Neumíme mazat špatné fotky z mobilu, ukazuje analýza Avastu

2. října 2019
TWEET SDÍLET

Češi neumějí fotit mobilem. Anebo alespoň nechtějí fotky sami třídit a mazat ty nepovedené. Vyplývá to z průzkumu Avastu, podle kterého mají lidé ve svých telefonech v průměru 200 zbytečných fotografií. Česko je v žebříčku zkoumaných zemí v první polovině.

Tisícovka snímků

Běžný uživatel má na svém mobilu necelou tisícovku uložených fotografií. 22 % z nich má špatnou kvalitu. Jsou buď rozmazané, tmavé, anebo se jedná o duplikáty. Necelých 300 fotek ukládá WhatsApp, v necelé stovce případů se pak jedná o uložené snímky obrazovky.

I když by se mohlo zdát, že nejvíce fotek uloží ti nejmladší, opak je pravdou. Vede naopak věková skupina 25-44 let. Ti mladší umějí svá úložiště buď uklízet, anebo sdílejí fotky jen na efemérních službách, ze kterých brzy zmizí (Snapchat, Instagram Stories apod.).

Hlavně fotky dětí

„Proč si uživatelé nechávají špatné fotky? Lidé v této věkové skupině jsou často rodiče, kteří si pořizují spousty fotografií svých dětí. Pak se nemohou přimět vymazat ty, které nejsou dokonalé, nebo jednoduše nemají čas zpětně snímky procházet. To je ostatně problém mnoha z nás,“ dodává produktový manažer Avastu Sandro Villinger.

Průzkum také ukázal, že ženy pořizují o 24 % fotografií více než muži. V telefonu tak mají v průměru 1053 snímků, zatímco muži jich mají přibližně o 200 méně, tedy 851.

Zdrojem analýzy Avastu byla anonymizovaná data 6 milionů uživatelů aplikace Avast Cleanup pro Android a jablečné systémy. Avast jejich fotografie analyzoval po dobu šesti měsíců od prosince 2018 do června 2019.

Zdroj: tisková zpráva

Témata článku: Software, Fotomobily

Určitě si přečtěte

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

Dobrou fotografii poznáte jednoduše podle toho, že vás na první pohled něčím zaujme, to „něco“ však obvykle nejste schopni snadno popsat. Ve valné většině případů se totiž takový snímek vyznačuje povedenou kompozicí.

1 Petr Březina

Fotografie týdne: Zázrak a jeho různé podoby

Fotografie týdne: Zázrak a jeho různé podoby

Říci, co je to vlastně zázrak, je velice problematické. Zázrak je etymologicky to, co se stane za zrakem.

Michal Černý

Fotografie týdne: Kukačka v temném lese

Fotografie týdne: Kukačka v temném lese

Jan Amos Komenský ve svých spisech opakovaně zdůrazňuje dva podstatné motivy – totiž harmonii světa a pansofii, což jsou ale témata, která spolu úzce souvisí.

Michal Černý

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

29 Petr Březina