Night Sight z Google Pixelů je dostupný pro iPhony. Vděčí za to aplikaci NeuralCam Night Photo

29. srpna 2019
TWEET SDÍLET

NeuralCam Night Photo používá strojové učení a různé pokročilé algoritmy k tomu, aby na iPhonu nabídla režim Night Sight známý z telefonů Google Pixel. Tato technologie pracuje na transformaci velmi slabých světel pouze za pomoci softwaru, a to navíc bez nutnosti použití stativu.

Aplikace se nehodí pro běžné fotografovaní, ale specializuje se na velmi tmavé scény v interiéru i exteriéru, které udělá jasnější, ostřejší a výrazně barevnější. Celý proces tvorby fotografie probíhá tak, že po stisku spouště se zachytí různý počet fotografií, které se následně inteligentně spojí v jednu. Také proto zpracování fotografie chvíli trvá. Nepočítejte tak s možností střílení jednoho snímku za druhým.

Celková doba je samozřejmě závislá nejen na složitosti scény, ale také na výkonu vašeho zařízení, kterým musí být alespoň iPhone 6 s iOS 12 nebo novějším. Aplikace funguje nejen s hlavní kamerou iPhonů, ale i s tou čelní (vyjma modelů iPhone 6s a 6s Plus). Máte-li o ni zájem, aktuálně si ji z App Storu můžete nainstalovat za zaváděcí cenu 79 Kč. Ve vašem zařízení pak zabere kolem 170 MB.

Témata článku: Fotografický software, Fotoaparáty, Fotomobily, iPhone, Fotoaplikace, iOS, Digitální fotoaparáty na Heureka.cz