy, která se nyní přizpůsobuje v rozsahu 24 až 120 mm. K novému SB-700 je dodáváno mnoho příslušenství, včetně dvou korekčních filtrů.

2763836558.jpg 4222474526.jpg
1767578314.jpg 2277408770.jpg 2705349372.jpg
3940068119.jpg 4290755270.jpg
Nikon SB-700

Technické specifikace: 

Konstrukce elektroniky

Automatický bipolární tranzistor s izolovaným hradlem (IGBT) a zapojení do série

Směrné číslo (při pozici hlavy blesku 35 mm, ve formátu FX, standardním vzorcem osvětlení, 20 °C (68 °F))

28/92 (ISO 100, m/stopa), 39/128 (ISO 200, m/stopa)

Rozsah vzdálenosti efektivního výstupu blesku (v režimu i-TTL)

0,6 m až 20 m (2 stopy až 66 stop) (mění se podle použitého nastavení obrazového pole fotoaparátu, vzorce osvětlení, citlivosti ISO, pozice hlavy blesku a clony)

Vzorec osvětlení

K dispozici jsou tři vzorce osvětlení: standardní, vyvážený a středově vyvážený. Úhel rozložení světla se automaticky seřizuje do obrazového pole fotoaparátu v obou formátech FX i DX.

Dostupný zábleskový režim

• i-TTL • manuální zábleskový režim • manuální zábleskový režim s prioritou vzdálenosti

Další dostupné funkce

Testovací fotografování, monitor předblesku, osvětlení pomocným světlem AF pro vícebodový AF a modelovací osvětlení

Systém kreativního osvětlení Nikon

S kompatibilním fotoaparátem je k dispozici velké množství zábleskových operací: režim i-TTL, pokrokové bezdrátové osvětlení, blokování zábleskové expozice, přenos hodnoty barevné teploty záblesku, automatická vysoce rychlá FP synchronizace blesku a osvětlení pomocným světlem AF pro vícebodový AF.

Fotografování s více zábleskovými jednotkami

• pokrokové bezdrátové osvětlení • fotografování s více zábleskovými jednotkami typu SU-4 (v režimu dálkového ovládání)

Nastavení řízení zábleskové expozice na fotoaparátu

Synchronizační režimy fotoaparátu: synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky, synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky a redukcí efektu červených očí, synchronizace na první lamelu, synchronizace na druhou lamelu, synchronizace na druhou lamelu s dlouhými časy závěrky Fotografovací funkce: automatická vysoce rychlá FP synchronizace blesku, blokování zábleskové expozice, redukce efektu červených očí

Odrazové schopnosti

Hlava blesku se sklápí směrem dolů do 7° a nahoru do 90° se zarážkami v -7°, 0°, 45°, 60°, 75°, 90° Hlava blesku se otáčí vodorovně vlevo i vpravo do 180° se zarážkami v 0°, 30°, 60°, 75°, 90°, 120°, 150°, 180°

Napájení ZAP/VYP

Otočte hlavním vypínačem / přepínačem bezdrátového režimu u více zábleskových jednotek a zapněte nebo vypněte model SB-700. Nastavit lze zároveň i pohotovostní funkci.

Zdroj napájení

Používejte čtyři baterie AA stejné značky jednoho z následujících typů: • alkalické 1,5 V AA • lithiové 1,5 V AA • dobíjecí 1,2 V NiMH AA Pro minimální počet blesků a času nabíjení každé baterie

Indikace připravenosti k záblesku

Model SB-700 je plně nabitý: rozsvítí se. Nedostatečný zábleskový výstup pro správnou expozici (v režimu i-TTL nebo manuálním zábleskovém režimu s prioritou vzdálenosti): bliká

Indikace připravenosti záblesku (v režimu s dálkovým ovládáním)

Model SB-700 je plně nabitý: bliká. Nedostatečný zábleskový výstup pro správnou expozici (v režimu i-TTL nebo režimu Auto při fotografování s více bezdrátovými zábleskovými jednotkami typu SU-4): bliká

Doba záblesku (přibližně)

1/1 042 s při M1/1 (plný) výstup 1/1 136 s při M1/2 výstup 1/2 857 s při M1/4 výstup 1/5 714 s při M1/8 výstup 1/10 000 s při M1/16 výstup 1/18 182 s při M1/32 výstup 1/25 000 s při M1/64 výstup 1/40 000 s při M1/128 výstup

Montáž blokovací páky stativu

Poskytuje bezpečné připojení sáněk pro upevnění příslušenství fotoaparátu SB-700 pomocí pojistné desky a kolíčku, které předcházejí nechtěnému rozpojení.

Korekce zábleskové expozice

-3,0 EV až +3,0 EV v přírůstcích 1/3 EV kroku v režimu i-TTL

Uživatelská funkce

11 položek

Další funkce

Tepelná pojistka, aktualizace firmwaru

Rozměry (Š × V × H)

Přibližně 71 × 126 × 104,5 mm (2,8 × 5,0 × 4,1 palce)

Hmotnost

Přibližně 360 g (12,7 uncí) (pouze blesk) Přibližně 450 g (15,9 uncí) (se čtyřmi alkalickými bateriemi AA 1,5 V)

Dodávané příslušenství

Zábleskový stativ AS-22, difuzní adaptér SW-14H, filtr pro žárovkové osvětlení SZ-3TN, filtr pro zářivkové osvětlení SZ-3FL, měkké pouzdro SS-700

Tyto specifikace výkonnosti jsou platné, pokud jsou používány nabité baterie při běžných teplotách (20 °C (68 °F)).

