NIKON KALENDÁŘ 2010

13. listopadu 2009
TWEET SDÍLET
NIKON KALENDÁŘ 2010
Při slavnostním vyhlášení výsledků soutěže dražba vítězných fotografïí vynesla více než 120 000 Kč pro charitativní účely. Jaké fotografie vyhrály?

Dne 11. 11. 2009 proběhlo na Občanské plovárně v Praze slavnostní vyhlášení výsledků soutěže NIKON KALENDÁŘ 2010. Soutěž probíhala od 19. června 2009 do 15. září 2009 na webových stránkách www.nikon-kalendar.cz. Odborná porota v čele s předsedou Asociace profesionálních fotografů ČR JUDR. Stanislavem Pokorným vybrala z celkového počtu 2 830 přihlášených fotografií padesát semifinálových. Mezi nimi bylo i dvanáct fotografií, které ozdobily prestižní NIKON KALENDÁŘ 2010 a které byly až do slavnostního večera utajené před zraky veřejnosti. Kalendář pokřtila modelka Kateřina Konvalinka Průšová a popřála mu úspěšnou cestu rokem 2010. Křest byl zakončen působivým ohňostrojem nad Vltavou. 

Klepněte pro větší obrázek   

Finálové fotografie vzbudily mezi přítomnými ohromný zájem, a proto se organizátor soutěže NIKON spol. s r.o. rozhodl věnovat výtisk kalendáře s číslem 1 nemocnici v Motole a mezi přítomnými hosty vydražit jednotlivé fotografie. Dražbou těchto fotografií bylo získáno 79 500 Kč. Kromě těchto dvanácti fotografií bylo vydraženo dalších jedenáct z první padesátky, o které přítomní hosté projevili eminentní zájem. Tyto fotografie byly vydraženy za 39 500 Kč. Výtěžek z dražby byl věnován Klinice dětské hematologie a onkologie UK 2. LF a FN v Motole. Přítomní hosté mohli rovněž přispět klinice finančním darem, aniž by se účastnili dražby. Celkem se tak během večera shromáždily finanční prostředky ve výši 120 550 Kč. Šek s touto částkou oficiálně předala marketingová ředitelka společnosti Nikon Eva Čížková do rukou zástupce přednosty Kliniky dětské hematologie a onkologie UK 2. LF a FN v Motole primáře MUDr. Vladimíra Komrsky, CSc.,

Klepněte pro větší obrázek

Příjemným průvodcem večera byl moderátor Aleš Cibulka. O zábavu hostů se postaraly modelky a salon Magic Helena, které společně představily kolekci společenský šatů pro letošní sezónu.

Autory 12 vítězných fotografií jsou: Peter Blaho (Stairs), Uršuľa Forbaková (O káve , knihách a zasněných vílach), Juraj Macko (Súdržnosť), Vladimír Křivka (Kvetoucí strom), Alois Prášil (Můj smysl života), Vlasta Bičáková (Poletíme…), Gabriela Prattingerová (Grand Jeté), Milan Křiček (Skoky), Jan Vošalík (V srdci… architektury…), Stanislav Chlup (Strojvůdce), Ladislav Renner (Za zrcadlem), Jozef Babík (Katakomby). Absolutním vítězem soutěže se stal Milan Křiček s fotografií Skoky. Od společnosti Nikon získal šek na nákup produktů této značky v hodnotě 50 000 Kč. Další ceny vítězům věnovaly společnosti Crumpler Czech s.r.o, NikonClub Česká republika a redakce časopisu Digitální foto magazín.

Klepněte pro větší obrázek

Soutěž o nejlepší snímek probíhala také na internetu a na výběru vítězného snímku se mohli podílet všichni návštěvníci tohoto webu. Nejvíce hlasů ve veřejném hlasování získala fotografie Zmrazené králičí a přinesla vítězství panu Alexandaru Velkovski. Od společnosti Nikon získal šek na nákup zboží této značky v hodnotě 10 000 Kč. Další ceny věnoval NikonClub Česká republika a redakce časopisu Digitální foto magazín.

Soutěže NIKON KALENDÁŘ 2010 se zúčastnilo celkem 926 soutěžících. Nejmladšímu účastníkovi, který uvedl svůj věk bylo 11 let a nejstaršímu 78 let.

Partnery projektu NIKON KALEDNÁŘ 2010 byly společnosti FAST FORWARD s.r.o. , ARS General, a.s., Avito s.r.o, Crumpler Czech s.r.o., EPSON Europe B.V., Nikon market, hama spol. s r.o., NikonClub Česká republika. Mediálními partnery DIGIarena.cz, DIGIfoto, Digitální foto magazín, FotoAparát.cz, MARKETING & MEDIA.

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

35 Petr Březina

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová