Nikkor AF-S DX 55-300 f/4,5-5,6G ED VR

, 25. srpna 2010

Zároveň s novou digitální jednookou zrcadlovkou D3100 Nikon uvádí nový superteleobjektiv se zoomem – AF-S DX 55-300 f/4,5-5,6G ED VR.Rozsah ohniskových vzdáleností 55 mm až 300 mm (ekvivalent 82,5 mm až 450 mm u digitálních jednookých zrcadlovek formátu DX) umožňuje získat snímky vzdálených objektů ve velkém měřítku.

Vestavěná nejmodernější technologie redukce vibrací VR II (redukce vibrací druhé generace) zaručuje ostřejší snímky při fotografování z ruky.To je důležité zejména při použití delších časů závěrky a delších ohniskových vzdáleností, nebo při fotografování za nízké hladiny osvětlení.

Objektiv AF-S DX 55-300 f/4,5-5,6G ED VR je vybaven vestavěným ultrazvukovým zaostřovacím motorem Nikon (SWM).Ten zaručuje rychlé a tiché automatické zaostřování. Objektiv obsahuje i optické členy ze skel ED a optické členy z nových skel HRI (skla s vysokým indexem lomu) pomáhající k dosažení ostrých snímků i v náročných světelných podmínkách.Objektiv je vybaven těsněním okolo bajonetu, což znamená, že jej lze používat v libovolném prostředí beze strachu z vniknutí prachu a vlhkosti do objektivu nebo k obrazovému snímači fotoaparátu.

Zurab Kiknadze, Product Manager for Lenses, Accessories & Software u společnosti Nikon Europe BV, říká:„AF-S DX 55-300 f/4,5-5,6G ED VR je velmi praktický a ekonomický druhý objektiv k současnému standardnímu objektivu 18-55 mm dodávanému v sadě s tělem fotoaparátu, v kombinaci se kterým pokrývá všechny nejdůležitější ohniskové vzdálenosti pro fotografování blízkých i vzdálených objektů.Malé rozměry a lehká konstrukce činí z tohoto objektivu ideální volbu pro uživatele digitálních jednookých zrcadlovek kompaktních rozměrů.“

Objektiv se dodává včetně sluneční clony HB-57 zamezující vzniku závoje za silného osvětlení a pouzdra pro bezpečné uložení a transport. Objektiv bude dostupný rovněž v sadách s populárními digitálními jednookými zrcadlovkami Nikon. Doporučená cena objektivu by měla být 10 990 Kč.

První snímky nalezente na stránkách Nikonu.

Klepněte pro větší obrázek

Specifikace

Ohnisková vzdálenost

55 – 300 mm (ekvivalent 82,5-450 mm u kinofilmu)

Světelnost

f/4,5-5,6

Nejvyšší clonové číslo

f/22-29

Konstrukce objektivu

17 čoček/11 členů (včetně dvou optických členů z ED skel, tří asférických optických členů a jednoho optického členu s antireflexními vrstvami Nano Crystal Coat)

Obrazový úhel

28°50’-5°20’

Nejkratší zaostřitelná vzdálenost

1,4 m

Největší měřítko zobrazení

0,28×

Počet lamel clony

9 (s optimalizovaným tvarem)

Zaostřování

Autofokus se zabudovaným ultrazvukovým zaostřovacím motorem a manuální zaostřování

Průměr filtrového závitu

58 mm

Průměr × délka

Cca 76,5 × 123 mm

Hmotnost

Cca 530 g

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

45 Adam Kos

Fujifilm X-T3: výkonnější po všech stránkách

Fujifilm X-T3: výkonnější po všech stránkách

Nový snímač, procesor, inovovaný autofokus, vylepšené možnosti natáčení videa, detailnější hledáček a dotykový displej… Seznamte se s poslední generací top modelů systému Fujifilm X.

46 Helena Vyplelová

Vybrali jsme nejlepší kompaktní fotoaparáty, které se dnes vyplatí koupit

Vybrali jsme nejlepší kompaktní fotoaparáty, které se dnes vyplatí koupit

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

27 Helena Vyplelová

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Proč s sebou nosit mobil a digitál, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

27 Petr Březina

Deset bezzrcadlovek, které byste chtěli pod stromeček

Deset bezzrcadlovek, které byste chtěli pod stromeček

Bezzrcadlovky jsou skladné a výkonné fotoaparáty s možností výměny objektivu podle fotografické situace. Připravili jsme přehled nejlepších bezzrcadlovek, které stojí za zvážení.

35 Helena Vyplelová