Nikon oficiálně: první fotoaparát na světě s vestavěným projektorem

Co jsme včera předeslali, dnes přichází oficiálně. Společnost Nikon Europe uvádí první fotoaparát na světě s vestavěným projektorem COOLPIX S1000pj. Kompaktní fotoaparát nabízí snímky s vysokým rozlišením 12,1 milionu pixelů a širokoúhlý 2,7“ TFT LCD monitor. K dispozici je i citlivost ISO 6400 a systému zpracování obrazu Nikon EXPEED. To vše ve štíhlém matně stříbrném nebo černém těle s objektivem NIKKOR s 5x zoomem.

Mark Pekelharing, Product Line Manager Consumer Products u společnosti Nikon Europe B.V, říká: „Uvedení našeho jedinečného fotoaparátu COOLPIX s vestavěným projektorem je skvělou novinkou pro milovníky techniky a fotoaparátů všude na světě – a je dalším prvenstvím společnosti Nikon v oblasti fotografického průmyslu. Uživatelé budou nadšeni tímto úžasným mistrovským kouskem. Přístroj je vybaven vším potřebným pro snadné pořizování i přehrávání snímků: skvělým monitorem a úžasným projektorem. Prohlížení snímků a videosekvencí nebylo nikdy tak snadné ani tak zábavné.“

Projekce stisknutím tlačítka

Pokud si chcete prohlížet snímky nebo pouštět video během setkání s přáteli, máte okamžitě tuto možnost pouhým stisknutím tlačítku. Vestavěný projektor umožňuje snadnou projekci obrazu s úhlopříčkou o velikosti 5“ až 40“ (dle světelných podmínek v místnosti). Dodávané dálkové ovládání umožňuje bezdrátově ovládat projektor a běžné funkce fotoaparátu. Součástí dodávky přístroje je rovněž jednoduchý projekční stojánek, který zaručí optimální projekci.

Snímky, jaké jste si představovali

COOLPIX S1000pj je vybaven režimem automatické volby motivových programů, který automaticky vybírá vhodný motivový program na základě detekovaného motivu a umožňuje pouhým stisknutím tlačítka pořídit vynikající snímky. Navíc je zde pět funkcí redukce rozmazání snímků a inteligentní portrétní systém pro pořízení snímků usmívajících se osob. Další funkce „Změkčení pleti“, sloužící k dosažení špičkového vzhledu snímků, je retušovací technika umožňující pomocí „rozprašovače“ změkčit odstíny pleti fotografované osoby a dosáhnout tak lepšího vzhledu. COOLPIX S1000pj také napomáhá k bezproblémovému pořízení snímků aplikací funkce sledování obličeje a funkce redukce vibrací.

 

S1000pj_BK_ambience_3_l.jpg S1000pj_SL_front34l_lo_l.jpg

Zdroj: Nikon

Určitě si přečtěte

Články odjinud