Lenspen (150 Kč):  Prachu či otisků prstů se po nějaké době používání objeví na fotoaparátu obvykle nemálo. Nejjednodušším způsobem, jak se jich zbavit, je použít tzv. lesnpen – jednoduché čistítko, které má na jedné straně vysouvací štěteček a na druhé malou plošku potaženou semišem.

Lenspen (150 Kč): Prachu či otisků prstů se po nějaké době používání objeví na fotoaparátu obvykle nemálo. Nejjednodušším způsobem, jak se jich zbavit, je použít tzv. lesnpen – jednoduché čistítko, které má na jedné straně vysouvací štěteček a na druhé malou plošku potaženou semišem.

 Lenspen:  Lenspen by měl být součástí každé fotobrašny. Pokud jste zvláště choulostiví na své vybavení, doporučujeme ještě přikoupit čistící hadřík na optiku a případně i ofukovací balonek.

Lenspen: Lenspen by měl být součástí každé fotobrašny. Pokud jste zvláště choulostiví na své vybavení, doporučujeme ještě přikoupit čistící hadřík na optiku a případně i ofukovací balonek.

Odrazka ve variantě 5 v 1 je multifunkčním kouskem, jelikož ji můžete používat prakticky ve všech situacích bez omezení. Pro případ, že potřebujete vysvítit pouze obličej, bude dostatečný průměr i kolem 60 cm, pro nasvícení poloviny postavy už sáhněte po velikosti 80–100 cm.

Odrazka ve variantě 5 v 1 je multifunkčním kouskem, jelikož ji můžete používat prakticky ve všech situacích bez omezení. Pro případ, že potřebujete vysvítit pouze obličej, bude dostatečný průměr i kolem 60 cm, pro nasvícení poloviny postavy už sáhněte po velikosti 80–100 cm.

 Vodováha (200 Kč):  Většina stativů je již v současné době vybavena alespoň jednou vodováhou, pro snadnější nastavení fotoaparátu do roviny. U lepších stativů najdete vodováhy i tři. Pokud ale váš stativ vodováhu nemá, pak jistě oceníte její miniaturní provedení do sáněk blesku.

Vodováha (200 Kč): Většina stativů je již v současné době vybavena alespoň jednou vodováhou, pro snadnější nastavení fotoaparátu do roviny. U lepších stativů najdete vodováhy i tři. Pokud ale váš stativ vodováhu nemá, pak jistě oceníte její miniaturní provedení do sáněk blesku.

 Vodováha:  Variant tohoto typu vodováhy je poměrně velké množství od zcel malinkých, které mohou zároveň sloužit jako krytka bleskových sáněk až po větší modely v podobě kostky, která však trčí nad optickým hranolem. Vodováhu v tomto provedení přijde vhod zvláště tehdy, když například usadíte fotoaparát do pytlíku s pískem a potřebujete jej mít v rovině.  

Vodováha: Variant tohoto typu vodováhy je poměrně velké množství od zcel malinkých, které mohou zároveň sloužit jako krytka bleskových sáněk až po větší modely v podobě kostky, která však trčí nad optickým hranolem. Vodováhu v tomto provedení přijde vhod zvláště tehdy, když například usadíte fotoaparát do pytlíku s pískem a potřebujete jej mít v rovině. 

 Čisticí sada Zeiss (680 Kč):  Každý fotoaparát si zaslouží udržovat v čistotě nejen uvnitř, kde je velmi citlivý obrazový snímač a případná smítka prachu by mohla zkazit fotografii. Také vnější čistota je důležitá, a to nejen kvůli čistému pohledu do hledáčku, ale také kvůli jistějšímu úchopu, hladkému chodu otáčecích prstenců nebo pevnému stisku tlačítek.

Čisticí sada Zeiss (680 Kč): Každý fotoaparát si zaslouží udržovat v čistotě nejen uvnitř, kde je velmi citlivý obrazový snímač a případná smítka prachu by mohla zkazit fotografii. Také vnější čistota je důležitá, a to nejen kvůli čistému pohledu do hledáčku, ale také kvůli jistějšímu úchopu, hladkému chodu otáčecích prstenců nebo pevnému stisku tlačítek.

