Nikon D90 je tu a umí video

27. srpna 2008
TWEET SDÍLET
Nikon D90 je tu a umí video

Nikon dnes v brzkých ranních hodinách představil novou digitální zrcadlovku formátu DX s označením D90. Tento model byl očekávaným přírůstkem do rodiny digitálních zrcadlovek Nikon, ovšem nikdo nečekal, že bude disponovat možností natáčení videa.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
max. velikost | max. velikost

Ano, čtete správně Nikon D90 umí natáčet videosekvence, a to dokonce v HD rozlišení tedy 1 280 × 720 snímků při frekvenci 24 sn./s. Rozlišení snímače je 12,3 Mpx, velikost snímků je tudíž 4 288 × 2 848. Fotoaparát má displej velikosti 3" s vysokým rozlišením 920 000 obrazových bodů.

Klepněte pro větší obrázek
max. velikost

Spolu s fotoaparátem představil Nikon také nový zoomový objektiv rozsahu 18–105 mm, přesné označení objektivu je AF-S DX NIKKOR 18–105 mm F3,5–5,6G ED VR. Jedná se o objektiv určený výhradně pro digitální zrcadlovky formátu DX, po nasazení se tedy dostaneme na virtuální ohnisko 27–157,5 mm.

Detailní technick specifikace fotoaparátu najdete zde. Bližší pohled na nový fotoaparát vám přineseme v brzké době.

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: kdyby bylo nebe blízko

Fotografie týdne: kdyby bylo nebe blízko

Biblický příběh vypráví o lidech, kteří se smluvili, že si postaví věž, která povede až do nebe. Nebe pro ně nebylo daleko ani vysoko, bylo něčím, čeho je možné dosáhnout.

Michal Černý

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová