Nikon je výhradním partnerem nově založené galerie

16. června 2011

CZECH PHOTO GALLERY

Výstava Fotograf roku - Joe Klamar

Praha, 16. června 2011 – Společnost NIKON spol. s r.o. s potěšením oznamuje, že se stala výhradním partnerem fotografické galerie CZECH PHOTO GALLERY, nacházející se v Praze na Malé Straně na adrese Újezd 19. Galerii založila společnost Czech Photo o.p.s., která je organizátorem každoroční soutěže a následné výstavy Czech Press Photo. V případě společnosti Nikon to je ve velmi krátké době druhý počin v oblasti podpory fotografického umění. V květnu společnost Nikon ohlásila partnerství s Galerií Rudolfinum v Praze.

Sdružení Czech Photo a společnost Nikon budou klást důraz na pěstování, prezentaci a propagaci nejen živé fotografie – reportáže a dokumentu, ale na prezentaci kvalitní fotografie vůbec. „CZECH PHOTO GALLERYchce ukazovat, že i v době masové obrazové komunikace, masového zvěčňování vzpomínek a masové dokumentace čehokoliv, vznikají díla nadčasové hodnoty. Díla, založená na kombinaci přímého záznamu prosté skutečnosti, světla, úhlu pohledu, užité techniky. Díla, naplněná sdělením a pozoruhodná obrazovou kvalitou. Stručně řečeno, CZECH PHOTO GALLERY chce být manifestační platformou podstaty fotografie; vlastností, které nemá žádný jiný výrazový prostředek,”vysvětlila poslání galerie Daniela Mrázková, kurátorka galerie.

CZECH PHOTO GALLERY zahajuje svoji činnost výstavou FOTOGRAF ROKU – JOE KLAMAR. Tento agenturní fotoreportér je známý tím, že se za všech okolností snaží běžné situace fotografovat „trochu jinak“. Tak vznikla i jeho známá a v médiích široce diskutovaná „Fotografie roku Czech Press Photo 2009“ z návštěvy Baracka Obamy v Praze. A podobně vzniklo i dalších šest desítek jeho snímků výstavy v CZECH PHOTO GALLERY.

Po výstavě Joe Klamara, která trvá do 30.9.2011, se v galerii představí polský fotograf Tomasz Gudzowaty, držitel řady cen World Press Photo a člen letošní mezinárodní poroty 17.ročníku Czech Press Photo. Jeho výstava bude zahájena 6.10.2011 za účasti členů mezinárodní poroty a potrvá do 20.11.2011.

Poté bude v galerii zpřístupněna výstava fotografií finalistů soutěže Nikon kalendář 2012, která potrvá do konce roku. Letos probíhá již třetí ročník této soutěže a účastníci svými fotografiemi podpoří charitativní projekt organizovaný společností Nikon. Poprvé budou vítězné práce vystaveny v opravdu důstojných prostorách. Přestože se soutěže mohou účastnit i amatérští fotografové, kvalita nejlepších padesáti fotografií bývá na profesionální úrovni. Doufáme, že možnost vystavovat v CZECH PHOTO GALLERY bude silnou motivací pro řadu fotografů používajících Nikon, a že povede k maximálním výkonům soutěžících.

CZECH PHOTO GALLERY chce sloužit jako další místo setkávání fotografů a přátel fotografie v hlavním městě. Postupně bude vybavena knihovnou, prodejnou fotopublikací, plakátů, pohlednic. Bude pořádat setkání se zajímavými fotografy a jejich pracemi. Firma Nikon, jako partner galerie, zde bude pořádat prezentace svých produktů. Pro ty, kteří zde budou chtít strávit chvilku nad knihou či s přáteli, bude připraven šálek kávy.

Pavel Marek, generální ředitel společnosti Nikon spol.s r.o., při příležitosti zahájení spolupráce s galerií CZECH PHOTO GALLERY, uvedl: “ Společnost Nikon spol. s r.o. podporuje soutěž Czech Press Photo od jejího prvního ročníku. K organizátorům této soutěže mám důvěru, a proto jsem neváhal spojit naše síly i v případě tohoto projektu. Pevně věřím, že příznivcům fotografie přineseme ukázku opravdu toho nejlepšího ze současné fotografie, a že se CZECH PHOTO GALLERY stane místem setkávání příznivců fotografie.“

Společnost NIKON spol. s r.o. byla založena v roce 1994. Z malé společnosti, sídlící v nevelkých prostorách v centru Prahy, se během více než patnácti let stala silná a stabilní společnosti, která se věnuje především distribuci fotoaparátů značky Nikon a souvisejícího příslušenství, distribuci sportovní optiky, mikroskopů a také poskytování kvalitních servisních služeb. Krůček po krůčku získával Nikon silnější postavení na trhu a dnes je nejvýznamnějším prodejcem digitálních zrcadlovek na Slovensku a v České republice zaujímá druhou pozici v této oblasti.

