Newspaper Navigator nabídne více jak milion a půl novinových fotografií

1. října 2020
TWEET SDÍLET

Newspaper Navigator je on-line knihovna čítající na 16,3 milionů novinových stránek, z nichž 1,5 milionu obsahuje fotografie. Pokrývá období mezi lety 1900 a 1963 a na pár kliknutí vám poskytne spoustu historických novinových fotografií a článků. Zdarma.

Tento „Novinový navigátor“ je součástí projektu Chronicling America v Library of Congres (Kongresová knihovna). V podstatě se jedná o databázi digitalizovaných novinových stránek, které můžete dle libosti procházet. I když existuje již nějakou dobu, nově nabízí vyhledávání a zobrazování pouze přítomných novinových fotografií.

Za vším stojí Benjamin Charlese Germain Lee, který v rámci programu LoC 2020 Innovator in Residence vymyslel algoritmus založený na umělé inteligenci rozpoznávající různé objekty. Umí tak rozlišit, zda se na dané stránce vyskytuje pouze text, fotografie, mapa, skica či ilustrace. Vyhledávat lze nejen podle klíčových slov, ale třeba i určením daného časového období.

Témata článku: Kultura, Technologie


Recenze herní myši Cooler Master MM731. Svižnost v jednoduchém balení

Recenze herní myši Cooler Master MM731. Svižnost v jednoduchém balení

Novinka od Cooler Masteru klame tělem a nabízí perfektní hardware v kombinaci s jednoduchým designem.

Michal Maliarov
Herní myšRecenze
Bitcoin je populární, ale rigidní. Kryptoměnou, která umí úplně všechno, bude Ethereum 2.0

Bitcoin je populární, ale rigidní. Kryptoměnou, která umí úplně všechno, bude Ethereum 2.0

** Ethereum ve středu čeká aktualizace Altair ** Je součástí přechodu na novou generaci příští rok ** Eth2 slibuje rychlost a žádné náročné těžení

Jakub Čížek
EthereumKryptoměnyTechnologie