Nikon D3x: fáma nebo skutečnost

Svět digitální fotografie je občas plný polopravd a mýtů, jedním z těch nejčastějších jsou zasvěcené a zaručeně pravdivé informace o nových modelech digitálních fotoaparátů, především pak digitálních zrcadlovek.

Velice dlouho očekávaným modelem je nová generace profesionální digitální zrcadlovky Nikon. Poslední profi model D2x je již tři roky starý, mírně modifikovaná verze D2xs byla uvedena na trh přibližně před rokem. Označení nástupce prozatím není jasné (D3, D3x, D5...) stejně jako jeho uvedení na trh. Nikon prozatím mlčí a své příznivce napíná.

04.jpg
I takové nepravé prospekty najdete na internetu

Neoficiální zdroje však mluví o zrcadlovce, která by měla mít nový snímač nejen z pohledu rozlišení (hovoří se o 18–19 Mpx), ale především z hlediska velikosti. Podle některých hlasů totiž plánuje Nikon cestu zvětšování plochy snímače, a nová profizrcadlovka by měla být první ukázkou těla se snímačem velikosti kinofilmového políčka nebo alespoň snímače velice podobných rozměrů.

01.jpg 02.jpg
Koncept nové zrcadlovky podle nadšeného fanouška a grafika (zdroj dpreview.com)

Uvedení na trh je odhadováno na srpen letošního roku, osobně si myslím, že to bude o něco později, ale určitě se tak stane do konce roku 2007. Závěr je prostý, do konce roku se určitě dočkáme nové zrcadlovky od Nikonu, jaká však bude její podoba a technické parametry, to se zřejmě dozvíme až v den D.

Co si myslíte o novém Nikonu vy? Dočkáme se fullframe snímače, nebo budeme muste stále násobit 1,5×?

Určitě si přečtěte

Články odjinud