Night Sight z Google Pixelů je dostupný pro iPhony. Vděčí za to aplikaci NeuralCam Night Photo

29. srpna 2019
TWEET SDÍLET

NeuralCam Night Photo používá strojové učení a různé pokročilé algoritmy k tomu, aby na iPhonu nabídla režim Night Sight známý z telefonů Google Pixel. Tato technologie pracuje na transformaci velmi slabých světel pouze za pomoci softwaru, a to navíc bez nutnosti použití stativu.

Aplikace se nehodí pro běžné fotografovaní, ale specializuje se na velmi tmavé scény v interiéru i exteriéru, které udělá jasnější, ostřejší a výrazně barevnější. Celý proces tvorby fotografie probíhá tak, že po stisku spouště se zachytí různý počet fotografií, které se následně inteligentně spojí v jednu. Také proto zpracování fotografie chvíli trvá. Nepočítejte tak s možností střílení jednoho snímku za druhým.

Celková doba je samozřejmě závislá nejen na složitosti scény, ale také na výkonu vašeho zařízení, kterým musí být alespoň iPhone 6 s iOS 12 nebo novějším. Aplikace funguje nejen s hlavní kamerou iPhonů, ale i s tou čelní (vyjma modelů iPhone 6s a 6s Plus). Máte-li o ni zájem, aktuálně si ji z App Storu můžete nainstalovat za zaváděcí cenu 79 Kč. Ve vašem zařízení pak zabere kolem 170 MB.

Témata článku: Software, Fotomobily, Fotoaplikace, iPhone, iOS

Určitě si přečtěte

Fujifilm X-T30: Výkon ve stylovém kompaktním těle [test]

Fujifilm X-T30: Výkon ve stylovém kompaktním těle [test]

V dnešním testu se zaměříme na třetí generaci pokročilých APS-C bezzrcadlovek Fujifilmu. Model X-T30 sdílí podstatné vlastnosti s vlajkovou lodí systému Fujifilmem X-T3. Co vše fotoaparát zvládne a k čemu se hodí?

12 Helena Vyplelová

9 jednoduchých fotografických triků, na doma i ven

9 jednoduchých fotografických triků, na doma i ven

Ani během pošmourných zimních dní nemusejí fotografové zahálet. Tradiční, osvědčené fotografické postupy si mohou zpestřit několika zajímavými experimenty, aniž by bylo nutné investovat do drahého studiového vybavení…

5 Helena Vyplelová

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

52 Adam Kos

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

28 Petr Březina