CZECH PHOTOobecně prospěšná společnost – v roce 1995 založila a od té doby organizuje každoroční soutěž a následnou výstavu CZECH PRESS PHOTO. Výběr z dalších významných projektů realizovaných na Staroměstské radnici, Pražském hradě, Ambitu kláštera františkánů: Tajemství života – Lennart Nilsson, A hudba hraje – Josef Sudek očima fotografů, Rok 1968 očima fotografů, Rok 1989 očima fotografů, Proměny Prahy – z Grantů pražských primátorů, Praha pod vodou, Paměť – obrazy války 1939-45, Volá Londýn – československá vláda v exilu 1939-1945, Po pádu – bývalý sovětský blok v proměně, Známé tváře – fotografický portrét známých osobností od r. 1940 podnes, My a příroda dnes - výstavy z bienálních soutěží Štíty Viléma Heckela, The Best of Czech Press Photo a řada dalších skupinových výstav i jednotlivých autorů realizovaných v Komorní galerii J. Sudka v Praze. Mnohé z výstav byly představeny prostřednictvím Ministerstva zahraničních věcí ČR a Hlavního města Prahy v řadě světových metropolí.

Joe Klamar (nar. 1965, původně Jozef) pochází z Jasné v Nízkých Tatrách na Slovensku. V mládí se kromě fotografování věnoval závodnímu lyžování, v osmnácti přesídlil do Bratislavy a pracoval jako asistent kamery Československé televize. V r. 1987 během zájezdu do Jugoslávie emigroval přes Rakousko do Kanady, kde prošel různými zaměstnáními od myče aut přes poslíčka s pizzou po natěrače trubek v rafinerii. Pak, ze dne na den, se vším skončil a začal studovat fotografii a výtvarné umění na Medicine Hat College, spolupracovat jako fotograf s místním deníkem a poté s agenturou Canadian Press, listem Winnipeg Sun a agenturou Reuters. Koncem 90. let se vrátil na Slovensko, kde jeho kanadská žena provozuje horský penzion a on se stal šéfreportéremAgence France Presse pro oblast střední Evropy. Pro tuto agenturu zaznamenává dění nejen ve svém regionu, ale po celém světě. Je držitelem řady ocenění soutěže Czech Press Photo včetně hlavní ceny – titulu Fotografie roku 2009.Fotografuje převážně fotoaparáty Nikon D3 a Nikon P6000.

Témata článku: Tiskové zprávy


Astronomové spočítali, jak družice Starlink ovlivňují jejich pozorování. Stopy jsou na 18 % snímků a bude hůř

Astronomové spočítali, jak družice Starlink ovlivňují jejich pozorování. Stopy jsou na 18 % snímků a bude hůř

** Studie analyzovala vliv družic Starlink na pozorování projektu ZTF ** Přehlídka oblohy se nachází na jihu Kalifornie a jednou za dva dny prohledá celou oblohu ** Počet stop družic Starlink na snímcích neustále roste, vědecká pozorování však příliš ovlivněna nejsou

Petr Kubala
StarlinkAstronomieSpaceX
Nesnadný úspěch WhatsAppu. Jak bezpečné jsou komunikační služby a co vidí FBI?

Nesnadný úspěch WhatsAppu. Jak bezpečné jsou komunikační služby a co vidí FBI?

Již v roce 2014 koupil Facebook jeden z nejoblíbenějších komunikátorů WhatsApp a uživatelé se začali oprávněně obávat o soukromí svých dat. Jak na tom jsou ostatní komunikační služby?

Jiří Kuruc
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Recenze Switch verze hry Gang Beasts. Bojovka, kterou se naučíte během chvilky

Recenze Switch verze hry Gang Beasts. Bojovka, kterou se naučíte během chvilky

Her, které se hodí na párty s kamarády, stále není mnoho. Tahle jednoduchá bojovka pro tento účel není vůbec špatná volba.

Martin Nahodil
Gang BeastsBojovéRecenze
Zase o krok dál. Oppo Find N je kompaktní skládačka, která má smysl i vedle známější konkurence

Zase o krok dál. Oppo Find N je kompaktní skládačka, která má smysl i vedle známější konkurence

** Telefon přináší osvědčenou konstrukci, ovšem v kompaktním provedení ** Ta je velmi praktická a telefon pěkně padne do ruky ** Má skvělou výbavu i displej. U nás se ale prodávat bohužel nebude

Martin Miksa
Ohebný displejSkládací konstrukceVideo
Olympiáda vzbuzuje strach ze sledování. Sportovci mají do dějiště her raději přijet s tlačítkovými telefony

Olympiáda vzbuzuje strach ze sledování. Sportovci mají do dějiště her raději přijet s tlačítkovými telefony

** Letošní olympiáda může být pro samotné sportovce velkou hrozbou ** Mimo pandemie se musí obávat i o sledování na každém kroku ** Čína monitoruje internetový i mobilní provoz

Martin Chroust
ŠpionážSoukromíČína
V uchu jehly. Oppo Find X3 Pro fotí unikátní fotky uměleckých děl, které byste jinak zaměnili za smítko prachu

V uchu jehly. Oppo Find X3 Pro fotí unikátní fotky uměleckých děl, které byste jinak zaměnili za smítko prachu

** Oppo Find X3 Pro se může opřít o unikátní mikroskopický objektiv ** Nabízí až 60× hybridní přiblížení těch nejmenších detailů ** Je to jediný telefon, který umí nafotit sochy v uchu jehly...

Martin Chroust
MikroskopMakro objektiv
V PS5 obchodě se začínají objevovat PS3 hry. Čeká nás lepší zpětná kompatibilita?

V PS5 obchodě se začínají objevovat PS3 hry. Čeká nás lepší zpětná kompatibilita?

Sony možná chystá příjemné oznámení.

Michal Maliarov
Zpětná kompatibilitaSpekulaceKonzole