 Univerzální ramenní popruh Peak Design Slide (1 700 Kč):  Peak Design nabízí popruhy ve dvou velikostech a šířkách, avšak jinak jsou konstrukčně zcela shodné – ve střední části popruhu je skryté polstrování pro pohodlné celodenní nošení aparátu na krku, použitý materiál je hladká umělá tkanina, která velmi dobře klouže po oblečení a uchycení fotoaparátu je realizováno pomocí tzv. kotviček, díky nim je možné popruh rychle odepnout z fotoaparátu případně změnit způsob jeho upnutí.

Univerzální ramenní popruh Peak Design Slide (1 700 Kč): Peak Design nabízí popruhy ve dvou velikostech a šířkách, avšak jinak jsou konstrukčně zcela shodné – ve střední části popruhu je skryté polstrování pro pohodlné celodenní nošení aparátu na krku, použitý materiál je hladká umělá tkanina, která velmi dobře klouže po oblečení a uchycení fotoaparátu je realizováno pomocí tzv. kotviček, díky nim je možné popruh rychle odepnout z fotoaparátu případně změnit způsob jeho upnutí.

 Softbox pro externí blesk JJC (500 Kč):  Externí blesky jsou velmi praktickým pomocníkem, ovšem vyzářené světlo nepatří zrovna mezi nejpříjemnější, záblesk je silný a ostrý, tvoří tvrdé stíny a při nevhodném použití dokáže zcela rozbít atmosféru fotky. Jednou z cest k úspěchu je použití difúzního nástavce, s jehož pomocí můžete zábleskové světlo změkčit, redukovat množství stínů a dosáhnout tak lepších výsledků. 

Softbox pro externí blesk JJC (500 Kč): Externí blesky jsou velmi praktickým pomocníkem, ovšem vyzářené světlo nepatří zrovna mezi nejpříjemnější, záblesk je silný a ostrý, tvoří tvrdé stíny a při nevhodném použití dokáže zcela rozbít atmosféru fotky. Jednou z cest k úspěchu je použití difúzního nástavce, s jehož pomocí můžete zábleskové světlo změkčit, redukovat množství stínů a dosáhnout tak lepších výsledků. 

 Expozimetr Sekonic L-308X-U (6 000 Kč):  Sekonic patří mez tradiční výrobce expozimetrů, a to jak v analogovém, tak digitálním provedení. Model L-308X navíc může posloužit i jako flashmetr, je vybavený posuvnou světelnou polokoulí a dokáže měřit okolní světlo i odražené světlo pod úhlem 40°.

Expozimetr Sekonic L-308X-U (6 000 Kč): Sekonic patří mez tradiční výrobce expozimetrů, a to jak v analogovém, tak digitálním provedení. Model L-308X navíc může posloužit i jako flashmetr, je vybavený posuvnou světelnou polokoulí a dokáže měřit okolní světlo i odražené světlo pod úhlem 40°.

 Difuzní stan (600 Kč):  Fotografování malých předmětů, makrofotografie nebo produktová fotografie se obvykle neobejde bez vhodného pozadí. Difuzní stan je ideální nástroj. Můžete kolem něj rozmístit prakticky jakýkoli zdroj světla, které bude uvnitř díky mléčnému materiálu stěn krásně rozptýlené. 

Difuzní stan (600 Kč): Fotografování malých předmětů, makrofotografie nebo produktová fotografie se obvykle neobejde bez vhodného pozadí. Difuzní stan je ideální nástroj. Můžete kolem něj rozmístit prakticky jakýkoli zdroj světla, které bude uvnitř díky mléčnému materiálu stěn krásně rozptýlené. 

 Difuzní stan:  Uvnitř stanu najdete i kus látky, kterou můžete použít pro vytvoření nekonečného pozadí. Rozměrově je výběr stanu vždy na vás, raději však vždy kupujte o něco větší.

Difuzní stan: Uvnitř stanu najdete i kus látky, kterou můžete použít pro vytvoření nekonečného pozadí. Rozměrově je výběr stanu vždy na vás, raději však vždy kupujte o něco větší.

