Nikon mirrorless formátu FX je oficiální

25. července 2018
TWEET SDÍLET

Společnost Nikon dnes vydala oficiální tiskovou zprávu o vývoji nové plnoformátové bezzrcadlovky s novým bajonetem.


Fotoaparát mirrorless a právě vyvíjené objektivy NIKKOR přinášejí díky novému bajonetu zcela novou dimenzi optického výkonu. Fotoaparát mirrorless je stejně jako špičková technologie zpracování snímků výsledkem vyspělých možností v oblasti výroby i optiky, ke kterým společnost Nikon dospěla díky více než stoletým zkušenostem. Společnost Nikon při vývoji podstatným dílem čerpá také z odborných znalostí, které získala při vývoji svých digitálních jednookých zrcadlovek.

Díky novému fotoaparátu mirrorless a díky objektivům NIKKOR dokážeme fotografům nabídnout možnost zachycení snímků, které budou sytější a živější než kdy předtím.

Pro nový fotoaparát mirrorless navíc vyvíjíme i nový adaptér bajonetu. Adaptér bude možné používat s objektivy NIKKOR vybavenými bajonetem Nikon F, které jsou součástí systému jednookých zrcadlovek Nikon. Fotografové tak budou mít k dispozici ještě širší možnosti výběru.

Společnost Nikon si představením nového fotoaparátu mirrorless a pokračujícím vývojem svého portfolia digitálních jednookých zrcadlovek i nadále zajistí pozici špičky v kvalitě snímků a nabídne zákazníkům další možnosti, jak využít výhody každého ze systémů.

Obrazový materiál k tomuto produktu je k nahlédnutí na níže uvedené internetové adrese. Věnujte nám pozornost i nadále, přineseme více informací.


Ačkoli tisková zpráva de facto nepřináší žádné nové informace, jedná se po spuštění anglické mutace „lákacího webu“ o první oficiální potvrzení nejen připravované bezzrcadlovky, ale také adaptéru pro stávající objektivy s bajonetem Nikon F.

Spekulace hovoří o uvedení bezzrcadlovky v termínu 23. srpna 2018, což je dostatečně dlouhá doba před veletrhem Photokina, kde bude pravděpodobně vystavena, jako hlavní atrakce Nikonu. Otázkou však stále zůstává nejen to, zda a jaké budou společně s bezzrcadlovkou k dispozici objektivy, ale také to, co nového a specifického oproti stávajícím bezzrcadlovkám na trhu nový Nikon přinese. Prozatím to vypadá na větší bajonet, který by mohl zajistit i větší přísun světla na snímač..

Témata článku: Technika, Fotoaparáty, Bezzrcadlovky, Nikon, Digitální fotoaparáty na Heureka.cz