Nikon rozšiřuje řadu fotoaparátů COOLPIX o tři nové stylové modely

10. února 2011

Společnost Nikon Europe uvádí tři nové kompaktní fotoaparáty série COOLPIX Style.Trio nových fotoaparátů zahrnuje model S3100 – extrémně plochý a stylový přístroj nahrazující populární fotoaparát S3000, model S4100 – fotoaparát s inteligentním dotykovým ovládáním, a model S6100 – kompaktní přístroj s 16 miliony pixelů a 7× zoomem.

COOLPIX S3100 staví na úspěchu fotoaparátu COOLPIX S3000, nejlépe prodávaného fotoaparátu na evropském trhu v roce 2010, a nabízí extrémně štíhlé tělo (s tloušťkou pouhých 18,4 mm), lepší zoom, monitor s vyšším jasem a záznam videosekvencí HD 720p.

„Tyto tři nové přírůstky nabízejí něco nového ve všech oblastech:model S3100 je štíhlý a přitom bohatě funkčně vybavený fotoaparát se záznamem HD videosekvencí a působivým rozsahem zoomu, model S4100 s dotykovým monitorem jde o krok dále a model S6100 nabízí ještě větší rozsah zoomu pro maximální přiblížení fotografované akce a více pixelů pro ještě kvalitnější zvětšeniny.Ať již si ale vyberete kterýkoli model, s přístrojem série COOLPIX Style budete mít vždy jistotu, že máte fotoaparát, na který můžete být hrdí“, říká Sander van Velzen, Product Manager for Consumer Products u společnosti Nikon Europe.

Stylové a solidní provedení – S3100

Fotoaparát COOLPIX S3100 je dostatečně štíhlý, aby se vešel do každé kapsy, a je tak perfektním doplňkem pro každého, kdo chce stylově pořizovat snímky a HD videosekvence.Přístroj je dostupný v sedmi výrazných barvách od purpurové po modrou a od červené po žlutou a nabízí velké množství důvtipných funkcí, které umožňují ještě snáze a zábavněji pořizovat vysoce kvalitní snímky a HD videosekvence.

Fotoaparát S3100 se snadným ovládáním a vynikajícími technologiemi nabízí širokoúhlý objektiv NIKKOR s 5× zoomem a obrazový snímač CCD se 14 miliony pixelů pro neuvěřitelně detailní snímky, které vypadají skvěle i při velkém zvětšení.Pro záznam událostí, které vyžadují více než jen snímky, nabízí přístroj samostatné tlačítko záznamu videosekvence umožňující okamžité přepnutí na snímání videosekvencí.

K dispozici je rovněž inteligentní portrétní systém Nikon, který při fotografování přístrojem S3100 zaručuje perfektní snímky i u osob, které se nerady fotografují – funkce jako Samospoušť detekující úsměv, Kontrola mrknutí a Změkčení pleti jsou zárukou nejlepších výsledků u každé fotografované osoby.Jakmile pořídíte požadované snímky, můžete snadno uplatnit svou tvořivost za pomoci rozsáhlé nabídky snadno aplikovatelných filtrových efektů pro úpravy snímků přímo ve fotoaparátu, bez nutnosti použití počítače.

COOLPIX S3100 se dodává v sedmi barevných provedeních:purple, red, black, blue, pink, citrus yellow a silver, a bude k dispozici za doporučenou prodejní cenu 3 290 Kč.

Inteligentní dotykové ovládání – S4100

Pro ty, kteří požadují nejnovější technologie a styl, je určen tento důvtipný fotoaparát s 14 miliony pixelů, pěti barevnými provedeními včetně barev red a bronze, intuitivně ovladatelným 7,5cm (3“) dotykovým LCD monitorem s 460 000 pixely a plochým tělem kapesních rozměrů pro snadné přenášení.

Jednoduchým dotykem prstů na monitoru lze procházet snímky nebo lze použít funkci Expozice dotykem pro pořízení snímků – fotoaparát automaticky nastaví správné zaostření a expozici na objekt, kterého se dotknete na monitoru.A kdykoli vás napadne, můžete pomocí samostatného tlačítka záznamu videosekvence přepnout na záznam videosekvencí HD 720p.

Širokoúhlý objektiv NIKKOR s 5× zoomem fotoaparátu COOLPIX S4100 nabízí konzistentně ostré snímky a čtyři technologie pro snížení rizika rozmazání snímků minimalizují účinky pohybu objektu, nízké hladiny osvětlení a chvění fotoaparátu.Pořízené snímky lze snadno upravovat ve fotoaparátu pomocí jednoduše použitelných funkcí, jako je Selektivní barva, která převádí snímky na monochromatické snímky tónované do zvolené barvy, nebo Filtr typu hvězda přidávající hvězdicovitý efekt bodovým zdrojům světla.

COOLPIX S4100 se dodává v pěti barevných provedeních:red, black, purple, honey bronze a silver, a bude k dispozici za doporučenou prodejní cenu 3 690 Kč.

