Nejlepší produkty roku 2006 podle DIGIfota a DIGIareny

Stejně jako v několika předchozích letech, tak i letos udělovalo vydavatelství Computer Press ocenění Nejlepší produkt roku 2006. Každá z celkem jedenácti redakcí vybrala tři firmy a tři produkty, které považuje ve svém oboru za nejlepší.

Za redakci časopisu DIGIfoto a internetového serveru DIGIarena.cz předávali ocenění šéfredaktoři Petr Lindner a Petr Březina.

Digitálním kompaktem roku se stal Canon PowerShot G7, a to především za vynikající obrazovou kvalitu a funkčnost. Na tomto fotoaparátu oceňujeme zejména kvalitní obrazový výstup v kombinaci s kompaktními rozměry. Ačkoliv je aparát diametrálně odlišný od svého předchůdce PowerShotu G6, je v současné době špičkou mezi pokročilými kompaktními digitály.

Ocenění Digitální zrcadlovka roku 2006 získal fotoaparát Nikon D80. Podle našeho názoru se v tomto modelu snoubí to nejlepší z amatérské třídy společně s prvky, které známe z profesionálních digitálních zrcadlovek o několik řádů dražších.

Klepněte pro větší obrázek
Šéfredaktoři a zástupci oceněných firem

Jelikož by nám byla zrcadlovka bez objektivu prakticky k ničemu, vybrali jsme i Standardní zoom roku 2006, tím se stal objektiv Tamron SP AF 17–50 mm F2,8. O svém vítězství nás přesvědčil vynikající obrazovou kvalitou, která je vzhledem k příznivé ceně bezkonkurenční.

Rozhodování nebylo jednoduché, především díky tomu, že nám za celý rok 2006 prošlo rukama obrovské množství výrobků. Všem oceněným ještě jednou blahopřejeme.

Témata článku: O DIGIareně

Určitě si přečtěte

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

3 Adam Kos