Nikon Coolpix S8000: nový ultra tenký fotoaparát s 10x zoomem

6. února 2010
TWEET SDÍLET

Bitva o nejtenčí ultrazoom pokračuje. Nikon představil nový ultra tenký digitální fotoaparát s 10násobným zoomem. COOLPIX S8000 je tak nejtenčím digitálem na světě s tak velkým rozsahem. Výkon fotoaparátu s rozlišením 14,2 Mpxvylepšuje také autofokusový systém, který odpovídá třídě digitálních zrcadlovek. Tomu by měla odpovídat dle výrobce mimořádně rychlá odezva spouště. Širokokoúhlý objektiv s 10x zoomem bude mít ED optické členy.

Nechybí samozřejmě ani optický stabilizátor obrazu, možnost záznamu HD videa v rozlišení 720p. Pro kompozici fotografie poslouží velký 3palcový LCD displej s rozlišení 921 000 bodů. Fotoaparát by měl být k dostání zhruba od poloviny února, doporučená cena je 6690 Kč.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek  


 

Tisková zpráva

Nikon představuje ultra tenký fotoaparát s 10násobným zoomem

Společnost Nikon uvádí na trh nový ultra tenký fotoaparát s 10násobným zoomem - COOLPIX S8000. Je jedním z nové řady fotoaparátů COOLPIX připravených pro letošní jaro a řadí se ke stylovým, ale výkonným modelům s HD videem, jehož tloušťka je pouhých 27,3 mm.

COOLPIX S8000 je ideální pro uživatele, kteří si žádají znamenitou kvalitu fotografií, ale přitom se nechtějí vláčet s rozměrným fotoaparátem nebo trávit čas nastavováním vhodných parametrů. Snadno využijete celou škálu automatických nastavení, včetně čtyř funkcí redukujících rozmazání záběru, rozlišení 14,2 megapixelů, rychlý start a pohotový systém automatického ostření, který odpovídá třídě digitálních zrcadlovek. A jestliže máte pocit, že statický snímek dostatečně nevystihne akční scénu, můžete zaznamenat videosekvenci v HD kvalitě pomocí tlačítka přímo určeného pro nahrávání videa. Funkce záznamu videa v HD kvalitě se stereofonním zvukem nabízí rozlišení 720p a záběr pořídí úctyhodnou rychlostí 30 snímků za sekundu.

Mark Pekelharing, produktový manažer řady spotřebitelských produktů u společnosti Nikon Europe B.V. tento produkt komentuje slovy: “Všechny vlastnosti, které tento model nabízí, širokoúhlým objektivem s 10násobným zoomem počínaje a čtyřmi funkcemi redukujícími neostrosti konče, byly zakomponovány do tohoto modelu, aby uživateli umožnily co největší požitek z bezstarostného fotografování. Tento model je pro toho, kdo nechce ztrácet čas studováním jak se co nastavuje, ale chce mít ty nejlepší snímky za každých okolností. Velmi důležitá je mobilita tohoto modelu, stejně jako jeho neuvěřitelně rychlá odezva. Takže to, co vidíte na displeji při stisknutí spouště, máte také na výsledném snímku.“

Výsoký výkon

Širokoúhlý objektiv NIKKOR s 10násobným zoomem a s ED skly dává ostré obrazové výsledky jak v případě statické fotografie, tak v případě video klipů v HD kvalitě. Svému uživateli poskytuje tvůrčí svobodu. Umožňuje pořídit makrozáběry již ze vzdálenosti 1 cm od objektu, jakož i působivé širokoúhlé záběry či fotografie vzdálených objektů přiblížených výkonným teleobjektivem.

Pokročilý zábleskový systém poskytuje při fotografování za nižší hladiny osvětlení výsledky, které působí přirozeným dojmem a jasný LCD monitor s úhlopříčkou 7,5 cm a rozlišením 921 tisíc bodů poskytuje lepší podmínky jak pro fotografování, tak pro prohlížení snímků. Minimalizuje reflexy i na přímém slunci.

Kreativní posuvník

COOLPIX S8000 je vybaven tzv. Kreativním posuvníkem, který představuje nový způsob úpravy snímků bez počítače. Jas, sytost barev a tónování je možné snadno upravit pomocí kruhového voliče, který zajistí, že se snímky budou zobrazovat přesně tak, jak chcete.