Ještě větší přiblížení k akci – S6100

Stylový fotoaparát S6100, který přináší technologie ještě vyšší úrovně, je ideálním přístrojem pro ty, kteří požadují pokročilé funkce v kompaktním těle.Přístroj nabízí širokoúhlý objektiv NIKKOR s 7× zoomem a obrazový snímač s 16 miliony pixelů poskytující výjimečně detailní snímky, které lze skvěle zvětšovat do velikosti plakátů.7,5cm (3“) dotykový monitor s vysokým rozlišením a 460 000 pixely umožňuje intuitivně ovládat fotografování a přehrávání pouhým dotykem prstů a k dispozici je rovněž samostatné tlačítko záznamu HD videosekvencí.

Snímky s velkým množstvím detailů zaručují čtyři různé technologie, které automaticky potlačují riziko rozmazání snímků vlivem chvění fotoaparátu, pohybu objektu nebo nízké hladiny osvětlení.Jednou z těchto pokročilých technologií, které zaručují vynikající výsledky i při fotografování pohyblivých objektů nejdelší ohniskovou vzdáleností objektivu, je například optická redukce vibrací – COOLPIX S6100 tak produkuje ostré a brilantní snímky za všech okolností.

COOLPIX S6100 se dodává v pěti barevných provedeních:violet, black, red, pink a silver, a bude k dispozici za doporučenou prodejní cenu [INSERT LOCAL PRICING]

Software ViewNX 2

ViewNX 2 je kompletní softwarový balík umožňující uživatelům rychle a snadno importovat, procházet, upravovat a sdílet statické snímky a videosekvence.ViewNX 2 je založen na velmi úspěšném softwaru ViewNX a nabízí velké množství funkcí silně převyšujících standardní nabídku operačního systému počítačů PC.Nově zabudované pokročilé funkce pro úpravu videosekvencí byly převzaty přímo z oceněné řady digitálních jednookých zrcadlovek Nikon a umožňují uživatelům vytvářet vynikající videosekvence.Software ViewNX 2 se dodává se všemi digitálními fotoaparáty Nikon a je k dispozici rovněž zdarma ke stažení.

Obvod EXPEED C2

Komplexní koncepce digitálního zpracování obrazu EXPEED využívá zkušenosti a technologie získané a optimalizované během dlouhé historie společnosti Nikon.Nyní je zde nejnovější evoluční stupeň osvědčeného systému Nikon, EXPEED C2, dále rozšiřující možnosti fotografa nabídkou vylepšeného záznamu videosekvencí, vysokou citlivostí a maximální kvalitou obrazu.EXPEED C2 maximálně využívá výkon obrazového snímače a produkuje brilantní, živé snímky a videosekvence s jasnými barvami, minimální úrovní šumu a jemnou gradací.

Nikon my Picturetown

Pořízené snímky můžete nyní bezpečně zálohovat pomocí služby my Picturetown (www.mypicturetown.com), zdarma dostupné služby společnosti Nikon pro on-line ukládání a sdílení snímků.Sdílejte snadno své fotografické vzpomínky s přáteli a uspořádejte si všechny vzácné okamžiky do on-line kolekcí.Získáte zdarma 2 GB volného prostoru pro uložení tisíců snímků a budete-li potřebovat ještě více, můžete navíc aktualizovat své členství pro získání uživatelského účtu Gold Account.


25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
Nejošklivější telefony všech dob aneb když dáte designérům volnou ruku, skončí to fiaskem

Nejošklivější telefony všech dob aneb když dáte designérům volnou ruku, skončí to fiaskem

** Obludky, příšerky, monstra a paskvily mobilního světa ** Když dáte designérům volnou ruku, vrátí se to jako bumerang ** Zavzpomínejte s námi na nejošklivější telefony všech dob

Martin ChroustFilip Kůžel
TelefonyHistorieKuriozita
Databáze 487 milionů telefonních čísel z WhatsAppu je na prodej. Mezi nimi je i přes milion čísel z Česka

Databáze 487 milionů telefonních čísel z WhatsAppu je na prodej. Mezi nimi je i přes milion čísel z Česka

** Na hackerských fórech se prodává balík 487 milionů telefonních čísel ** Jedná se o aktivní uživatele komunikátoru WhatsApp ** V balíku je i 1,3 milionu čísel s předvolbou +420...

Martin Chroust
ÚnikSoukromíWhatsApp
Na muže doléhá globální krize plodnosti

Na muže doléhá globální krize plodnosti

** Za posledních čtyřicet let klesla plodnost mužů v ekonomicky vyspělých zemích o víc než polovinu ** Odborníci namítali, že nejde o globální fenomén, protože v Africe, Asii či Latinské Americe mužům spermie neubývají. ** Nová studie ale dokazuje pravý opak

Jaroslav Petr
Lidé
Normálně za peníze, dnes zadarmo nebo se slevou: Čištění mezipaměti, profi focení a Hra o trůny

Normálně za peníze, dnes zadarmo nebo se slevou: Čištění mezipaměti, profi focení a Hra o trůny

** V marketech se pravidelně objevují slevy na aplikace a hry ** Vybírejte pro platformy Android i iOS ** Na titulu můžete ušetřit desítky korun

Adam Kos
SlevyAkceMobilní aplikace