Nejlepší produkty roku 2006 podle DIGIfota a DIGIareny

Stejně jako v několika předchozích letech, tak i letos udělovalo vydavatelství Computer Press ocenění Nejlepší produkt roku 2006. Každá z celkem jedenácti redakcí vybrala tři firmy a tři produkty, které považuje ve svém oboru za nejlepší.

Za redakci časopisu DIGIfoto a internetového serveru DIGIarena.cz předávali ocenění šéfredaktoři Petr Lindner a Petr Březina.

Digitálním kompaktem roku se stal Canon PowerShot G7, a to především za vynikající obrazovou kvalitu a funkčnost. Na tomto fotoaparátu oceňujeme zejména kvalitní obrazový výstup v kombinaci s kompaktními rozměry. Ačkoliv je aparát diametrálně odlišný od svého předchůdce PowerShotu G6, je v současné době špičkou mezi pokročilými kompaktními digitály.

Ocenění Digitální zrcadlovka roku 2006 získal fotoaparát Nikon D80. Podle našeho názoru se v tomto modelu snoubí to nejlepší z amatérské třídy společně s prvky, které známe z profesionálních digitálních zrcadlovek o několik řádů dražších.

Klepněte pro větší obrázek
Šéfredaktoři a zástupci oceněných firem

Jelikož by nám byla zrcadlovka bez objektivu prakticky k ničemu, vybrali jsme i Standardní zoom roku 2006, tím se stal objektiv Tamron SP AF 17–50 mm F2,8. O svém vítězství nás přesvědčil vynikající obrazovou kvalitou, která je vzhledem k příznivé ceně bezkonkurenční.

Rozhodování nebylo jednoduché, především díky tomu, že nám za celý rok 2006 prošlo rukama obrovské množství výrobků. Všem oceněným ještě jednou blahopřejeme.

Témata článku: O DIGIareně


Velký špatný. Windows 11 mohou snižovat výkon PC až o čtvrtinu. Hlavně kvůli bezpečnosti

Velký špatný. Windows 11 mohou snižovat výkon PC až o čtvrtinu. Hlavně kvůli bezpečnosti

** Výkon PC je ve Windows 11 nižší než ve Windows 10 ** Důvodem jsou chybějící optimalizace pro AMD a nový typ ochrany ** Realita je ale ještě trochu složitější

Lukáš Václavík
Windows 11Windows 10IntelAMD
Recenze venkovní IP kamery TP-Link Tapo C310. Odolá nepřízni a vidí i ve tmě

Recenze venkovní IP kamery TP-Link Tapo C310. Odolá nepřízni a vidí i ve tmě

Kamery Tapo jsou zajímavé svou cenou, funkcionalitou, ale i jednoduchostí. Stejně je tomu i u modelu, který je určený pro provoz ve venkovním prostředí, aby vám mohl ohlídat třeba dům či chatu.

Antonín Trčálek
KameraBezpečnost
Sledujte start rakety Atlas 5 se sondou Lucy

Sledujte start rakety Atlas 5 se sondou Lucy

Jiří Černý
Vesmírné starty