Night Sight z Google Pixelů je dostupný pro iPhony. Vděčí za to aplikaci NeuralCam Night Photo

29. srpna 2019
TWEET SDÍLET

NeuralCam Night Photo používá strojové učení a různé pokročilé algoritmy k tomu, aby na iPhonu nabídla režim Night Sight známý z telefonů Google Pixel. Tato technologie pracuje na transformaci velmi slabých světel pouze za pomoci softwaru, a to navíc bez nutnosti použití stativu.

Aplikace se nehodí pro běžné fotografovaní, ale specializuje se na velmi tmavé scény v interiéru i exteriéru, které udělá jasnější, ostřejší a výrazně barevnější. Celý proces tvorby fotografie probíhá tak, že po stisku spouště se zachytí různý počet fotografií, které se následně inteligentně spojí v jednu. Také proto zpracování fotografie chvíli trvá. Nepočítejte tak s možností střílení jednoho snímku za druhým.

Celková doba je samozřejmě závislá nejen na složitosti scény, ale také na výkonu vašeho zařízení, kterým musí být alespoň iPhone 6 s iOS 12 nebo novějším. Aplikace funguje nejen s hlavní kamerou iPhonů, ale i s tou čelní (vyjma modelů iPhone 6s a 6s Plus). Máte-li o ni zájem, aktuálně si ji z App Storu můžete nainstalovat za zaváděcí cenu 79 Kč. Ve vašem zařízení pak zabere kolem 170 MB.

Témata článku: Software, Fotomobily, Fotoaplikace, iPhone, iOS

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

29 Petr Březina

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Portrétní fotografie je jedním z nejrozšířenějších témat především mezi amatérskými fotografy. V našem okolí je spousta zajímavých osob, které by stály za vyfocení. Vyfotit je ale tak, aby byla fotka dobrá a aby měla atmosféru, nemusí být úplně jednoduché.

3 Petr Březina

Canon EOS M6 II: Poddajný, nenápadný a výkonný [test]

Canon EOS M6 II: Poddajný, nenápadný a výkonný [test]

Canon EOS M6 II je pokročilá bezzrcadlovka, která by svými parametry mohla vyhovovat jak začátečníkům, tak pokročilým fotografům. Co je na tom pravdy? Čtěte v našem testu.

9 Helena Vyplelová