Tisková zpráva:

Amsterdam, Nizozemí, 15. září 2010 – společnost Nikon Europe je šťastná, že vám dnes může ohlásit nový blesk – model SB-700. Plný funkcí, snadno použitelný, ještě sofistikovanější blesk v kompaktním těle. Půjde o vítaný doplněk pro kohokoliv, kdo by si chtěl rozšířit svoji výbavu osvětlovací techniky a objevit možnosti systému kreativního osvětlení Nikon.

Zurab Kiknadze, produktový manažer pro objektivy, příslušenství a software společnosti Nikon Europe, řekl: „Model SB-700 uživatelům nabízí rozšíření jejich kreativního potenciálu nad možnosti standardního vestavěného blesku fotoaparátu. Bezchybně se integruje do jednooké zrcadlovky Nikon s pokročilou funkcí i-TTL, a dosahuje tak optimálních výsledků s minimem námahy.“

Blesk je ideální pro široké spektrum použití, od portrétů a fotografování ve studiu po akce a fotografování v noci. Je tak kvalitní, jak od blesku společnosti Nikon očekáváte.

Blesk má intuitivní rozhraní a snadno pochopitelný operační systém a mnoho dalších pokročilých funkcí, které zdědil od profesionálního blesku SB-900. Obsahuje funkci i-TTL společnosti Nikon, systém měření expozice objektivem zajišťující přesné měření světla stejně jako vícebodové motorické zoomování, které automaticky detekuje použitou ohniskovou vzdálenost a výstup blesku nastavuje na úhly náhledu od 24 mm po 120 mm. Uživatelé si mohou vybrat ze tří rychle volitelných vzorců osvětlení, které odpovídají různým prostředím při fotografování.

Zkonstruován ve jménu univerzálnosti

Model SB-700 je kompatibilní s fotoaparáty FX a DX a jeho rychlé bezdrátové ovládání dělá z blesku atraktivní volbu pro široké spektrum zákazníků, včetně pokročilých fotografů, kteří chtějí rozšířit své vybavení systému kreativního osvětlení. Může se chovat jako „master“ (ovladač), který bude řídit až 2 skupiny blesků a jejich světelné poměry. Model SB-700 se zároveň při nastavení blesků chová jako dálková jednotka.

Se svojí otočnou hlavou a vestavěným odrazným štítkem může fotograf blesk používat ke směrování světla a odrážet ho od stropů a stěn. Model SB-700 zároveň přichází s praktickým difuzním adaptérem společnosti Nikon, který slouží k vyrovnávání světla a změkčování stínů přímého blesku.

Blesk obsahuje upevňovací blokovací páku stativu, jíž lze blesk bezpečně připevnit k fotoaparátu, a zabránit tak jeho uvolňování. Dostupný je také volitelný prvek odolný proti povětrnostním podmínkám, který lze používat při venkovním fotografování.

Hlavní vlastnosti:

  • Nový, vylepšený LCD panel a intuitivní vzhled přepínačů dovolují rychlé a snadné nastavování voleb.
  • S maximálním směrným číslem 38 (pro fotoaparát FX při standardním nastavení osvětlení a ISO 100 při 120 mm) do toho blesk udeřil a stal se dostatečně silným pro většinu světelných podmínek při každodenním fotografování.
  • Vícenásobný elektronický zoom automaticky odpovídá na aktuální ohniskovou vzdálenost objektivu připojenému k fotoaparátu a pokrývá úhly náhledu od 24 mm do 120 mm.
  • Tři rychle volitelné vzorce osvětlení odpovídají každé fotografované situaci a z blesku dělají ideální volbu pro celé spektrum prostředí. Středově vyvážený vzorec nabízí více výkonu, vyšší směrné číslo a je ideální k vyzdvižení objektu splývajícího s okolím. Nastavení vyvážení pracuje dobře při pořizování snímku skupiny interiérových fotografií nebo snímků plochého povrchu, a standardní nastavení má mírný důraz na střed a je vhodné pro většinu ostatních situací.
  • Krátký čas nabíjení zabere s NiMH a alkalickými bateriemi pouze přibližně 2,5 sekundy, s lithiovými bateriemi trvá přibližně 3,5 sekundy.
  • Režim rychlého bezdrátového ovládání dovoluje změnit světelné poměry bleskových jednotek skupiny A a B a zároveň se může chovat jako dálková jednotka v systému kreativního osvětlení Nikon.
  • Model SB-700 automaticky detekuje teplotu hlavy blesku a pokud se teplota hlavy blesku zvýší, zpozdí čas nabíjení, čímž chrání blesk před poškozením přehřátím.
  • Firmware blesku lze snadno aktualizovat pomocí digitálních jednookých zrcadlovek Nikon.
  • Model SB-700 přichází s pevnými plastovými barevnými filtry na zářivkové a žárovkové světlo, které jsou trvanlivější, teplotně odolnější a snadněji použitelné než běžné filmové typy filtrů. Blesk automaticky detekuje tyto dva pevné typy barevných filtrů a aktivuje fotoaparát, aby nastavil optimální teplotu barev podle informací filtry z modelu SB-700. Volitelná sada barevných filtrů SJ-4 je k dispozici také.

Určitě si přečtěte

Články odjinud