Nikkor AF-S DX 55-300 f/4,5-5,6G ED VR

, 25. srpna 2010

Zároveň s novou digitální jednookou zrcadlovkou D3100 Nikon uvádí nový superteleobjektiv se zoomem – AF-S DX 55-300 f/4,5-5,6G ED VR.Rozsah ohniskových vzdáleností 55 mm až 300 mm (ekvivalent 82,5 mm až 450 mm u digitálních jednookých zrcadlovek formátu DX) umožňuje získat snímky vzdálených objektů ve velkém měřítku.

Vestavěná nejmodernější technologie redukce vibrací VR II (redukce vibrací druhé generace) zaručuje ostřejší snímky při fotografování z ruky.To je důležité zejména při použití delších časů závěrky a delších ohniskových vzdáleností, nebo při fotografování za nízké hladiny osvětlení.

Objektiv AF-S DX 55-300 f/4,5-5,6G ED VR je vybaven vestavěným ultrazvukovým zaostřovacím motorem Nikon (SWM).Ten zaručuje rychlé a tiché automatické zaostřování. Objektiv obsahuje i optické členy ze skel ED a optické členy z nových skel HRI (skla s vysokým indexem lomu) pomáhající k dosažení ostrých snímků i v náročných světelných podmínkách.Objektiv je vybaven těsněním okolo bajonetu, což znamená, že jej lze používat v libovolném prostředí beze strachu z vniknutí prachu a vlhkosti do objektivu nebo k obrazovému snímači fotoaparátu.

Zurab Kiknadze, Product Manager for Lenses, Accessories & Software u společnosti Nikon Europe BV, říká:„AF-S DX 55-300 f/4,5-5,6G ED VR je velmi praktický a ekonomický druhý objektiv k současnému standardnímu objektivu 18-55 mm dodávanému v sadě s tělem fotoaparátu, v kombinaci se kterým pokrývá všechny nejdůležitější ohniskové vzdálenosti pro fotografování blízkých i vzdálených objektů.Malé rozměry a lehká konstrukce činí z tohoto objektivu ideální volbu pro uživatele digitálních jednookých zrcadlovek kompaktních rozměrů.“

Objektiv se dodává včetně sluneční clony HB-57 zamezující vzniku závoje za silného osvětlení a pouzdra pro bezpečné uložení a transport. Objektiv bude dostupný rovněž v sadách s populárními digitálními jednookými zrcadlovkami Nikon. Doporučená cena objektivu by měla být 10 990 Kč.

První snímky nalezente na stránkách Nikonu.

Klepněte pro větší obrázek

Specifikace

Ohnisková vzdálenost

55 – 300 mm (ekvivalent 82,5-450 mm u kinofilmu)

Světelnost

f/4,5-5,6

Nejvyšší clonové číslo

f/22-29

Konstrukce objektivu

17 čoček/11 členů (včetně dvou optických členů z ED skel, tří asférických optických členů a jednoho optického členu s antireflexními vrstvami Nano Crystal Coat)

Obrazový úhel

28°50’-5°20’

Nejkratší zaostřitelná vzdálenost

1,4 m

Největší měřítko zobrazení

0,28×

Počet lamel clony

9 (s optimalizovaným tvarem)

Zaostřování

Autofokus se zabudovaným ultrazvukovým zaostřovacím motorem a manuální zaostřování

Průměr filtrového závitu

58 mm

Průměr × délka

Cca 76,5 × 123 mm

Hmotnost

Cca 530 g

Témata článku: Tiskové zprávy


20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola
Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

**Britský Serif vydal druhou generaci nástrojů rodiny Affinity. **Do portfolia přibyl Publisher pro iPad. **Nově si i koupíte všechny nástroje v jedné zvýhodněné licenci.

Petr Urban
Affinity PhotoFotografický software
Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

​Foťáky v mobilu jsou sice díky využití umělé inteligence čím dál výkonnější, stále však nedokážou nahradit, zejména co do kvality snímku, klasický fotoaparát s velkým obrazovým snímačem.

Jan PánekHelena Vyplelová
Průvodce nákupem
7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

Pokukujete po analogovém přístroji, s nímž byste si mohli vyzkoušet fotografování na film? Nebo si chcete vytvořit malou analogovou sbírku? Snadno ovladatelné kinofilmové kompakty vám mohou otevřít cestu do hlubin analogové fotografie.

Helena Vyplelová
Technika
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr BřezinaJan Pánek
Full-frame
6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software