 Paměťová karta SanDisk 32GB Extreme PRO UHS-II SDXC (1 800 Kč):  Narůstající rozlišení snímačů ve fotoaparátech a zvyšující se rychlost sériového snímání, která je u pokročilých modelů doplněna možností záznamu videa ve 4k rozlišení znamenají obrovské datové toky při ukládání snímků nebo videa.

Paměťová karta SanDisk 32GB Extreme PRO UHS-II SDXC (1 800 Kč): Narůstající rozlišení snímačů ve fotoaparátech a zvyšující se rychlost sériového snímání, která je u pokročilých modelů doplněna možností záznamu videa ve 4k rozlišení znamenají obrovské datové toky při ukládání snímků nebo videa.

 Paměťová karta SanDisk 32GB Extreme PRO UHS-II SDXC:  Řada paměťových karet SDXC zařazených do modelové řady Extreme Pro je vynikající především pro svou rychlost zápisu, která dosahuje 300 MB/s. Takto vysokou rychlost si sice užijete pouze u digitálů podporujících karty typ UHS II

Paměťová karta SanDisk 32GB Extreme PRO UHS-II SDXC: Řada paměťových karet SDXC zařazených do modelové řady Extreme Pro je vynikající především pro svou rychlost zápisu, která dosahuje 300 MB/s. Takto vysokou rychlost si sice užijete pouze u digitálů podporujících karty typ UHS II

 Stativ Manfrotto Befree (4 30 Kč):  Jedná se o lehký a velmi skladný stativ určený především na fotovýlety či cestování. Stativ Befree se dodává v setu s kulovou hlavou, která používá standardní rychloupínací destičku Manfrotto 200PL. Samotná hlava se dá samozřejmě odšroubovat a vyměnit.

Stativ Manfrotto Befree (4 30 Kč): Jedná se o lehký a velmi skladný stativ určený především na fotovýlety či cestování. Stativ Befree se dodává v setu s kulovou hlavou, která používá standardní rychloupínací destičku Manfrotto 200PL. Samotná hlava se dá samozřejmě odšroubovat a vyměnit.

 Stativ Manfrotto Befree:  Befree má velmi specifickou konstrukci, nohy stativu je možné pomocí jednoduchého zámku aretovat ve dvou polohách, podle toho, jak nízko se potřebujete se stativem dostat. Třetí poloha slouží ke složení stativu do transportní polohy.

Stativ Manfrotto Befree: Befree má velmi specifickou konstrukci, nohy stativu je možné pomocí jednoduchého zámku aretovat ve dvou polohách, podle toho, jak nízko se potřebujete se stativem dostat. Třetí poloha slouží ke složení stativu do transportní polohy.

 Fotobatoh Lowepro Freeline BP 350 AW (6 000Kč):  Lowepro patří mezi tradiční výrobce batohů a fotobrašen, své zkušenosti promítlo do horké novinky – batoh Lowepro Freeline BP 350 AW totiž přichází se zcela novou konstrukcí vnitřního prostoru. Zatímco dřívější modely batohů používaly pro uložení fotototechniky polstrované komory nebo samostatné vyjímatelné vaničky, Freeline na to jde jinak.

Fotobatoh Lowepro Freeline BP 350 AW (6 000Kč): Lowepro patří mezi tradiční výrobce batohů a fotobrašen, své zkušenosti promítlo do horké novinky – batoh Lowepro Freeline BP 350 AW totiž přichází se zcela novou konstrukcí vnitřního prostoru. Zatímco dřívější modely batohů používaly pro uložení fotototechniky polstrované komory nebo samostatné vyjímatelné vaničky, Freeline na to jde jinak.

 Fotobatoh Lowepro Freeline BP 350 AW:  Uvnitř batohu je skládací přepážka QuickShelf, kterou můžete velmi snadno a rychle vyjmout a přestavět tak batoh na denní nebo turistické použití. Po opětovném vrácení přepážky do batohu je možné uložit digitál s příslušenstvím, notebook a osobní věci.

