Nejlepší produkty roku 2007 na poli digifotografie

Společně s redakcí časopisu DIGIfoto jsme vybrali tři nejlepší produkty, které jsme v roce 2007 otestovali.

Stejně jako v několika předchozích letech, tak i letos udělovalo vydavatelství Computer Press ocenění Nejlepší produkt roku 2007. Každá z celkem jedenácti redakcí vybrala tři firmy a tři produkty, které považuje ve „svém oboru“ za nejlepší.

Za redakci časopisu DIGIfoto a internetového serveru DIGIarena.cz předávali ocenění šéfredaktoři Petr Lindner a Petr Březina.

Digitální zrcadlovkou roku se stal Canon EOS 40D, a to především za vynikající obrazovou kvalitu a funkčnost. Ačkoliv není fotoaparát převratnou novinkou v portfoliu výrobce, inovace oproti předchozí generaci (Canon EOS 30D) jsou natolik zajímavé, že si ocenění zaslouží.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud si neumíte představit fotografování bez blesku, pak by vaší pozornosti jistě neměl uniknout systémový blesk Metz Mecablitz 58 AF-1 digital, který je určen pro použití se zrcadlovkami Nikon a Canon. Krom podpory s nejnovějšími modely digitálních fotoaparátů si zachovává i zpětnou kompatibilitu s analogovými přístroji.

Klepněte pro větší obrázek

A do třetice všeho dobrého se sešlo u objektivu AF-S VR Micro Nikkor 105 mm F2,8 G ED, který patří ve své třídě k tomu nejlepšímu, co na trhu je. Řezavá ostrost detailů je podepřená vynikajícím přenosem kontrastu, sférické zkreslení či vinětace v podstatě neexistují.

Klepněte pro větší obrázek

Rozhodování nebylo jednoduché, především díky tomu, že nám za celý rok 2007 prošlo rukama obrovské množství výrobků. Všem oceněným ještě jednou blahopřejeme.

Témata článku: Časopis DIGIfoto