Nikon Coolpix S3000: ultratenký fotoaparát

Nikon představil nový fotoaparát Coolpix S3000. Jedná se o supertenký a stylový digitální fotoaparát, který bude mít rozlišení 12 Mpx, širokoúhlý Nikkor objektiv se čtyřnásobným zoomem, zajímavostí je 19 mm tenké tělo z hliníkové slitiny. Na rozdíl od vyššího modelu S8000, nebude mít zabudovaný optický stabilizátor obrazu (VR), ale elektronický stabilizátor s označením eVR. Displej bude mít úhlopříčku 2,7 mm, nechybí automatická volba 16 motivových programů, funkce sledování objektu, detekce tváří či funkce změkčení pleti.

Předpokládaný termín uvedení na trh je polovina března, orientační cena 3 690 Kč, na výběr bude z mnoha barev.

S3000_BL_back.jpg

S3000_BL_front_lo.jpg 

S3000_ambience_1_xs.jpg


Zachyťte všechny akce všestranným fotoaparátem

12 megapixelů, širokoúhlý objektiv NIKKOR se 4násobným přiblížením a funkce pro snadné fotografování, to vše vtěsnáno do 19 mm tenkého kompaktního fotoaparátu.

 Společnost Nikon představila tenký a velmi stylový kompaktní fotoaparát S3000, který je součástí nové řady fotoaparátů COOLPIX uváděné na trh toto jaro. Nástupce nejprodávanějšího modelu S220 je plný funkcí, s nimiž je pořizování snímků zábavné a snadné za všech okolností.

Do super tenkého těla o tloušťce pouhých 19 mm je vtěsnán čip s rozlišením 12 megapixelů, širokoúhlý objektiv NIKKOR se 4násobným přiblížením, který je ideální, jestliže chcete dostat všechny své přátele na jeden snímek nebo naopak udělat detailní záběr, a monitor s úhlopříčkou 6,7 cm (2,7 palců), díky kterému je prohlížení snímků tak pohodlné. Fotoaparát poskytuje také řadu pokročilých funkcí pro fotografování, jako jsou čtyři funkce proti rozostření včetně elektronické redukce vibrací (eVR), které zajišťují brilantní snímky. Bez ohledu na to, zda jste na pláži, na zasněžených svazích nebo ve městě, automatická volba motivových programů se 16 režimy automaticky vybere ten nejvhodnější, kterým budete moci pořizovat skvělé snímky rychleji a snadněji. Dokonce nemusíte hlídat, jestli se fotografovaný objekt usmívá, samospoušť detekující úsměv jej automaticky rozezná a snímek pořídí v ten nejvhodnější moment.

Mark Pekelharing, produktový manažer řady spotřebitelských produktů u společnosti Nikon Europe B.V, vysvětluje: „Model S3000 je ideální pro ty, kteří hledají fotoaparát zábavný, šik a za skvělou cenu. A jak byste od Nikonu čekali, bude produkovat fantastické snímky. Od populárního předchůdce, modelu S220, zdědil svůj vzhled a směřuje k tomu, aby se stal u našich zákazníků dokonce ještě oblíbenějším, protože je vybaven dalšími funkcemi, mocnějším zoomem a to vše je uloženo v ještě menším těle. Model S3000 je perfektní, všestranný fotoaparát.“

Tenké a stylové tělo

Dokonce i se širokoúhlým objektivem NIKKOR se 4násobným přiblížením je model S3000 široký pouhých 19 mm. Díky malým rozměrům se snadno vejde do kapsy či kabelky a může být ve správnou dobu po ruce. A když budete chtít, můžete se pochlubit stylovým hliníkovým tělem dostupným v sedmi barvách: černé, šampaňské stříbrné, červené, modré, oranžové, purpurové a zelené.

Jděte do akce

S fotoaparátem S3000 je fotografování vždy zábavné, nemusíte ztrácet čas manuálním nastavováním těch správných parametrů, abyste po chvíli zjistili, že jste propásli úžasný záběr. Tlačítka jsou větší, takže je jejich ovládání pohotovější a snadnější, ovládání zoomu je snadno dostupné v horní části fotoaparátu, díky tomu se můžete plně soustředit na záběr. Systém zpracování obrazu vychází z originálního konceptu společnosti Nikon EXPEED. Baterie fotoaparátu je možné také nabíjet přes PC nebo laptop pomocí USB adaptéru.

Tento fotoaparát zajistí, aby vám při pořizování skvělé fotografie nestálo nic v cestě. LCD displej s úhlopříčkou 6,7 cm (2,7“) a antireflexním povrchem usnadňuje fotografování a sdílení snímků, dokonce i na přímém slunečním světle. Automatická volba motivových programů zajistí, abyste mohli zachytit to, co se kolem vás děje za každé situace a nemuseli měnit nastavení.

Perfektní snímky kdykoliv a kdekoliv

Model S3000 má řadu pokročilých automatických funkcí, které zajišťují, aby vaše snímky vypadaly přesně tak, jak chcete. Součástí systému inteligentního portrétu společnosti Nikon je řada pokročilých funkcí, které pomáhají vytvářet stále skvělé portréty. Systém autofokusu s detekcí tváří v záběru automaticky rozpoznává až 12 lidí, upraví zaostření a expozici. Funkce změkčení pleti automaticky detekuje a vyhlazuje tóny pleti fotografovaných osob tak, aby výsledek byl co nejlepší. A pokud se fotografovaný objekt pohybuje, můžete pomocí funkce sledování objektu zablokovat ostření na tento objekt a sledovat jej až do chvíle, kdy se rozhodnete stisknout spoušť.

V režimu Úsměv se závěrka uvolní automaticky v okamžiku, kdy se hlavní objekt usměje, zatímco funkce kontroly mrknutí automaticky vyfotografuje dva po sobě následující snímky a uloží ten, ve kterém má fotografovaná osoba obě oči otevřené. Jestliže někdo z fotografovaných lidí zavřel při stištění spouště oči, funkce varování před mrknutím vás hned upozorní na tuto skutečnost a vy můžete snímek zopakovat. A konečně funkce redukce efektu červených očí automaticky opravuje tento efekt ještě před uložením obrazu.

Model COOLPIX P3000 bude dostupný za maloobchodní cenu 3690 Kč.

Určitě si přečtěte

Články odjinud