Fotobatoh Lowepro Freeline BP 350 AW: Uvnitř batohu je skládací přepážka QuickShelf, kterou můžete velmi snadno a rychle vyjmout a přestavět tak batoh na denní nebo turistické použití. Po opětovném vrácení přepážky do batohu je možné uložit digitál s příslušenstvím, notebook a osobní věci.

 Bezdrátová dálková spoušť a odpalovač blesků JJC (1 100 Kč):  Univerzální rádiový spouštěč zábleskový zařízení navazuje na předchozí úspěšný model a přináší několik vylepšení. Umožňuje komfortní dálkovou synchronizaci záblesků pomocí radiového signálu na vzdálenost až 30m. Ve vlastním uzavřeném systému je možné pracovat po individuálním nastavení volby 16 kanálů. Na spodní straně je závit pro možnost přidělání přijímače ke stativu.

Bezdrátová dálková spoušť a odpalovač blesků JJC (1 100 Kč): Univerzální rádiový spouštěč zábleskový zařízení navazuje na předchozí úspěšný model a přináší několik vylepšení. Umožňuje komfortní dálkovou synchronizaci záblesků pomocí radiového signálu na vzdálenost až 30m. Ve vlastním uzavřeném systému je možné pracovat po individuálním nastavení volby 16 kanálů. Na spodní straně je závit pro možnost přidělání přijímače ke stativu.

 Ministativ Joby GorillaPod 1K (1 500 Kč):  Stativ je možné zafixovat na rovné ploše, na větvi stromu, horských kamenech, dopravní značce, zábradlí mostu, řídítkách bicyklu, atd. Stativ lze využít rovněž jako praktický polohovatelný „grip“ pro komfortnější držení fotoaparátu při snímání videa či selfie fotografií. Stativ je určen pro práci s CSC a DSLR fotoaparáty s hmotností do 1 kilogramu.

Ministativ Joby GorillaPod 1K (1 500 Kč): Stativ je možné zafixovat na rovné ploše, na větvi stromu, horských kamenech, dopravní značce, zábradlí mostu, řídítkách bicyklu, atd. Stativ lze využít rovněž jako praktický polohovatelný „grip“ pro komfortnější držení fotoaparátu při snímání videa či selfie fotografií. Stativ je určen pro práci s CSC a DSLR fotoaparáty s hmotností do 1 kilogramu.

 Fotobrašna Tenba Messenger DNA 15 (4 000 Kč):  Tenba Messenger je nenápadná fotobrašna, která klame svým designem – na první pohled totiž vypadá jako běžná taška přes rameno s prostorem na notebook. Ovšem zdání klame, jelikož uvnitř brašny najdete poměrně velkou vyjímatelnou vaničku pro uložení techniky.

Fotobrašna Tenba Messenger DNA 15 (4 000 Kč): Tenba Messenger je nenápadná fotobrašna, která klame svým designem – na první pohled totiž vypadá jako běžná taška přes rameno s prostorem na notebook. Ovšem zdání klame, jelikož uvnitř brašny najdete poměrně velkou vyjímatelnou vaničku pro uložení techniky.

 Lensball – skleněná koule pro kreativní fotografii (900 Kč):  Koule z čirého skla značky poskytuje jasné a ostré odrazy a je výborným pomocníkem pro zpestření vašich fotografií krajiny, architektury nebo streetu pomocí převrácené perspektivy. Kouli můžete koupit o různém průměru, ideální je asi 90 mm což není příliš mnoho ale ani ne příliš málo pro uvedené využití. Součástí balení je hadřík z mikrovlákna pro snadné čištění a polstrované pouzdro na pohodlné přenášení.

Lensball – skleněná koule pro kreativní fotografii (900 Kč): Koule z čirého skla značky poskytuje jasné a ostré odrazy a je výborným pomocníkem pro zpestření vašich fotografií krajiny, architektury nebo streetu pomocí převrácené perspektivy. Kouli můžete koupit o různém průměru, ideální je asi 90 mm což není příliš mnoho ale ani ne příliš málo pro uvedené využití. Součástí balení je hadřík z mikrovlákna pro snadné čištění a polstrované pouzdro na pohodlné přenášení.

