Nikon ještě není mrtvý. Vydal aktualizaci pro 10 let starý D7100

17. srpna 2022
TWEET SDÍLET

Přestože tvrdí mnohé zprávy opak, Nikon dokazuje, že mu stále na DSLR zařízeních záleží. Aktualizace pro 10 let starý D7100 je sice malá, ale společnost ji věnovala svůj čas. Ať už to tedy s Nikonem bude v budoucnu jakkoli, dá se opravdu věřit, že stávající portfolio bude pořád jistým způsobem udržovat.

Když říkáme, že se nejedná zrovna o nijak významnou aktualizaci, myslíme to opravdu vážně. Skok z verze firmwaru 1.04 na 1.05 řeší vlastně jen problém, kdy se zadní obrazovka v živém náhledu po 10 minutách vypne. Nikon přímo uvádí: „Byl opraven problém, který vedl k ukončení živého náhledu scény přibližně 10 minut po spuštění v aplikaci Camera Control Pro 2 s vybranou možností [Bez omezení] pro uživatelské nastavení c4.“

Stojí za zmínku, že model D7100, který společnost uvedla již v roce 2013, dávno nevyrábí. Přesto vynakládá prostředky na zlepšení jeho použitelnosti, což je poměrně obdivuhodné. Ostatně až a jestli vyklidí společnost podle s DSLR, neočekává se, že tak udělá úplně. Pořád může vyrábět a prodávat své stávající řady, i když už nebude vyvíjet nové. Výroba by ostatně podle spekulací neměla skončit dříve jak v roce 2025. Nikon nicméně pořád mlčí a oficiálně se nevyjadřuje. Pokud jste majiteli zařízení Nikon D7100, můžete si poslední firmware stáhnout zde.

Via popphoto.com

Témata článku: Nikon, Zrcadlovky, Digitální fotoaparáty Nikon na Heureka.cz