Nikon potvrdil vývoj profesionální bezzrcadlovky Z9, na trhu by měla být do konce roku

Nikon potvrdil vývoj profesionální bezzrcadlovky Z9, na trhu by měla být do konce roku

Bezzrcadlovky Nikon řady Z jsou s námi již od roku 2018, kdy společnost představila sourozence Nikon Z6 a Nikon Z7, před půl rokem jsme se dočkali druhé generace obou bezzrcadlovek a v mezičase ještě přibyl APS-C model Z50.

Již při uvedení první modelové řady se Nikon nechal slyšet, že připravuje kompletní řadu bezzrcadlovek, která by měla splnit veškeré nároky zejména profesionálních fotografů. Nyní společnost oficiálně potvrdila vývoj nového profesionálního modelu, který by měl nést označení Z9.

nikon-z9-front.jpg

Koncept i design fotoaparátu vychází ze stávajících plnoformátových modelů, přidává však integrovaný vertikální grip, jako je tomu u profesionálních zrcadlovek – například u firemního modelu Nikon D6.

V rámci použitých technologií by mělo dojít k zásadní změně u obrazového snímače, který by měl být typu skládaný CMOS (stacked CMOS) v kombinaci s novým obrazovým procesorem. Dočkat bychom se měli také 8K videa.

Představení nové bezzrcadlovky Z9 bychom se měli dočkat ještě v průběhu letošního roku. Konkrétní datum zatím Nikon neuvádí, nicméně veškeré aktuální informace jsou dostupné na speciální stránce věnované modelu Z9.

Určitě si přečtěte

Články odjinud