 Šedá tabulka GC3 (200 Kč):  Tabulka je ideální zejména pokud fotografujete v extrémních světelných podmínkách, a také při fotoreprodukci a dalších situacích, kdy je třeba objektivně dodržet přesnou barevnost a gradaci.

Šedá tabulka GC3 (200 Kč): Tabulka je ideální zejména pokud fotografujete v extrémních světelných podmínkách, a také při fotoreprodukci a dalších situacích, kdy je třeba objektivně dodržet přesnou barevnost a gradaci.

 Lenspen:  Lenspen by měl být součástí každé fotobrašny. Pokud jste zvláště choulostiví na své vybavení, doporučujeme ještě přikoupit čistící hadřík na optiku a případně i ofukovací balonek.
Odrazka ve variantě 5 v 1 je multifunkčním kouskem, jelikož ji můžete používat prakticky ve všech situacích bez omezení. Pro případ, že potřebujete vysvítit pouze obličej, bude dostatečný průměr i kolem 60 cm, pro nasvícení poloviny postavy už sáhněte po velikosti 80–100 cm.
 Vodováha (200 Kč):  Většina stativů je již v současné době vybavena alespoň jednou vodováhou, pro snadnější nastavení fotoaparátu do roviny. U lepších stativů najdete vodováhy i tři. Pokud ale váš stativ vodováhu nemá, pak jistě oceníte její miniaturní provedení do sáněk blesku.
 Vodováha:  Variant tohoto typu vodováhy je poměrně velké množství od zcel malinkých, které mohou zároveň sloužit jako krytka bleskových sáněk až po větší modely v podobě kostky, která však trčí nad optickým hranolem. Vodováhu v tomto provedení přijde vhod zvláště tehdy, když například usadíte fotoaparát do pytlíku s pískem a potřebujete jej mít v rovině.  
22
Fotogalerie

Čím podarovat fotografa – univerzální a praktické příslušenství

Digitální fotoaparát je sice stěžejním nástrojem každého fotografa, ovšem doplňující příslušenství může do značné míry ulehčit práci v mnoha fotografických situacích. Navíc jej pořídíte za babku..

Množství a objem příslušenství, ze kterého můžete v současné době vybírat, je opravdu obrovské. Proto je před obdarováním vždy dobré vědět, co fotografovi chybí a jakou věc by zároveň ocenil. 

Než koupíte fotopříslušenství nebo objektiv

Budete-li nakupovat nejen pro sebe, ale také pro někoho z příbuzných-fotografů, raději si zjistěte:

  • Jaký objektiv by dotyčná osoba ocenila – zaměřte se na ohnisko a světelnost
  • Paměťových karet není nikdy dost, sáhněte ale raději po těch rychlejších, rozdíl v ceně není až tak markantní
  • Jestli uvažujete o koupi stativu, vybírejte mezi osvědčenými značkami a rozhodně nešetřete, stativ kupujete prakticky na celý život
  • Při nákupu fotobrašny počítejte s možností dalšího rozšíření výbavy, proto zvolte o brašnu něco větší

Lenspen

Cena: 150 Kč

Prachu či otisků prstů se po nějaké době používání objeví na fotoaparátu obvykle nemálo. Nejjednodušším způsobem, jak se jich zbavit, je použít tzv. lesnpen – jednoduché čistítko, které má na jedné straně vysouvací štěteček a na druhé malou plošku potaženou semišem.

1462272972-lenspen.jpgProducts73747-1300x1300-903210.jpg

Lenspen by měl být součástí každé fotobrašny. Pokud jste zvláště choulostiví na své vybavení, doporučujeme ještě přikoupit čistící hadřík na optiku a případně i ofukovací balonek.

Pokračování 2 / 17

Odrazná deska 5 v 1

Cena: 500 Kč

Odrazná deska by neměla chybět ve fotobrašně žádného fotografa. Především začátečníci silně podceňují její význam možné využití. Zkušenosti však hovoří pro používání desky, jelikož s ní odražením slunečního světla dokážete krásně vysvítit i poměrně tmavá místa.

uuid-1800px-inriverimage_369987.jpg

Odrazka ve variantě 5 v 1 je navíc multifunkčním kouskem, jelikož ji můžete používat prakticky ve všech situacích bez omezení. Pro případ, že potřebujete vysvítit pouze obličej, bude dostatečný průměr i kolem 60 cm, pro nasvícení poloviny postavy už sáhněte po velikosti 80–100 cm a na celou postavu bude potřeba minimálně 120–150 cm průměr.

Pokračování 3 / 17

Vodováha

Cena: 200 Kč

Většina stativů je již v současné době vybavena alespoň jednou vodováhou, pro snadnější nastavení fotoaparátu do roviny. U lepších stativů najdete vodováhy i tři. Pokud ale váš stativ vodováhu nemá, pak jistě oceníte její miniaturní provedení do sáněk blesku.

11438.jpg11440.jpg

Variant tohoto typu vodováhy je poměrně velké množství od zcel malinkých, které mohou zároveň sloužit jako krytka bleskových sáněk až po větší modely v podobě kostky, která však trčí nad optickým hranolem. Vodováhu v tomto provedení přijde vhod zvláště tehdy, když například usadíte fotoaparát do pytlíku s pískem a potřebujete jej mít v rovině.

Pokračování 4 / 17

Čisticí sada Zeiss

Cena: 700 Kč

Každý fotoaparát si zaslouží udržovat v čistotě nejen uvnitř, kde je velmi citlivý obrazový snímač a případná smítka prachu by mohla zkazit fotografii. Také vnější čistota je důležitá, a to nejen kvůli čistému pohledu do hledáčku, ale také kvůli jistějšímu úchopu, hladkému chodu otáčecích prstenců nebo pevnému stisku tlačítek.

53791.jpg

Zkrátka a dobře vnější očistu fotoaparátu se doporučuje nepodceňovat, už jen proto, že vám digitál vydrží déle jako nový a v případě prodeje se na kosmetické vady také hledí.

Pokračování 5 / 17

Univerzální ramenní popruh Peak Design Slide

Cena: 1 700 Kč

Ramenní popruhy jsou vždy součástí nového balení fotoaparátu – nejčastěji je najdete u zrcadlovek a bezzrcadlovek – ne vždy se však jedná o pohodlné řešení. U levnějších modelů jsou přibalené poměrně tenké a minimálně polstrované popruhy, které je sice možné používat, ale mnoho komfortu nepřinesou.

147169.jpg

Peak Design nabízí popruhy ve dvou velikostech a šířkách, avšak jinak jsou konstrukčně zcela shodné – ve střední části popruhu je skryté polstrování pro pohodlné celodenní nošení aparátu na krku, použitý materiál je hladká umělá tkanina, která velmi dobře klouže po oblečení a uchycení fotoaparátu je realizováno pomocí tzv. kotviček, díky nim je možné popruh rychle odepnout z fotoaparátu případně změnit způsob jeho upnutí.

Pokračování 6 / 17

Softbox pro externí blesk JJC

Cena: 500 Kč

Externí blesky jsou velmi praktickým pomocníkem, především při fotografování v interiéru kde panují zhoršené světelné podmínky. Ovšem vyzářené světlo nepatří zrovna mezi nejpříjemnější, záblesk je silný a ostrý, tvoří tvrdé stíny a při nevhodném použití dokáže zcela rozbít atmosféru fotky.

140660.png

Jednou z cest k úspěchu je použití difúzního nástavce, s jehož pomocí můžete zábleskové světlo změkčit, redukovat množství stínů a dosáhnout tak lepších výsledků. Univerzální difuzér je k dostání v různých variantách a tvarech, základem je však vždy poloprůhledná látka určená ke změkčení světla.

Pokračování 7 / 17

Expozimetr Sekonic L-308X-U

Cena: 6 000 Kč

Externí expozimetry dnes najdou uplatnění obvykle jen při ateliérové fotce, kdy je třeba přesně změřit a stanovit expozici. Své využití však najdou expozimetry i při analogové fotografii, jelikož ne všechny fotoaparáty jsou expozimetrem vybaveny.

182380.jpg

Sekonic patří mez tradiční výrobce expozimetrů, a to jak v analogovém, tak digitálním provedení. Model L-308X navíc může posloužit i jako flashmetr, je vybavený posuvnou světelnou polokoulí a dokáže měřit okolní světlo i odražené světlo pod úhlem 40°.

