Nikon D3000: nová zrcadlovka pro začátečníky

30. července 2009
TWEET SDÍLET

Nejen pro začínající fotografy, kteří se nespokojí s kompaktem je určena novinka japonské společnosti Nikon. Obrazový CCD snímač nové zrcadlovky má 10,2 milionu efektivních pixelů, rychlý 11bodový AF systém, velký 3" TFT LCD displej a nechybí samozřejmě ani vestavěný blesk. Většina začátečníků asi využije režim Průvodce – což je dle Nikonu nejjednodušší cesta k pořízení vynikajících snímků bez nutnosti čtení návodu k obsluze. Mezi další vlastnosti patří systém zpracování obrazu EXPEED (exkluzivní systém poskytující přirozeně barevné snímky s množstvím detailů).

Nechybí samozřejmě ani nastavení pro optimalizaci snímků, které umožní uživatelsky přizpůsobit vzhled a působení výsledných snímků ještě před jejich pořízením. Sériové snímání nabídne frekvencí 3 obr./s.

Jordi Brinkman, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká:„Fotoaparát D3000 boří mýty o digitálních zrcadlovkách jako o složitých přístrojích. Pořizování skvělých fotografií je s ním totiž snazší než kdykoliv předtím. Můžete se plně soustředit na zábavu, která je s fotografováním spojena a režim Průvodce vám pomůže dosáhnout s minimem námahy těch nejlepších výsledků.“ Nikon vyzdvihuje kvality této digitální zrcadlovky zejména ve srovnání s kompaktními fotoaparáty. Z toho je jasné, pro koho je D3000 určena – má za úkol nalákat majitele kompaktů do světa zrcadlovek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek