Nepřesvědčivý duál: Kodak EasyShare V610 (recenze)

31. července 2006
TWEET SDÍLET
Nepřesvědčivý duál: Kodak EasyShare V610 (recenze)
Druhý „dvoučočkový“ fotoaparát na světě, šestimegapixelový EasyShare V610, uvedl Kodak pod označením „světově nejmenší 10× zoom“. Nejedná se však o ultrazoom v pravém slova smyslu, neboť rozsah 38–380 mm je rozdělen mezi dva objektivy.

Kompaktní EasyShare V610 s duálním objektivem je sice expoziční automat, výrobce však jistě kromě amatérského zacílení pošilhával také po vyučených „střeďácích“, kteří v mnohých situacích uvítají vedle zrcadlovky záložní digitál. Jak ukázaly naše testy, tato cesta pravděpodobně nebude tou pravou ořechovou. Fotoaparát má samozřejmě mnoho kladných vlastností, ať už se jedná o jeho skladnost, pohotovou práci, české menu či integrovanou bezdrátovou technologii Bluetooth, která se možná v budoucnu stane standardem kapesních digitálů.

Žádné funkce však nemohou triumfovat, pokud přístroj není vybaven dobrou optikou – „vé šestsetdesítka“ bojuje nejen se špatným rozlišením lph, ale také s chromatickou vadou, problematická je i otázka šumu. Navíc – tento model nemá tak excelentní displej, jak by se na jeho velikost a vysoké rozlišení 230 tisíc pixelů slušelo.

Zdá se, že Kodak si od svého „nepravého“ ultrazoomu mnoho sliboval, tváří v tvář realitě je ale tento model spíše zklamáním. Jeho poměr cena/výkon není adekvátní.

Plusy:

  • reálný histogram
  • české menu
  • rychlost
  • Bluetooth

Mínusy:

  • rozlišení optiky
  • chromatická vada
  • zrnitost displeje
  • práce firmwaru

Cena:

  • 13 990 Kč vč. DPH

Zdroj:

Kodak Czech
tel.: 236 100 100
www.kodak.cz

 

Témata článku: Testy, Kodak

Určitě si přečtěte

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Technika
Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Uživatelé Instagramu udělají pro lajky cokoli, nehledě na to, jak je to nebezpečné nebo hloupé.

Petr Březina

Petr Březina
Instagram