Pokračování 8 / 17

Difuzní stan

Cena: 600 Kč

Fotografování malých předmětů, makrofotografie nebo produktová fotografie se obvykle neobejde bez vhodného pozadí. Zvláště v případě lesklých předmětů je třeba mít kvůli minimalizaci ostrých odlesků k dispozici rozptýlené světlo.

1347942.jpgimage.jpg

Difuzní stan je ideální nástroj. Můžete kolem něj rozmístit prakticky jakýkoli zdroj světla, které bude uvnitř díky mléčnému materiálu stěn krásně rozptýlené. Uvnitř stanu najdete i kus látky, kterou můžete použít pro vytvoření nekonečného pozadí. Rozměrově je výběr stanu vždy na vás, raději však vždy kupujte o něco větší.

Pokračování 9 / 17

Paměťová karta SanDisk 32GB Extreme PRO UHS-II SDXC

Cena: 1 800 Kč

Narůstající rozlišení snímačů ve fotoaparátech a zvyšující se rychlost sériového snímání, která je u pokročilých modelů doplněna možností záznamu videa ve 4k rozlišení znamenají obrovské datové toky při ukládání snímků nebo videa.

1472661021000_IMG_677899.jpg1472661366000_1275619.jpg

Aktuální nabídka paměťových karet je velmi široká a SanDisk patří mezi nejspolehlivější. Nová řada paměťových karet SDXC zařazených do modelové řady Extreme Pro je vynikající především pro svou rychlost zápisu, která dosahuje 300 MB/s. Takto vysokou rychlost si sice užijete pouze u digitálů podporujících karty typ UHS II, nicméně jejich počet stále stoupá a do budoucna pravděpodobně plně nahradí starší typ slotu pro karty typu UHS-I.

Pokračování 10 / 17

Stativ Manfrotto Befree

Cena: 4 300 Kč

Stativ je důležitý nejen pro krajinářskou fotografii, ale využijete ho také při delších expozicích a při nočním fotografování – zkrátka všude tam, kde je třeba pracovat s delším expozičním časem. Většinou nechceme nosit příliš velký a těžký stativ. Ale zároveň je potřeba dostatečná stabilita a možnost vysokého výsuvu.

1471447859000_IMG_671406.jpg1471448171000_1273964.jpg

Stativ Manfrotto Befree v zásadě splňuje vše uvedené, a to za velmi příznivou cenu. Jedná se o lehký a velmi skladný stativ určený především na fotovýlety či cestování. Stativ Befree se dodává v setu s kulovou hlavou, která používá standardní rychloupínací destičku Manfrotto 200PL. Samotná hlava se dá samozřejmě odšroubovat a vyměnit.

Befree má velmi specifickou konstrukci, nohy stativu je možné pomocí jednoduchého zámku aretovat ve dvou polohách, podle toho, jak nízko se potřebujete se stativem dostat. Třetí poloha slouží ke složení stativu do transportní polohy.

Pokračování 11 / 17

Fotobatoh Lowepro Freeline BP 350 AW

Cena: 6 000 Kč

Lowepro patří mezi tradiční výrobce batohů a fotobrašen, své zkušenosti promítlo do horké novinky – batoh Lowepro Freeline BP 350 AW totiž přichází se zcela novou konstrukcí vnitřního prostoru. Zatímco dřívější modely batohů používaly pro uložení fotototechniky polstrované komory nebo samostatné vyjímatelné vaničky, Freeline na to jde jinak.

188898.jpg188899.jpg

Uvnitř batohu je skládací přepážka QuickShelf, kterou můžete velmi snadno a rychle vyjmout a přestavět tak batoh na denní nebo turistické použití. Po opětovném vrácení přepážky do batohu je možné uložit digitál s příslušenstvím, notebook a osobní věci.

Pokračování 12 / 17

Bezdrátová dálková spoušť a odpalovač blesků JJC

Cena: 1 100 Kč

Vzdálené odpalování zábleskových světel je velmi praktické zvláště v ateliéru nebo na větší společenské akci, kde můžete záblesk umístit prakticky kamkoli.