Prvotřídní kvalita obrazu

Model S8000 usnadňuje pořizování ostrých snímků díky čtyřem funkcím proti rozostření – dokonce i u pohybujících se objektů nebo při fotografování večerních nebo nočních scén bez stativu. Citlivost ISO 3200 snižuje riziko rozmazání snímků při fotografování rychle se pohybujících objektů nebo při fotografování za nedostatečného osvětlení a je doprovázena optickou redukcí vibrací (VR). Ta snižuje efekt chvění fotoaparátu, a to zejména při nedostatečném osvětlení nebo tehdy, když je fotoaparát nestabilní. Pokročilá detekce pohybu bude korigovat chvění fotoaparátu nebo objektu, což je skvělé, pokud v noci nebo v interiéru fotografujete sportovní scény. A nakonec je tady funkce výběru nejlepšího snímku (BSS), kdy fotoaparát pořídí maximálně 10 po sobě následujících fotografií a uloží jen tu nejostřejší.

Systém zpracování obrazu vychází z originálního konceptu společnosti Nikon, konceptu EXPEED. Baterie fotoaparátu je možné také nabíjet přes PC nebo laptop pomocí USB adaptéru.

Model COOLPIX S8000 má atraktivní hliníkový vzhled s pogumovanou ochrannou vrstvou pro lepší uchopení a je dostupný ve třech barvách: černé, hnědé a šampaňské stříbrné. Bude dostupný za maloobchodní cenu 6690 Kč.

Služba my Picturetown

Své snímky si nyní můžete jistě a bezpečně zálohovat pomocí služby my Picturetown, která umožňuje bezplatně ukládat a sdílet snímky on-line. Tuto službu vám přináší společnost Nikon. Snadné sdílení vzpomínek zachycených na fotografiích s přáteli a uspořádání cenných vzpomínek do on-line sbírek. Získáte 2 GB volného prostoru k uložení tisíců vzpomínek. Pokud potřebujete uložit více snímků, můžete své členství kdykoliv rozšířit na tzv. Zlatý účet.


Programování elektroniky: Detektor štěkotu, sousedovy vrtačky i padajících skleniček

Programování elektroniky: Detektor štěkotu, sousedovy vrtačky i padajících skleniček

** Paní Bledé doma štěkají psi, jak je sledovat za pár kaček? ** Dnes to zkusíme pomocí primitivního mikrofonu a Arduina ** Při velké zvukové amplitudě spustíme alarm a dorazí notifikace

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektroniku
Zadejte tajný kód a můžete hrát. V telefonech s Androidem je ukrytá fotbalová hra Mini Cup

Zadejte tajný kód a můžete hrát. V telefonech s Androidem je ukrytá fotbalová hra Mini Cup

** Google si občas ve vyhledávači připraví skryté animace či hry ** Tentokrát se týká fotbalového mistrovství světa ** Stačí do vyhledávače v mobilu zadat dvojici slov...

Martin Chroust
VyhledávačSmartphonyMobilní hry
Recenze hry Goat Simulator 3. Nezbedné kozy se vracejí

Recenze hry Goat Simulator 3. Nezbedné kozy se vracejí

Kozy opět útočí a terorizují tentokráte celý ostrov jménem San Angora. Zaslouží si vaši pozornost i podruhé, nebo jde o zbytečné pokračování již tak dost pochybné původní hry?

Jindřich Landa
Goat Simulator 3Recenze
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Výjimečný meteorit z Winchcombe prozrazuje původ vody na Zemi

Výjimečný meteorit z Winchcombe prozrazuje původ vody na Zemi

** Vědci provedli první laboratorní analýzy meteoritu z Winchcombe ** Zjistil, že obsahuje asi 10 procent vody, kterou si přinesl s sebou z vesmíru ** Tato voda je navíc svými parametry velmi podobná té pozemské

Stanislav Mihulka
MeteoritZeměVoda
Velký srovnávací test chytrých telefonů do 7 000 Kč. Slušná cena, kde už můžete chtít něco navíc

Velký srovnávací test chytrých telefonů do 7 000 Kč. Slušná cena, kde už můžete chtít něco navíc

Vybrali jsme sedm telefonů s cenou do 7 000 Kč. Jelikož tvoří nižší střední třídu, už od nich lze mít nějaká očekávání. Dají se také chápat jako telefony pro studenty, kteří mohou mít hluboko do kapsy, ale potřebují schopného digitálního parťáka.

Jakub Michlovský
Srovnávací testSmartphone
18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

** WhatsApp je jedna z nejrozšířenějších komunikačních aplikací ** Obsahuje mnoho skrytých funkcí, které vylepší používání ** Zde najdete tipy na ty nejužitečnější

Adam Kos
WhatsAppTipy a triky