https://www.shutterstock.com/image-photo/woman-taking-dangerous-selfie-on-railway-718688584?src=CWDMD8rmVZbH-1STdwHE5A-2-24&irgwc=1&utm_medium=Affiliate&utm_campaign=Skimbit%20Ltd.&utm_source=10078&utm_term =

https://www.shutterstock.com/image-photo/woman-taking-dangerous-selfie-on-railway-718688584?src=CWDMD8rmVZbH-1STdwHE5A-2-24&irgwc=1&utm_medium=Affiliate&utm_campaign=Skimbit%20Ltd.&utm_source=10078&utm_term=

GripTight PRO TelePod lze použít také jako grip a selfie tyč.

GripTight PRO TelePod lze použít také jako grip a selfie tyč.

GripTight PRO TelePod lze použít také jako grip a selfie tyč.
8
Fotogalerie

Neumíme mazat špatné fotky z mobilu, ukazuje analýza Avastu

Češi neumějí fotit mobilem. Anebo alespoň nechtějí fotky sami třídit a mazat ty nepovedené. Vyplývá to z průzkumu Avastu, podle kterého mají lidé ve svých telefonech v průměru 200 zbytečných fotografií. Česko je v žebříčku zkoumaných zemí v první polovině.

Tisícovka snímků

Běžný uživatel má na svém mobilu necelou tisícovku uložených fotografií. 22 % z nich má špatnou kvalitu. Jsou buď rozmazané, tmavé, anebo se jedná o duplikáty. Necelých 300 fotek ukládá WhatsApp, v necelé stovce případů se pak jedná o uložené snímky obrazovky.

I když by se mohlo zdát, že nejvíce fotek uloží ti nejmladší, opak je pravdou. Vede naopak věková skupina 25-44 let. Ti mladší umějí svá úložiště buď uklízet, anebo sdílejí fotky jen na efemérních službách, ze kterých brzy zmizí (Snapchat, Instagram Stories apod.).

Hlavně fotky dětí

„Proč si uživatelé nechávají špatné fotky? Lidé v této věkové skupině jsou často rodiče, kteří si pořizují spousty fotografií svých dětí. Pak se nemohou přimět vymazat ty, které nejsou dokonalé, nebo jednoduše nemají čas zpětně snímky procházet. To je ostatně problém mnoha z nás,“ dodává produktový manažer Avastu Sandro Villinger.

Průzkum také ukázal, že ženy pořizují o 24 % fotografií více než muži. V telefonu tak mají v průměru 1053 snímků, zatímco muži jich mají přibližně o 200 méně, tedy 851.

Zdrojem analýzy Avastu byla anonymizovaná data 6 milionů uživatelů aplikace Avast Cleanup pro Android a jablečné systémy. Avast jejich fotografie analyzoval po dobu šesti měsíců od prosince 2018 do června 2019.

Zdroj: tisková zpráva

Určitě si přečtěte

Články odjinud