88629.jpg

Univerzální rádiový spouštěč zábleskový zařízení navazuje na předchozí úspěšný model a přináší několik vylepšení. Umožňuje komfortní dálkovou synchronizaci záblesků pomocí radiového signálu na vzdálenost až 30m. Ve vlastním uzavřeném systému je možné pracovat po individuálním nastavení volby 16 kanálů. Na spodní straně je závit pro možnost přidělání přijímače ke stativu.

Pokračování 13 / 17

Ministativ Joby GorillaPod 1K

Cena: 1 500 Kč

GorillaPod 1K je přímou náhradou stativu GorillaPod Hybrid. oproti svému předchůdci je GorillaPod 1K osazen novou odnímatelnou kulovou hlavu a je dostupný ve variantě s hlavou (1K Kit) a bez hlavy (1K Stand). GorillaPod 1K nabízí, díky patentované technologii flexibilní kloubové konstrukce, nekonečné možnosti využití.

138091.png

Stativ je možné zafixovat na rovné ploše, na větvi stromu, horských kamenech, dopravní značce, zábradlí mostu, řídítkách bicyklu, atd. Stativ lze využít rovněž jako praktický polohovatelný „grip“ pro komfortnější držení fotoaparátu při snímání videa či selfie fotografií. Stativ je určen pro práci s CSC a DSLR fotoaparáty s hmotností do 1 kilogramu.

Pokračování 14 / 17

Fotobrašna Tenba Messenger DNA 15

Cena: 4 000 Kč

Tenba Messenger je nenápadná fotobrašna, která klame svým designem – na první pohled totiž vypadá jako běžná taška přes rameno s prostorem na notebook. Ovšem zdání klame, jelikož uvnitř brašny najdete poměrně velkou vyjímatelnou vaničku pro uložení techniky.

94966.jpg

Mimo toho má brašně uvnitř i venku spoustu praktických kapes a kapsiček, v jedné z nich je ukrytá pláštěnka pro případ silného deště. Brašně nabídne dostatek místa pro zrcadlovku nebo vetší systémový kompakt s nasazeným objektivem a k tomu další 2–3 objektivy a notebook.

Pokračování 15 / 17

Lensball – skleněná koule pro kreativní fotografii

Cena: 900 Kč

Koule z čirého skla značky poskytuje jasné a ostré odrazy a je výborným pomocníkem pro zpestření vašich fotografií krajiny, architektury nebo streetu pomocí převrácené perspektivy. Díky skleněné kouli můžete vytvořit umělecký snímek naprosto kdekoliv a kdykoliv. Ostatně světu to dokázal i Nikon, který zapojil skleněnou kouli do jedné ze svých reklamních kampaní, zaměřených na zrcadlovky

1524518049rollei-60-mm_2.jpg

Kouli můžete koupit o různém průměru, ideální je asi 90 mm což není příliš mnoho ale ani ne příliš málo pro uvedené využití. Součástí balení je hadřík z mikrovlákna pro snadné čištění a polstrované pouzdro na pohodlné přenášení.

Pokračování 16 / 17

Šedá tabulka GC3

Cena: 200 Kč

Šedá tabulka pro správné vyvážení bílé barvy sice není nezbytným, ale velmi praktickým pomocníkem při všech fotografických žánrech. Tabulka je hluboce matná, nevytváří odlesky, její celkový kontrast je 1:100. Tabulka je ideální zejména pokud fotografujete v extrémních světelných podmínkách, a také při fotoreprodukci a dalších situacích, kdy je třeba objektivně dodržet přesnou barevnost a gradaci.

0069890l.jpg

Tabulka obsahuje vysoce bílou matnou plochu, která prakticky nemá barevný tón. Plocha se dá využít pro vyvážení bílé. Šedá je přesná, 18% neutrální plocha, která nemá žádný barevný nádech. Černá je tvořená sametem, který je hluboce tmavý a naprosto nelesklý.

Pokračování 17 / 17

Doporučujeme také další články, ve kterých redaktoři technických webů doporučují nejlepší produkty v různých kategoriích.

Určitě si přečtěte

Články odjinud